Woda, w której trzymamy naszego „Szczęściarza”, powinna być wymieniana raz w tygodniu, ewentualnie, kiedy zejdzie do poziomu ok. 2 cm. od podstawy pędu. Najbardziej neutralną temperaturą dla tej rośliny jest temperatura pokojowa, ok. 18-22 °C. Bambusy potrzebują kontaktu z promieniami słonecznymi, nie wystawiajmy ich jednak na bezpośrednie działanie słońca. Spowoduje to żółknięcie liści. Innym powodem chorowania rośliny jest za słona lub zbyt chlorowana woda z kranu. Aby tego uniknąć, podlewajmy go zwykłą wodą mineralną lub wodą źródlaną. Możemy również nalać do szklanki wodę z kranu i odczekać ok. 24h – po tym czasie będzie się ona nadawać do użycia, ponieważ chlor i fluor ulotnią się. Jeżeli liście zżółkną, ustawmy bambusa na kilka dni w cieniu i nie podlewajmy.

W związku z faktem, iż woda nie posiada w swoim składzie substancji odżywczych, dobrze jest co jakiś czas dodać do niej nawozu w postaci płynnej. Nie przesadźmy jednak z dawką, bo spalimy korzenie. Najlepiej jest zastosować 1/10 dawki zalecanej przez producenta nawozu.

Jakie inne rośliny macie w swoim domu? Ile czasu poświęcacie na ich pielęgnację?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNaleśniki z jabłkami – przepis
Następny artykułBambus ogrodowy – sadzenie, uprawa, pielęgnacja

Barbara Machalska – absolwentka Sztuki Ogrodowej na Wydziale Ogrodniczym Akademii Rolniczej. Doświadczona projektantka zieleni. Pielegnacja i projektowanie ogrodów to nie tylko jej praca, ale wielka pasja. Wzbogaca nasz serwis nie tylko w cenne porady, lecz również w autorskie zdjęcia – najlepszy dowód swoich umiejętności.

 

Nasz specjalista o sobie:

Ogrodami pasjonuję się od kiedy pamiętam. Od dziecka kochałam przebywać na łonie natury, przyglądać się kwiatom i pomagać rodzicom w pracach pielęgnacyjnych w ogrodzie.

Już podczas studiów zdobywałam praktykę, współpracując z różnymi biurami projektowymi oraz przedsiębiorstwami ogrodniczymi. Zaczynałam od zwykłych prac pielęgnacyjnych na projektach zieleni akademickich kończąc. Prowadziłam liczne wystawy kwiatowe, podczas których prezentowałam te znane, jak również nowowyhodowane gatunki oraz udzielałam praktycznych porad dotyczących ich pielęgnacji. Po 4 latach pracy w zawodzie projektanta ogrodów, mogę pochwalić się bogatym portfolio ogrodów przydomowych, a także zieleni osiedlowej czy aranżacji roślin domowych.

W prace, które wykonuję wkładam niezwykle dużo pasji oraz zaangażowania, staram się, aby każdy mój projekt był niczym dzieło sztuki. Jednym z najbardziej fascynujących aspektów pracy w ogrodnictwie jest fakt, iż każdy ogród jest inny i każdy jest odbiciem duszy jego właściciela, podobnie jak wystrój wnętrz.

Bardzo się cieszę, że mogę teraz podzielić się z Państwem swoją wiedzą tak teoretyczną, jak i praktyczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here