Następnie, przechodzimy do warstwy wyjściowej i blokujemy warstwę z zaznaczonym obszarem, który ma pozostać ostry, aktywując kłódkę poprzez kliknięcie w pusty kwadrat obok oka. Teraz z menu u góry ekranu, wybieramy „Filtr”, następnie „Rozmycie” i z bogatej listy różnych rodzajów rozmycia wybieramy to, które najbardziej nam odpowiada. Osobiście, najczęściej korzystam z „Rozmycia gaussowskiego”.

Po wybraniu odpowiedniego rozmycia, wyświetla się ramka, w której możemy ustalić promień rozmycia. Nie należy z nim przesadzać, bo zbyt duży promień spowoduje bardzo nienaturalny wygląd zdjęcia. Wybieramy promień, który nam odpowiada i zatwierdzamy operację klikając „OK” i nasze tło powinno zostać rozmyte.

Udało się czy mieliście jakieś problemy? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak postarzyć zdjęcie w Photoshopie?
Następny artykułGdzie zrobić sesję zdjęciową?

Dawid Markiewicz – fotograf i dziennikarz. Specjalizuje się przede wszystkich w fotografii ślubnej oraz fotografii mody. Właściciel firmy fotograficznej „Wonderland”

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Tajna jednostka do zadań specjalnych. Autor fotograficznych świadectw obecności. W swoich fotograficznych poszukiwaniach obiektyw kieruję głównie na ludzi.

Wykonuję sesje modowe, reklamowe, profesjonalne portfolia dla modelek i modeli oraz fotoreportaże i plenery ślubne. Należę do prestiżowych, międzynarodowych organizacji, zrzeszających najlepszych fotografów i fotoreporterów ślubnych na świecie: The Wedding Photojournalist Association (WPJA) oraz The Artistic Guild of the Wedding Photojournalist Asociation ([AG]WPJA).

Zainteresowanych zapraszam do współpracy przy tworzeniu fotograficznych opowieści, zarówno ze świata mody, jak i wszystkich, którzy planują zmienić stan cywilny - www.dawidmarkiewicz.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here