Rodzina Mediacja jako sposób na rozwiązanie problemów

Mediacja jako sposób na rozwiązanie problemów

-

W życiu spotykają nas różne sytuacje i nie zawsze potrafimy poradzić sobie z ich pojawieniem się. Zwłaszcza, jeśli w grę wchodzą duże emocje, rozczarowania, złość i poczucie niesprawiedliwości warto skorzystać z pomocy osób, które pozwolą wam na spokojną rozmowę i dojście do porozumienia. Rozwiązaniem może być wsparcie mediatora.

Problemy mogą dotknąć każdego. Dzięki mediacjom macie szansę na wymianę własnych poglądów, argumentów i żali w obecności mediatora. Jest to osoba, która stworzy dla was przyjazną atmosferę, dzięki której stonujecie emocje, a dyskusja będzie mogła iść we właściwym kierunku.

Celem mediatora jest zmiana perspektywy kierunku problemów, zapominanie o przeszłości i przykrych doświadczeniach, a kierowanie planów w przyszłość i dojścia do porozumienia. Co ważne, mediator nigdy nie ocenia żadnej ze stron, nie może dać odczuć, że któraś ze stron jest lepsza i ma rację.

Mediacje mogą zmienić Wasze podejście do problemów

Mediacje to spotkanie, podczas których wspólnie dąży się do znalezienia wyjścia z trudnej sytuacji. Bardzo często w konflikt wplątane są osoby trzecie, dzieci i inni członkowie rodzin, które bardzo cierpią gdy są wciągnięte w problemy i nieporozumienia najbliższych.

Poradnia Harmonia LUX MED zatrudnia świetnych specjalistów, którzy posiadają spore doświadczenie w tej dziedzinie. Do każdego pacjenta podchodzą bardzo indywidualnie, dokładnie i bez pośpiechu szukają rozwiązań, które zadowolą każdą ze stron mediacji.

Na czym polega mediacja?

Mediacje rodzinne to idealne rozwiązanie, gdy od jakiegoś czasu dwie osoby nie mogą znaleźć wspólnego języka i myślą o rozstaniu. Dzięki takim spotkaniom mają szansę na naprawdę swoich relacji i wspólne budowanie przyszłości.

Mediator z zasady nie narzuca konkretnego rozwiązania dla stron. Jego celem jest bowiem łagodzenie konfliktu, dotarcie do źródła problemu i możliwości dojrzenia sytuacji z innej perspektywy.

Kolejną ważną kwestią jest fakt, iż cały proces objęty jest tajemnicą. Nie można dzielić się efektami i rozwiązaniami, które okazały się skuteczne w danej sprawie. Przed rozpoczęciem procedur mediacyjnych, osoba prowadząca je,  przedstawia stronom zasady, przebieg, cele i możliwe rezultaty mediacji. Zarówno jedna jak i druga strona może w dowolnym czasie wycofać się z działań mediacyjnych.

Jeśli czujecie, że sami nie jesteście w stanie poradzić sobie z istniejącym konfliktem skontaktujcie się z poradnią Harmonia LUX MED, która znajdzie dla Was najlepszego specjalistę w tej branży – https://harmonia.luxmed.pl/oferta/terapie-i-psychoterapie/mediacje/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Trwały makijaż – krok po kroku

Makijaż, który długo utrzymuje się na twarzy to marzenie każdej kobiety. Trudno bowiem mieć przy sobie wszystkie niezbędne kosmetyki oraz czas i miejsce – do wykonania poprawek. Na szczęście postęp technologiczny stworzył produkty, które wytrzymują więcej niż miało to miejsce w przeszłości.

Jak się ubezpieczyć od utraty pracy?

Ubezpieczenie od utraty pracy - jak każda propozycja zakładu ubezpieczeń - ma swoje wady i zalety. Ta forma ubezpieczenia jest jednak ze względu na swą konstrukcję specyficzna, gdyż stanowi ona coraz częstsze połączenie produktów ubezpieczeniowych z produktami bankowymi. Dla wielu klientów jest to niewątpliwe ułatwienie i realna korzyść, dla innych jest ono zbędnym, acz koniecznym elementem umowy kredytowej, znacznie podnoszącym jej koszt i nie zawsze gwarantującym, że w momencie utraty pracy ubezpieczyciel będzie pomocny w zapłacie rat kredytowych.

Zobacz też

Kardiomiopatia przerostowa, rozstrzeniowa, restrykcyjna – co to jest, objawy

Kardiomiopatia nie jest jedną chorobą, ale grupą schorzeń, które prowadzą do zaburzonej funkcji serca. Nie istnieje również jedyna przyczyna, która wywołuje kardiomiopatię. Zalicza się do nich pewne mutacje genetyczne, działanie środków toksycznych, wirusy, choroby tkanki łącznej, chorobę niedokrwienną serca, nadciśnienie tętnicze, sarkoidozę, choroby dotykające synaps nerwowo-mięśniowych.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: