Rozrywka Jak przygotować się do imprezy i ją przeżyć?

Jak przygotować się do imprezy i ją przeżyć?

-

1. Ubierz się przede wszystkim wygodnie
Strój nie może krępować kocich ruchów na parkiecie oraz opóźniać niezbędnych czynności toaletowych.

2. Nie bierz zbyt dużo kasy
Po drinku zapragniesz kolejnego, a po kolejnym – zaczniesz stawiać całej knajpie. Rano zęby w ścianę i nawet na mineralną nie będzie Cię stać.

3. Bierz ze sobą kompana
To bezpieczniejsze, bo noc jest długa, a ścieżki kręte. Gorzej jak kompan ostrzej zabaluje. Wtedy przynajmniej możecie być dla siebie podporą – dosłownie.

4. Pilnuj swojego drinka
Kiedy wychodzisz do toalety, poproś zaufaną osobę o popilnowanie Twojego trunku. Uchroni Cię to przed utratą kontroli na sobą i porannymi pytaniami: „Co się stało?”.

5. Korzystaj z domówek
Bo taniej i intymniej, a przecież też nie u Ciebie. Jeśli już u Ciebie, to nie w Twoim pokoju – na wypadek gdyby Twoje ciało odmówiło posłuszeństwa przed wyjściem gości lub nabrało wigoru do igraszek.

6. Pij z głową
Nie za szybko, nie za dużo. Jeśli już nie znasz umiaru, to nie mieszaj trunków. No chyba, że chodziłoby Ci wyłącznie o kibel-party.

7. Wyrywaj z polotem
Jeśli już upatrzysz sobie dziewczynę/ chłopaka tej nocy (a nuż całego życia), nie zachowuj się jak kretyn: nie gadaj, żeby gadać, nie śmiej się ze wszystkiego – w myśl zasady „taki jestem zabawny”. Nie bądź natarczywy i prymitywny i – co ważne – nie szarp w tańcu (szczególnie partnera, który ma w żołądku San Francisco).

8. Pijesz – nie pisz
Zasada stara jak świat, a raczej jak telefony komórkowe. Nie wysyłaj smsów po pijaku ani do partnera obecnego (literówki zdradzą Twój stan, co sprawi, że partner będzie na Ciebie czekać w domu, a dalej… życzymy Ci powodzenia) ani do partnera byłego (bo zabije Cię śmiechem i wykpi w oczach wspólnych znajomych), ani nawet do partnera potencjalnego (bo rano poczujesz się totalnie zdemaskowany i nagi w swoich, wcześniej entuzjastycznie wyrażanych, uczuciach).

9. Bądź otwarty
Nie siedź jak mruk, poznawaj nowych ludzi. Jeśli masz problem z integracją , wyjdź na papierosa (on zawsze prowokuje rozmowę), jeśli nie palisz – wypij piwko dla odwagi. Jeśli nie pijesz – zastanów się, co robisz na takiej imprezie.

10. Znaj swój deadline
Kiedy poczujesz, że nie dajesz już rady, nie słuchaj kusicieli: „No ze mną się nie napijesz?”. Najlepiej idź spać.

11. Stosuj dietę cud
Przed wyjściem na imprezę zjedź coś tłustego, to zmniejszy ryzyko kaca. Następnego dnia (kiedy kac i tak Cię dopadnie) zjedz jajecznicę, gęstą, najlepiej domową zupę, napij się kefiru lub jogurtu, które ułatwiają wchłanianie cukrów wypłukanych poprzedniej nocy.

12. Nie mów: „Od dzisiaj nie piję”
Komu chcesz zrobić wodę z mózgu? Chyba i tak jest już w Tobie zbyt dużo płynów! 😉

Joanna Nieć

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak kupić używany samochód?

Kupno auta zawsze wiąże się z wieloma dylematami. Jeżeli kupujemy nowe auto, z salonu, sprawa jest względnie prosta. Musimy tylko zdecydować się na konkretną markę, model, wyposażenie i za to auto zapłacić. Gorzej, gdy kupujemy samochód używany. Aby zakup używanego auta nie zamienił się w koszmar warto przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Profesjonalny wizerunek w biznesie

Sposób prezentowania się jest ogromnie istotny podczas kontaktów o charakterze biznesowym. Od sposobu prezentacji własnej osoby zależy to z kim zostanie nawiązana będziemy współpraca (czy będą to renomowane firmy, czy też niewypłacalni kontrahenci), okres współpracy, jej warunki, oraz skuteczność w procesie negocjacji.

Zobacz też

Renta socjalna – komu przysługuje?

Renta socjalna jest świadczeniem wypłacanym przez ZUS osobom, które są niezdolne do pracy i nie wypracowały okresu składkowego przed utratą zdrowia. Świadczenie socjalne przysługuje obywatelom RP oraz cudzoziemcom przebywającym na terenie Polski, którzy posiadają zezwolenie na osiedlenie się lub zezwolenie na zamieszkanie na czas określony związany np. z zamierzeniem wykonywania pracy zarobkowej czy prowadzenia działalności gospodarczej na terenie RP.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: