Rozrywka Jak zorganizować imprezę w stylu japońskim?

Jak zorganizować imprezę w stylu japońskim?

-

Każda ściana imprezowej przestrzeni powinna być przesiąknięta zapachem aromatycznych kadzideł, japońską muzyką i scenografią silnie nawiązującą do charakterystycznych, orientalnych motywów. Pokój możesz udekorować papierowymi figurkami zwierząt wykonanymi z orgiami. Wbrew pozorom ta sztuka nie jest skomplikowana i przy pomocy Internetu, a szczególnie dostępnych w nim filmików, można ją swobodnie oswoić. Ustaw zdobione parawany i parasole. Przybyłych możesz powitać, wręczając im papierowe wachlarze. Kwiatami typowymi dla Japonii są drzewka bonsai oraz storczyki. Jeśli ich nie posiadasz i nie masz czasu na ich zakupienie możesz przystroić wnętrze ikebaną oraz wykleić ściany zdjęciami lub plakatami nawiązującymi japońskiej kultury i tradycji. Zadbaj o odpowiednią atmosferę w pokoju przeznaczonym do spożywania posiłku. Dookoła niskiego stołu ustaw różnobarwne poduszki. Nie zapomnij o miseczkach (na ryż lub zupę), a także o pałeczkach.

Na początek rozgrzej atmosferę, częstując gości zieloną herbatą. Tym, którym nie udało się wypożyczyć wzorzystego kimona, zaproponuj domową alternatywę – szlafrok (w second handzie, z pewnością znajdziesz satynowe szlafroki z kwiatowym motywem, na tę okazję będą pasować idealnie). Bal gejsz i samurajów czas zacząć!

Imprezy profesjonalne obfitują w pokazy sztuk walki, ceremonii parzenia herbaty, ikebany, kształtowania drzewek bonsai. Często towarzyszą im warsztaty kaligrafii, origami oraz koncerty na żywo japońskiej muzyki.

Podczas domówki w stylu japońskim możesz zaproponować gościom konkurs na taniec gejszy, zagrać w sudoku, przy pomocy YouTube urządzić konkurs na najładniej i najszybciej wykonanego ptaszka lub konkurs w jedzeniu pałeczkami na czas. Jeżeli imprezowicze wyrażą swoją literacką gotowość, zaproś ich do ułożenia haiku, czyli tradycyjnego, japońskiego, 17–sylabowego wiersza. Wodze fantazji i poczucie humoru mogą spowodować, że wiersze przybiorą bardzo komiczną i zabawną formę. W nagrodę wręcz przybyłym bukiet suszonych kwiatów.

sushiFot. sxc.hu

Jeżeli masz znajomą kosmetyczkę, zaproś ją na imprezę i poproś o wykonanie pięknych, orientalnych tatuaży henną na ciałach imprezowiczów.

Wieczór japoński jest doskonałą okazją na zasmakowanie się w sushi. Alternatywnie możesz zaproponować kurczaka po japońsku. Zrób snacki ryżowe, podaj onigiri.

Uwaga!

Serwując drinki zadbaj, by w ich składzie znalazło się mleczko kokosowe lub limonka. Wcześniej przygotuj sake, czyli ryżowe wino. Nie zapomnij o owocach, nie tylko o wiśniach!

Czy byliście kiedyś na takiej imprezie? Jak była zorganizowana? Opiszcie nam ją w komentarzu.

Joanna Nieć

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wyrobić paszport dla psa?

Jeśli wybieramy się z naszym pupilem za granicę musimy zapoznać się z warunkami wwożenia psów do danego kraju. Dokładne instrukcje możemy uzyskać w Głównym Inspektoracie Weterynarii (tel. 22 623 20 88/ 22 623 15 28).

Aktywizacja uczestników szkolenia

Szkolenia webcast są z definicji obarczone ryzykiem niskiej aktywności uczestników, a co za tym idzie, małą skutecznością. Żeby zapobiegać zjawisku umykania uwagi osób szkolonych, webcast trzeba aktywizować. Oznacza to tyle, że priorytetem przy organizacji sesji webcastigu powinno być zmaksymalizowanie interakcji osób szkolonych. Odziaływanie to można wprowadzić na trzech poziomach: interakcja uczestników z trenerem, wewnątrz grupy szkoleniowej oraz z materiałami.

Zobacz też

Technika super macro – jak robić zdjęcia?

Super makro to coś więcej niż makro. Te dwa tryby fotografowania różnią się odległością od obiektu. W przypadku makro, zdjęcia możemy robić z odległości od 10 cm do 50 cm, zaś dzięki super makro możemy tę odległość dodatkowo skrócić uzyskując jeszcze większą skalę odwzorowania niż przy makro. Super makro to wręcz powiększenie mikroskopijne.

Trybunki konferencyjne dla każdego przedsiębiorcy

Zdarza Ci się organizować lokalne kampanie marketingowe lub różnego rodzaju spotkania, konferencje, czy nawet wystawiać swoich przedstawicieli handlowych na...

Czy warto ozonować mieszkanie? Sprawdź jak wybrać generator ozonu

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele dodatkowych i wygodnych funkcji oferuje nam nowoczesna technologia. Równie często bagatelizujemy ją...

Może Cię zainteresuje: