Rozrywka Jak grać w Eurobusiness? Zasady

Jak grać w Eurobusiness? Zasady

-

Na start gracze otrzymują trzy tysiące dolarów. Odbywają się rzuty kostką (każdy gracz po kolei), a pionki zawodników poruszają się po planszy zgodnie z liczbą wyrzucanych oczek. Jeśli gracz chce kupić jakąś nieruchomość, musi stanąć swoim pionkiem na polu z jej nazwą i zapłacić cenę widniejącą na polu. Można też dokonać takiego zakupu poprzez licytację, która odbywa się wówczas, gdy gracz stanie na nieruchomości, ale jej nie kupi.

Każde przekroczenie startu jest premiowane sumą czterystu dolarów. Kiedy gracz wykupi wszystkie nieruchomości w danym kolorze (państwie), może stawiać na tych polach domki, za które również płaci. W ramach jednego ruchu można kupić maksymalnie trzy domki (co najwyżej jeden na jedną nieruchomość).

Gracz, który staje swoim pionkiem na polu należącym do innego gracza, zmuszony jest zapłacić właścicielowi nieruchomości za postój. Domki oznaczają natomiast wyższą cenę za taki pobyt na cudzej nieruchomości. Graczowi, który w rzucie dwiema kostkami uzyska taką samą liczbę kostek na każdej z nich (np. 3 i 3), przysługuje prawo do dodatkowego rzutu. Wówczas sumuje się liczbę oczek z tych dwóch rzutów. Jeżeli jednak w drugim rzucie będzie również tzw. dublet (ta sama liczba oczek na każdej kości), wtedy gracz trafia do więzienia. W sytuacji, gdy gracz posiada wszystkie pola danego państwa, które nie są zabudowane, opłata za postój jest podwójna.

W grze eurobusiness występują następujące państwa, z których kupuje się nieruchomości:

Grecja (2 nieruchomości) – kolor żółty
Włochy (3) – kolor czerwony.
Hiszpania (3) – kolor niebieski
Wielka Brytania (3) – kolor pomarańczowy.
Benelux (Holandia, Belgia i Luksemburg, łącznie 3 nieruchomości) – kolor zielony
Szwecja (3) – kolor fioletowy.
RFN (3) – kolor brązowy
Austria (2) – kolor czarny.

Miasta występujące w grze:

Saloniki, Ateny (Grecja)
Neapol, Mediolan, Rzym (Włochy)
Barcelona, Sewilla, Madryt (Hiszpania)
Liverpool, Glasgow, Londyn (Wlk. Brytania)
Rotterdam, Bruksela, Amsterdam (Beneluks)
Malmö, Göteborg, Sztokholm (Szwecja)
Frankfurt, Kolonia, Bonn (RFN)
Innsbruck, Wiedeń (Austria)

Lubicie grać w Eurobusiness? Jakie są Wasze ulubione gry planszowe? W co, kiedy i z kim najczęściej gracie? Dajcie znać!

Poprzedni artykułJak grać w Sudoku? Zasady
Następny artykułJak grać w Monopoly? Zasady
Norbert Banasiak

Norbert Banasiak - ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada różnorodne doświadczenie redaktorsko-dziennikarskie. Współpracował m.in. z Gazetą Prawną,  portalem i miesięcznikiem branży rozrywkowej E-PLAY, miesięcznikiem What`up in Warsaw.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Lubię w szczególności wszelkie gry, które rozwijają przydatne umiejętności: logiczne myślenie, koncentrację, szybkie podejmowanie decyzji. Moje zainteresowania zawodowe, jak i prywatne, oscylują poza tym wokół zagadnień związanych z kwestiami językowymi (translatoryka, semiotyka), Internetem, polityką międzynarodową.

1 KOMENTARZ

  1. 4 domki można kupić na rundę czyli? na jedno krążenie czy na każda moją kolejkę?

    Jeśli gracz wyciągnie kartę z napisem ”wracasz na start” to teoretycznie też powinien wziąć 400$ bo stoi kolejny raz na polu ”start” a stojąc na nim też sie dostaje….

    Co wy na to?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Świadectwo energetyczne budynku – co to jest, jak zrobić?

Obowiązek uzyskania świadectwa energetycznego budynku jest wymogiem stosunkowo nowym i jest ściśle związane z implementacją dyrektywy 2002/91/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 16 grudnia 2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, która nie została jeszcze dokonana przez Polskę.

Kiedy zacząć współżycie po porodzie?

Ostatnie tygodnie ciąży i okres zaraz po porodzie są czasem abstynencji seksualnej. Kobieta zaraz po narodzinach dziecka potrzebuje czasu na odzyskanie kondycji fizycznej, a także powrót do psychicznej równowagi, która może zostać zaburzona przez drastyczne zmiany hormonalne, jakie zaszły w jej organizmie. W pierwszych dobach po rozwiązaniu następuje gwałtowny spadek estrogenów, co zwykle skutkuje nie tylko znacznym obniżeniem nastroju, ale również odbija się na fizyczności kobiety.

Zobacz też

Kto może prowadzić szkolenia BHP?

Prowadząc firmę, jednym z obowiązków przedsiębiorcy, który dodatkowo zatrudnia...

Jak znaleźć dobrą firmę rekrutacyjną w Krakowie?

Już nie tyle z roku na rok, co z miesiąca na miesiąc rośnie popyt na profesjonalne usługi rekrutacyjne. Pandemia...

Kto może prowadzić szkolenia BHP?

Prowadząc firmę, jednym z obowiązków przedsiębiorcy, który dodatkowo zatrudnia pracowników, jest przeprowadzenie szkoleń z zakresu BHP. Kto może się...

Może Cię zainteresuje: