Rozrywka Jak grać w Grzybobranie? Zasady

Jak grać w Grzybobranie? Zasady

-

Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku lat 5+ i ma charakter edukacyjny. Uczestnicy gry mają możliwość zapoznania się z grzybami jadalnymi i niejadalnym, uczą się również odpowiedniego zachowania w lesie. Na poszczególnych polach znajdują się opisy różnych sytuacji i ewentualnie kar lub nagród, np. wjazd samochodem do lasu – kara w postaci cofnięcia się o trzy pola i rzucanie kostką aż do uzyskania jednego lub sześciu oczek, pole jagodowe – premia w postaci przesunięcia się do przodu o trzy pola, mrówki utworzyły kopiec – nie wolno go niszczyć, czekasz dwie kolejki.

Osobę rozpoczynającą grę wyznacza się poprzez rzut kostką. Rozpoczyna ten, kto wyrzucił jedno lub sześć oczek. W zestawie do gry znajduje się również siedemnaści grzybków, które należy rozmieścić na planszy. Sposób ich rozlokowania jest ściśle określony:

Nr 5 – grzybek brązowy – jadalny
Nr 7 – grzybek żółty – jadalny
Nr 8 – grzybek czerwony – jadalny
Nr 9 – grzybek brązowy – jadalny
Nr 10 – grzybek czerwony – NIEJADALNY
Nr 11 – grzybek biały – jadalny
Nr 12 – grzybek brązowy – jadalny
Nr 14 – grzybek brązowy – jadalny
Nr 15 – grzybek żółty – jadalny
Nr 16 – grzybek brązowy – jadalny
Nr 17 – grzybek brązowy – NIEJADALNY
Nr 18 – grzybek zielony – jadalny
Nr 19 – grzybek brązowy – jadalny
Nr 21 – grzybek czerwony – NIEJADALNY
Nr 22 – grzybek żółty – jadalny
Nr 23 – grzybek brązowy – NIEJADALNY
Nr 25 – grzybek żółty – jadalny

W przypadku, gdy uczestnik gry stanie swoim pionkiem przy grzybku jadalnym, może go zerwać i włożyć do koszyczka, jeśli jest w stanie określić co to za grzyb, podać jego nazwę i najważniejsze cechy. Jeśli graczowi nie uda się wypełnić tego zadania, nie może go zerwać i ma za zadanie uzyskać informacje na temat tego grzyba z dostępnych objaśnień. W sytuacji, gdy graczowi trafi się grzyb niejadalny lub trujący, również powinien go rozpoznać. Wtedy jednak nie zrywa go, lecz czeka na swoją kolejkę, by móc wykonać następny ruch.

Cel każdego gracza jest dotrzeć do końca wyznaczonej na planszy trasy przed innymi zawodnikami. Ten, komu się to uda, otrzymuje na mecie w nagrodę złotą koronę.

Jak Wam się podoba Grzybobranie? Jakie są Wasze ulubione gry planszowe? W co, kiedy i z kim najczęściej gracie? Dajcie znać!

Norbert Banasiak

Norbert Banasiak - ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada różnorodne doświadczenie redaktorsko-dziennikarskie. Współpracował m.in. z Gazetą Prawną,  portalem i miesięcznikiem branży rozrywkowej E-PLAY, miesięcznikiem What`up in Warsaw.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Lubię w szczególności wszelkie gry, które rozwijają przydatne umiejętności: logiczne myślenie, koncentrację, szybkie podejmowanie decyzji. Moje zainteresowania zawodowe, jak i prywatne, oscylują poza tym wokół zagadnień związanych z kwestiami językowymi (translatoryka, semiotyka), Internetem, polityką międzynarodową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Europejski Fundusz Społeczny – co to, cele, zadania

Europejski Fundusz Społeczny to jeden z funduszy strukturalnych, który powstał w 1957 roku jako narzędzie do realizowania polityki społecznej. To z jego środków finansowane są projekty mające na celu przede wszystkim przeciwdziałać bezrobociu i dbać o szeroko rozumiany rynek pracy. Należą do nich, m. in. różne formy aktywizacji zawodowej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL).

Ból piszczeli po bieganiu – przyczyny

Ból piszczeli jest bardzo popularnym problemem występującym głównie u biegaczy początkujących, choć i u zawodników mogą występować.

Zobacz też

Obliczanie podatku od nieruchomości

Podatek od nieruchomości należy do tzw. podatków lokalnych i został uregulowany w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych. Podatnikami tego podatku mogą być zarówno przedsiębiorcy jak i osoby nie prowadzące działalności gospodarczej najważniejsze jest to jakie prawo posiadają oni do przedmiotowej nieruchomości.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: