Mediacja

W życiu spotykają nas różne sytuacje i nie zawsze potrafimy poradzić sobie z ich pojawieniem się. Zwłaszcza, jeśli w grę wchodzą duże emocje, rozczarowania, złość i poczucie niesprawiedliwości warto skorzystać z pomocy osób, które pozwolą wam na spokojną rozmowę i dojście do porozumienia. Rozwiązaniem może być wsparcie mediatora.

Problemy mogą dotknąć każdego. Dzięki mediacjom macie szansę na wymianę własnych poglądów, argumentów i żali w obecności mediatora. Jest to osoba, która stworzy dla was przyjazną atmosferę, dzięki której stonujecie emocje, a dyskusja będzie mogła iść we właściwym kierunku.

Celem mediatora jest zmiana perspektywy kierunku problemów, zapominanie o przeszłości i przykrych doświadczeniach, a kierowanie planów w przyszłość i dojścia do porozumienia. Co ważne, mediator nigdy nie ocenia żadnej ze stron, nie może dać odczuć, że któraś ze stron jest lepsza i ma rację.

Mediacje mogą zmienić Wasze podejście do problemów

Mediacje to spotkanie, podczas których wspólnie dąży się do znalezienia wyjścia z trudnej sytuacji. Bardzo często w konflikt wplątane są osoby trzecie, dzieci i inni członkowie rodzin, które bardzo cierpią gdy są wciągnięte w problemy i nieporozumienia najbliższych.

Poradnia Harmonia LUX MED zatrudnia świetnych specjalistów, którzy posiadają spore doświadczenie w tej dziedzinie. Do każdego pacjenta podchodzą bardzo indywidualnie, dokładnie i bez pośpiechu szukają rozwiązań, które zadowolą każdą ze stron mediacji.

Na czym polega mediacja?

Mediacje rodzinne to idealne rozwiązanie, gdy od jakiegoś czasu dwie osoby nie mogą znaleźć wspólnego języka i myślą o rozstaniu. Dzięki takim spotkaniom mają szansę na naprawdę swoich relacji i wspólne budowanie przyszłości.

Mediator z zasady nie narzuca konkretnego rozwiązania dla stron. Jego celem jest bowiem łagodzenie konfliktu, dotarcie do źródła problemu i możliwości dojrzenia sytuacji z innej perspektywy.

Kolejną ważną kwestią jest fakt, iż cały proces objęty jest tajemnicą. Nie można dzielić się efektami i rozwiązaniami, które okazały się skuteczne w danej sprawie. Przed rozpoczęciem procedur mediacyjnych, osoba prowadząca je,  przedstawia stronom zasady, przebieg, cele i możliwe rezultaty mediacji. Zarówno jedna jak i druga strona może w dowolnym czasie wycofać się z działań mediacyjnych.

Jeśli czujecie, że sami nie jesteście w stanie poradzić sobie z istniejącym konfliktem skontaktujcie się z poradnią Harmonia LUX MED, która znajdzie dla Was najlepszego specjalistę w tej branży – https://harmonia.luxmed.pl/oferta/terapie-i-psychoterapie/mediacje/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here