Wiele propozycji przygotowują zwłaszcza duże miasta. Już na długo przed rozpoczęciem okresu wakacyjnego budowana jest oferta. Warto jest na bieżąco zapoznawać się z zawartością stron internetowych urzędów miast. Niemal każde miasto proponuje szeroki wachlarz półkolonii. Zwłaszcza pracujący w tym czasie rodzice mogą mieć pewność, że ich dzieci otoczone są dobrą opieką i ciekawie spędzają czas. Organizacją półkolonii zajmują się przede wszystkim domy kultury. Proponowane oferty są bardzo rozbudowane i zawierają między innymi liczne wyjścia – do kina, na basen czy spotkania z różnymi osobami. Ciekawe propozycje wysuwają również biblioteki, tworząc często bloki tematyczne.

Jeśli młodzież nie ma okazji wyjazdu nad pobliskie jezioro, a wysokie temperatury powietrza doskwierają, można udać się na basen. Szczególną atrakcją są baseny odkryte, na niektórych za stosunkowo nieduże pieniądze opłaca się całodzienny pobyt. Przy okazji korzysta się z ładnej pogody i opalania. Często przy basenach znajdują się również boiska do gry w piłkę siatkową, a nawet nożną. Może to być ciekawa propozycja zwłaszcza dla osób, które pomiędzy kąpielami w wodzie, nie lubią leżeć bezczynnie.

Warto jest zbierać informacje dotyczące przeróżnych kursów i warsztatów organizowanych właśnie w wakacje. Oferty są naprawdę bogate, rozłożone na różne dni i godziny, dostosowane do wszystkich grup wiekowych. Wybór zależy od własnych zainteresowań i preferencji. Można zapisać się na letnią naukę języków obcych, na warsztaty taneczne, wokalne, artystyczne czy wakacyjne pokazy filmów. Mając do dyspozycji dużo czasu łatwiej jest uczestniczyć w przeróżnych imprezach kulturalnych i masowych.

Nie zapominajmy, że oferta wakacyjna nie musi zamykać się ściśle w granicach administracyjnych miasta. Czasami wystarczy kilka minut jazdy autobusem, samochodem lub jeszcze lepiej – rowerem, by znaleźć ciekawą letnią miejscówkę. Może być to wyprawa do lasu, na piknik na polanie lub nad pobliskie jezioro. Nawet zwykły pobyt na działce warto jest urozmaicić. Trzeba korzystać z wolnego czasu i spotykać się ze znajomymi lub rodziną, na przykład podczas grillowania. Warto jest zorganizować jednocześnie podchody oraz wspólne gry.

Jakie są Wasze pomysły na spędzenie wakacji z dzieckiem w mieście? Co robicie, żeby dzieci się nie nudziły?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie warunki trzeba spełniać, by adoptować dziecko?
Następny artykułZabawy muzyczne dla dzieci – propozycje

Anna Chmielewska – pedagog szkolny, trener szybkiego czytania oraz – przez pewien czas – nauczyciel wspierający w integracyjnym oddziale zerowym. Dodatkowo ukończyła studia z zakresu edukacji elementarnej i terapii pedagogicznej. Współpracowała z jednym z serwisów edukacyjnych, pisząc artykuły dla rodziców oraz tworząc karty pracy dla maluchów i uczniów.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od zawsze lubiłam pomagać. Czynnie angażowałam się w działania woluntarystyczne, zwłaszcza w  pomoc rodzinom z problemem alkoholowym. Po studiach rozpoczęłam pracę w szkole i tak zostało do dziś. Obecnie pracuję w szkole z oddziałami integracyjnymi, co jest dodatkowym wyzwaniem dla pedagoga. Lubię to, co robię, ale jednocześnie szukam nowych wyzwań. Jako trener szybkiego czytania poszerzam możliwości ludzkiego mózgu, a pisząc artykuły w serwisach, dzielę się tym, co wiem.

Odskocznią od życia zawodowego są dla mnie książki oraz zacisze domowe, zapach namiętnie pieczonych ciast i aromat świeżo zaparzonej kawy. No i rozmowy przy stole – o marzeniach, pragnieniach i nadziejach.

Od kilku miesięcy odnajduję szczęście w macierzyństwie, w odkrywaniu świata przez cudowną małą istotkę. Życie nabiera  innej jakości, już nie trzeba tak się śpieszyć...

Pisanie jest dla mnie pasją, zamykaniem w słowa własnych doświadczeń, wiedzy i myśli. Jest spotkaniem z czytelnikami, ale też z samą sobą...

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here