Zanim przystąpimy do zabiegu odnawiania mebli musimy sprawdzić czym ich powierzchnia jest pokryta. Wystarczy, tym celu, przetrzeć, wacikiem nasączone spirytusem i tak:
– jeśli na wacie jest brud to znak, że drewno jest polakierowane ale zakurzone,
– czysty wacik oznacza, że meble pociągnięte są warstwą lakieru,
– wacik odbarwiony i lepki to znak – meble pokryte są politurą.

Jak poddać meble renowacji?
1.Zaczynamy od starcia starej, zniszczonej politury za pomocą papieru ściernego tak aby było widać słoje w drewnie. Dzięki temu zabiegowi usuniemy plamy, odpadający lakier i przygotujemy meble pod renowacje.
2.Naprawiamy wszelkie uszkodzenia czyli przyklejamy urwane uchwyty, listewki
3.Tak przygotowaną powierzchnie mebli malujemy na wybrany przez siebie kolor.
4.Po wyschnięciu lakierujemy aby zapobiec osiadaniu brudy oraz uszkodzeniom.

Oto kilka metod pielęgnacji mebli:
1. Zacznij pielęgnację mebli od polerowania ich drewnianych powierzchni raz w tygodniu.
2. Unikaj korzystania z preparatów wzbogaconych alkoholem lub amoniakiem gdyż powoduje to uszkodzenie powierzchni mebli.
3. Idealny płyn do czyszczenia mebli można zrobić samemu a z soku cytrynowego oraz oliwy z oliwek.
4. Do polerowania zawsze używaj flanelowej szmatki i delikatnie ją tylko zwilżaj – meble nie lubią obfitego polewania płynami, gdyż tworzą się zacieki.
5. Ważne jest systematyczne dbanie o czystość drewnianych mebli, szczególnie stołów, gdyż mogą zostać na nich ślady od kubków i talerzy. Do ich mycia stosuj roztwór ciepłej wody z mydłem w płynie.
6. Jeśli jesteś posiadaczem mebli należących do antyków warto, raz w roku, zainwestować w ich profesjonalne czyszczenie.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzypalony garnek – czyszczenie
Następny artykułJak urządzić taras?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here