Efekt wody można też wykorzystać jako efekt lustrzanego odbicia w stałej tafli jeziora, jednak jest to już inny zabieg. Póki co zajmijmy się teksturą. Otwieramy Photoshop, CTRL+N – ustawiamy parametry według potrzeby. Ja wybieram 1500×1500.

Zacznijmy od stworzenia biało-niebieskiego gradientu na warstwie. Wybieramy gradient radialny:

efekt wody

Przejdźmy do Filtry – Zniekształcenie – Zyg Zag (Filter-Disort-Zig Zag) i zastosujmy ustawienia jak poniżej:

efekt wody

efekt wody

Zduplikuj warstwę. Z menu wybierz – Filtry – Zniekształcenie – Szkło (Filter-Disort-Glass) i zastosuj takie ustawienia jak poniżej.

efekt wody

Zmieńmy następnie tryb warstwy na miękkie światło (soft light).

efekt wody

Zduplikuj warstwę. Z menu Filtry – Zniekształcenie – Szkło (Filter-Disort-Glass) zastosuj takie ustawienia jak poniżej.

efekt wody

efekt wody

Zmieniamy tryb na warstwie na Linear Burn – linearne przypalenie.

efekt wody Photoshop

Efekt końcowy tekstury powinien wyglądać tak:

efekt wody w Photoshopie

Czy często korzystacie z Photoshopa? A może używacie innego programu do grafiki? Dajcie znać w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEfekty tekstowe – Photoshop
Następny artykułUbezpieczenie wynajmowanego mieszkania

Anna Klesse – grafik, fotograf, dziennikarz. Zajmuje się głównie mediami cyfrowymi. Skończyła reklamę wizualną we Wrocławiu oraz Design Mediów w Hagenbergu. Specjalizuje się głównie w pakiecie Adobe, Corel, programach 3D, a także fotografii portret/fashion. Obecnie koordynator wizualny w jednej z londyńskich firm.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Robię to, co kocham – uwieczniam – najlepiej jak potrafię – świat, który nas otacza oraz tworzę nowy świat za pomocą grafiki, sama nadając mu realności. Bardzo cenię fotografię czarno-białą i analogową, jednocześnie nie przeszkadza mi to zajmować się technologiami cyfrowymi. Mówi się, że nasza dusza jest analogowa, a ciało pnie się w stronę techniki. Lubię dbać o duszę. Magią jest postrzeganie ludzi i świata w swój własny sposób i ukazywanie tych spostrzeżeń we wszelakich obrazach.

Zajmuję się zarówno grafiką tworzoną od podstaw, fotomontażami, jak i całością reklamy produktu – począwszy od wizytówek, poprzez broszury kończąc na stronach internetowych i całych kampaniach wizualnych. Wykonuję sesje fotograficzne na zlecenia indywidualne, jak i korporacyjne (mam na koncie 3 wystawy – dwie zbiorowe, jedną własną - 100% kobiecości).

A ponieważ wizualizacja jest teraz wszędzie – bez obrazu nie ma przekazu – zapraszam wszystkich zainteresowanych pomocą lub współpracą do kontaktu. Każda propozycja jest do rozpatrzenia, a problem do rozwiązania!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here