Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z farby?

Jak usunąć plamy z farby?

-

– Plamy z farby olejnej najlepiej szybko wyczyścić terpentyną, benzyną lub denaturatem, a następnie uprać. Można równie próbować czyścić używając mieszanki amoniaku i terpentyny w roztworze 2:! Czyli, 2 części amoniaku i 1 część terpentyny.

– Farbę akrylową starajmy się usunąć zanim jeszcze zaschnie, w tym celu użyjmy miękkiej ściereczki nasączonej wodą z mydłem a następnie upierzmy bluzkę w detergencie. Jeśli to nie pomoże,użyjmy odplamiacza lub spirytusu metylowego.

Farby do malowania tkanin, porcelany, szkła, oraz farby wodne takie jak tempery, gwasze i farby plakatowe, najlepiej jest od rzu zaprać i namoczyć w wodzie z płynem do prania, ewentualnie wywabiaczem, a później rzecz uprać tak jak zwykle.

Macie jakieś inne patenty na usuwanie plam z farby? Dajcie znać!

Poprzedni artykułJak zrobić kolczyki serduszka?
Następny artykułOmaha – zasady gry
Olga Młodawska

Olga Młodawska – plastyczka z zamiłowania i wykształcenia. Uczestniczka licznych wystaw, plenerów malarskich oraz warsztatów dziennikarskich. Absolwentka PLSP im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie na kierunku ceramika artystyczna, Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Ochrona Dóbr Kultury(spec. konserwatorstwo) oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Public Relations na Uniwersytecie Wrocławskim.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Maluję odkąd sięgam pamięcią, jest to moją pasją i zarazem jednym ze sposobów na spędzanie wolnego czasu. Dużo podróżuję, zwiedzam, kocham zabytki i sztukę. Lubię poznawać nowe miejsca i nowych ludzi...to moje inspiracje.

Z nieustannym zachwytem podziwiam różnorodność otaczającego nas świata i cieszę się, że wciąż jest tyle miejsc do zobaczenia i obrazów do namalowania:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co grozi za brak dowodu osobistego?

Posiadanie dowodu osobistego jest w naszym kraju obowiązkiem, wynikającym bezpośrednio z ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 roku o ewidencji ludności i dowodach osobistych.

Rejestracja stowarzyszenia

Stowarzyszenie to dobrowolne, samorządne i trwałe zrzeszenie, które powstało w celach niezarobkowych. Opiera bowiem swoją działalność na pracy społecznej członków, choć do prowadzenia swoich spraw może zatrudniać pracowników.

Zobacz też

Twardzina układowa – objawy, leczenie

Twardzina układowa zaliczana jest do chorób tkanki łącznej. Cierpią na nią dużo częściej kobiety. Początki choroby przypadają zazwyczaj na trzecią, czwartą lub piątą dekadę życia. Podobnie jak w wielu układowych chorobach tkanki łącznej, tak i w twardzinie nie udało się wyjaśnić zagadki związanej z etiologią tego schorzenia.

Zegarek z fazami księżyca – komu się przydaje?

Obserwowanie faz księżyca to nie tylko domena wróżek czy miłośników astronomii. Nowoczesna technologia pozwala na obserwacje cyklu księżycowego bez...

Botwinka – jak zrobić tę przepyszną wiosenną zupę?

Początek wiosny to idealny czas, by korzystać ze świeżych i młodych warzyw. Królową wiosennych zup jest zupa z botwiny....

Może Cię zainteresuje: