Rodzina Jak odzyskać najlepszą przyjaciółkę?

Jak odzyskać najlepszą przyjaciółkę?

-

Wyciągnięcie dłoni. Jeżeli zależy nam na przyjaciółce, warto zrobić pierwszy krok do pogodzenia, a nie unosić się zranioną dumą. Z pewnością koleżanka, nawet jeśli jest na nas bardzo zła, również przeżywa zerwanie przyjaźni i nie ma pewności, czy właśnie tak powinno się stać. Można więc po prostu zadzwonić do przyjaciółki i zaproponować jej spotkanie. Istnieją duże szanse, że dziewczyna nie odmówi, ponieważ też będzie chciała wyjaśnić niektóre kwestie. Spotkanie zaś da nam możliwość odzyskania uczuć przyjaciółki.

Szczera rozmowa. Na pewno nie obejdzie się bez szczerej rozmowy. Nawet jeśli zawiniłyśmy wobec przyjaciółki, trzeba dać jej do zrozumienia, że tego bardzo żałujemy i zależy nam na kontynuowaniu przyjaźni. Być może też przyjaciółka źle zrozumiała nasze intencje i doszło miedzy nami do fatalnego nieporozumienia. Warto zatem wyjaśnić sobie wszystkie przykre kwestie i zamknąć je raz na zawsze. Musimy się podczas takiej rozmowy zdobyć na prawdomówność i powstrzymać się od bolesnych ocen. Może za surowo osądziłyśmy przyjaciółkę i powinnyśmy ją przeprosić.

Zaproponowanie rozejmu. Trzeba również wyjść z propozycją zawarcia rozejmu. Prawdopodobnie przyjaciółka czeka na nasz krok i przyjmie wyciągniętą dłoń. Powiedzmy więc, że chciałybyśmy, aby wszystko, co było złe, odeszło w niepamięć i nigdy się już nie powtórzyło. Być może uda nam się wzajemnie sobie wybaczyć i nie niszczyć naszej przyjaźni. Sam pokojowy gest z naszej strony dużo znaczy i na pewno zostanie doceniony przez przyjaciółkę. Nie wahajmy się zatem poprosić koleżanki o przemyślenie tej propozycji.

Łatwiej zburzyć niż naprawić. Powinnyśmy się również odwołać do tego, co dotąd budowało naszą przyjaźń. Mamy przecież wiele pięknych, wspólnych wspomnień, nie raz wspierałyśmy się nawzajem i przeszłyśmy już przez niejeden kryzys. Poruszmy zatem te emocjonalne struny w duszy przyjaciółki. Ona na pewno nie jest zadowolona z tego, że to, co było tak długo budowane, nagle się rozpadło. Na miano przyjaciela trzeba zasłużyć, jest to więź, która powstaje latami i nigdy nie wiadomo, czy kiedyś z kimś innym uda nam się zbudować jeszcze podobną bliskość. Przyjaźń to rodzaj miłości, dlatego warto o nią walczyć.

Czy pokłóciliście się kiedyś z najlepszą przyjaciółką? Jak udało Wam się odzyskać jej zaufanie? Czekamy na komentarze!

Agnieszka Czarkowska

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Gdy babcia rozpieszcza dziecko

Czy znacie państwo tę sytuację, gdy nagle wasze dziecko w sklepie rzuca się na podłogę i histerią wymusza zakup kolejnej zabawki lub słodyczy? Podczas gdy wy nie możecie wyjść z podziwu (wszak nigdy nie pozwalaliście dotąd na takie „naciąganie”), w spazmach, krztusząc się płaczem dzieciak wyrzuca z siebie „babcia by mi kupiła!” I już wiemy o co chodzi.

Jak dobrze robić zdjęcia biżuterii?

Biżuteria jest niezwykle eleganckim przedmiotem pożądania i tak też należy ją fotografować. Do tego celu możemy wykorzystać zestaw zdjęć ukazujących dany produkt z różnych stron, najpierw wyizolowany, na białym lub czarnym tle, potem nieco bardziej kreatywnie, a następnie na modelce.

Zobacz też

Jak robić zdjęcia panoramiczne?

Panorama złożona z kilku zdjęć, robi niesamowite ważenie, zwłaszcza powiększona p. do formatu 76 x 400 cm. Trudno przejść obok niej obojętnie. Zdjęcia panoramiczne wymagają kilku akcesoriów, spośród którym statyw z głowicą jest absolutną koniecznością. A oto jak poprawnie przygotować zdjęcia pod panoramę.

Wkrótce zostaniesz mamą? O tych gadżetach warto pomyśleć!

Jako przyszła mama na pewno nie możesz doczekać się spotkania z maleństwem. W trzecim trymestrze pojawia się syndrom wicia...

Urządź swoje wnętrze i… śpij spokojnie. Dobre łóżko to podstawa!

Wybierając łóżko zazwyczaj mamy na uwadze to, by pasowało do stylu wnętrza. Słusznie, ponieważ jest ono najważniejszym meblem w...

Może Cię zainteresuje: