Technik afirmatywnych można nauczyć się na specjalnie poświęconych temu zagadnieniu kursach. Prowadzą je m.in. szkoły jogi. Afirmacje, czyli pozytywne stwierdzenia, można czytać w dowolnych chwilach. Zaleca się, by czytać je sobie na głos po kilka lub kilkanaście razy dziennie.

Przykładowe afirmacje:

1) „Kocham siebie i uważam się za wartościowego człowieka.”

2) „Mam prawo popełniać błędy, jednak mam w sobie tyle siły, że potrafię podnieść się po każdej porażce.”

3) „Zasługuję na to, by mieć wokół siebie wartościowych i przyjaźnie nastawionych ludzi.”

4) „Mam nieograniczone możliwości – moje życie zależy wyłącznie ode mnie.”

5) „Z racji dotychczasowych osiągnięć i stylu życia mam do siebie niesamowity szacunek – będę starać się przekazywać dobre uczucia innym ludziom.”

Terapia afirmatywna ma jeden główny cel – autosugestię. Jest pomocna dla osób depresyjnych, chcących podnieść poczucie własnej wartości. Często podczas psychoterapii specjalista stara się nakierowywać klienta na tego typu pozytywne myślenie.

Używacie czasami tej techniki? Przynosi efekty? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wybrać terapeutę?
Następny artykułPsychologia – dialog wewnętrzny – przykłady

Magdalena Paluch – jest studentką V roku na kierunku: Psychologia Kliniczna w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz pracownikiem Stowarzyszenia. Uczestniczyła w licznych zajęciach praktycznych, głównie w Środowiskowym Domu Samopomocy prowadzącym działalność terapeutyczną i rehabilitacyjną. W roku 2004 uzyskała także tytuł zawodowy fotografa artystycznego. Psychologia to jej pasja i wiąże z nią swoją zawodową przyszłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here