Kompleks małego członka jest nieuzasadnionym niczym przekonaniem, że rozmiar penisa jest poniżej normy. Kompleks ten charakteryzuje najczęściej mężczyzn:

przewrażliwionych;

stosunkowo młodych;

niedoświadczonych seksualnie;

zakompleksionych;

takich, u których wielkość penisa została skrytykowana przez byłą (lub obecną) partnerkę.

Kompleks małego członka może powodować powstawanie lęków oraz seksualnych fobii. Bardzo często panowie uważają, że niesatysfakcjonujący stosunek z partnerką spowodowany jest niewielkim rozmiarem ich penisa, nie zaś zmęczeniem psychicznym, brakiem nastroju czy też fizyczną dolegliwością. Za powstanie kompleksu odpowiada również niewystarczająca edukacja seksualna w okresie dojrzewania.

Panom wydaje się, że najważniejsza dla partnerki jest długość ich członka. Tymczasem okazuje się, że za dostarczenie paniom większej przyjemności odpowiada raczej grubość penisa, niż jego długość. Ponadto najważniejsze dla pań pozostają mimo wszystko emocje – to one łączą ich z partnerami i powodują przypływ podniecenia. Mężczyźni nie powinni zatem przywiązywać wagi głównie do wyglądu ich penisa, natomiast więcej czasu powinni poświęcić na pielęgnowanie więzi emocjonalnych. Gdy przekonają się, że dla ich kobiet o wiele ważniejsze jest wspólne spędzanie czasu, poznawanie życia i stosunki oparte na emocjach, z pewnością poczują akceptację. Poza tym widok zadowolonej partnerki, która nie przestaje mieć ochoty na seks powinien utwierdzić pana w przekonaniu, iż jest on dobrym kochankiem i wielkość jego penisa w zupełności jej odpowiada.

Czy uważacie, że rozmiar członka ma wpływ na satysfakcję seksualną czy jest to mit? Podzielcie się opiniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułParafilia – co to jest, objawy, leczenie
Następny artykułKompleks Amazonki – co to jest, na czym polega?

Magdalena Paluch – jest studentką V roku na kierunku: Psychologia Kliniczna w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz pracownikiem Stowarzyszenia. Uczestniczyła w licznych zajęciach praktycznych, głównie w Środowiskowym Domu Samopomocy prowadzącym działalność terapeutyczną i rehabilitacyjną. W roku 2004 uzyskała także tytuł zawodowy fotografa artystycznego. Psychologia to jej pasja i wiąże z nią swoją zawodową przyszłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here