Zadaniem graczy jest naprzemienne wyciąganie po jednym klocku z dowolnego piętra wieży, który umieszczają na szczycie wieży. Przy tej operacji należy uważać, by nie zniszczyć całej konstrukcji. Oczywistym jest, że przy każdym wyjętym i przemieszczonym klocku zadanie staje się coraz trudniejsze. Wieża może jednak utrzymać równowagę nawet przy dwukrotnym zwiększeniu swojej wysokości. Gra przeznaczona jest dla graczy w każdym przedziale wiekowym począwszy od lat trzech.

Na początku gry jeden z graczy musi zbudować wieżę. Potrzebna jest do tego twarda i równa powierzchnia. Należy przy tym użyć kartonowej podstawki, który pełni rolę szablonu, dzięki któremu klocki znajdują się we właściwym położeniu. Każde piętro budowli składa się z trzech klocków, które układa się pod odpowiednim kątem naprzemiennie w stosunku do poprzedniego poziomu. Gdy układanie „wyjściowej” budowli jest już zakończone, trzeba umiejętnie wyjąć wykonaną z kartonu podstawkę. Pierwszy ruch należy do gracza budującego wieżę.

Każdy uczestnik gry zobowiązany jest ułożyć wyjęty klocek na szczycie wieży naprzemiennie w stosunku do niższego poziomu. W czasie wyjmowania klocka można używać tylko jednej ręki. Dozwolone jest dotykanie, przemieszczanie innych klocków przed wyjęciem tego wybranego przez gracza. Można więc sprawdzać inne klocki, zanim podejmie się ostateczną decyzję o wyjęciu jednego, należy jednak wsuwać na miejsce te klocki, których się ostatecznie nie wybrało. Nie jest dozwolone układanie wyższych poziomów wieży, jeśli nie najwyższy w danym momencie poziom nie został jeszcze ukończony (czyli nie posiada łącznie trzech klocków).

Kolejka danego gracza ma swój koniec po dziesięciu sekundach od ułożenia bloczka lub zaraz po tym, gdy ja następny gracz dotknie wieżę. Układanie wieży trwa do czasu, aż konstrukcja się zawali.

Lubicie Jengę? W co najbardziej lubicie grać w towarzystwie? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak grać w Państwa-Miasta? Zasady
Następny artykułJak grać w Kuku? Zasady

Norbert Banasiak - ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada różnorodne doświadczenie redaktorsko-dziennikarskie. Współpracował m.in. z Gazetą Prawną,  portalem i miesięcznikiem branży rozrywkowej E-PLAY, miesięcznikiem What`up in Warsaw.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Lubię w szczególności wszelkie gry, które rozwijają przydatne umiejętności: logiczne myślenie, koncentrację, szybkie podejmowanie decyzji. Moje zainteresowania zawodowe, jak i prywatne, oscylują poza tym wokół zagadnień związanych z kwestiami językowymi (translatoryka, semiotyka), Internetem, polityką międzynarodową.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here