Prysznic w małej łazience

Małe powierzchnie często trudniej zaaranżować niż duże pomieszczenia. Nie inaczej jest z łazienką. Jeśli martwisz się, że po zamontowaniu toalety i umywalki zabraknie Ci miejsca na prysznic, przychodzimy z pomocą. Na rynku znajdziesz kabiny prysznicowe idealnie pasujące do mniejszych pomieszczeń.

Kabiny prysznicowe kwadratowe

Kabina natryskowa kwadratowa o wymiarach 70 cm x 70 cm x 185 cm zmieści się w rogu każdej małej łazienki. Kabiny kwadratowe wykonane są z wysokiej jakości szkła hartowanego. Modele te posiadają podwójne drzwi rozsuwane i sprzedawane są zazwyczaj bez brodzika. 

Kabiny prysznicowe półokrągłe

Jeszcze lepszym wyborem do małych łazienek będą kabiny prysznicowe półokrągłe. Ten typ kabin wygląda bardzo elegancko i zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż kabina prysznicowa kwadratowa. Na rynku znajdziesz kilkadziesiąt modeli półokrągłych. Dzięki temu z łatwością dopasujesz kabinę do wielkości i koloru Twojej łazienki. Natryski grafitowe i perłowe będą dobrze wyglądać w nowoczesnych łazienkach. Modele brązowe idealnie współgrają z ciepłymi barwami i drewnem. Do każdego typu łazienki pasować będzie kabina prysznicowa bezbarwna. 

Kabiny prysznicowe z hydromasażem

Czy w małych łazienkach można mieć kabinę prysznicową z hydromasażem? Oczywiście, że tak! Odrobina luksusu nie jest zarezerwowana wyłącznie dla posiadaczy dużych pomieszczeń. Większość kabin prysznicowych z hydromasażem ma kształt półokrągły. Najmniejsze z nich to zazwyczaj te o wymiarach 80 cm x 80 cm x 220 cm. Modele z hydromasażem kupujesz od razu z brodzikiem i całym panelem natryskowym. Kilka minut kąpieli w takiej kabinie wystarczy, aby zregenerować mięśnie i odprężyć się po całym dniu.

Ścianka prysznicowa

W mniejszych łazienkach bardzo często prysznic montuje się w ścianie wraz z jedną ścianką prysznicową. To rozwiązanie trzeba jednak dobrze przemyśleć. Prysznic powinien znajdować się w takim miejscu, aby woda nie dostała się na przykład do stojących nieopodal urządzeń. Kluczowe tutaj będzie właściwe umiejscowienie odpływów. Ścianki prysznicowe znajdziesz w atrakcyjnych cenach i różnych rozmiarach. Większość modeli wykonana jest z bezpiecznego szkła hartowanego. Ścianki wyglądają niezwykle estetycznie i mają jeszcze jedną bardzo istotną zaletę – łatwo je wyczyścić z zacieków i innych zabrudzeń. 

Urządzanie łazienki

Gdy już dokonasz wyboru między małą kabiną kwadratową, kabiną natryskową półokrągłą a ścianką prysznicową, możesz skupić się na reszcie akcesoriów łazienkowych. W sklepach znajdziesz każdy element niezbędny do urządzenia łazienki – od baterii prysznicowych, przez węże, deszczownice, uszczelki i wentylatory. Niezwykle ważne jest też oświetlenie. Właściwie dobrane zapewni komfort wszystkim użytkownikom łazienki. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here