Taras w sąsiedztwie zbiornika wodnego – nie zawsze przylegają do domu. Czasami mogą mieć postać wyspy a droga do domu może wówczas prowadzić przez kładkę. Czasami tarasy łączy się także z oczkami wodnymi sytuując je w ich sąsiedztwie.

Tarasy piętrowe – powstają w celu wykorzystania terenu pagórkowego i podpiwniczenia domu. Dzięki zróżnicowanemu terenowi możemy wykonać taras kaskadowy. Jest on bardziej przytulny niż taras otwarty i daje możliwość ozdobienia go pagodą. Jeżeli różnica wysokości między kaskadami jest duża to taras łączymy schodkami. Powstałe dwie, niezależne płaszczyzny, mogą być wykorzystane w różny, sposób.

Taras arena – może mieć kształt okrągły, owalny lub prostokąta. Tworząc taki taras możemy wykorzystać różny materiał, świetnie komponuje się drewno i kamień. Dodatkowy efekt uzyskamy ciekawie układając materia np. wykonać półokrągły taras a brzegi wykończyć kostką klinkierową. Inną propozycją jest taras utwardzony kamienną kostką, którego brzegi tworzy niski, bukszpanowy żywopłot. Taki taras pięknie się prezentuje gdy ze wszystkich stron otoczony jest kwitnącymi rabatami.

Rośliny na taras
1.Co pewien czas wraca moda na urządzanie tarasu w jednobarwnej tonacji. Kolorystyka może być wykorzystywana do poprawy proporcji tarasu lub balkonu. Jeżeli ozdabiają go jedynie kwiaty i dodamy biały element wystroju – optyczni wyda się większy.
2.Barwy żółta i czerwona optycznie zmniejszają dystans. Ponadto w otoczeniu takich kolorów odczuwasz przypływ energii. Latem w tym kolorze kwitną begonie, mieczyki, petunie, fuksje. Oprócz kwiatów na tarasie mogą znaleźć się rośliny, których liście mają niezwykłą kolorystykę np. żurawka, trzmielina, miniaturowe klony czy iglaki.
3.Jeżeli chcesz aby chłodne dni wydawały się cieplejsze, posadź na tarasie kwiaty o żółtej kolorze jak słoneczniki, lilie, mieczyki. Na tarasie możemy również uprawiać warzywa oraz zioła (rozmaryn, bazylia, melisa).

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak odnowić meble?
Następny artykułDrzewko bonsai – uprawa

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here