Sennik Śni mi się rozstanie z chłopakiem - co to...

Śni mi się rozstanie z chłopakiem – co to znaczy?

-

Klasyczne senniki – Jeżeli sięgniemy do tradycyjnych senników, odnajdziemy tu bardzo różne, a nawet sprzeczne interpretacje snu o rozstaniu. Według jednych podobne marzenie nocne wskazuje na przeciwieństwo oglądanej we śnie historii. Jeżeli dziewczyna śni więc o rozstaniu z chłopakiem, oznacza to, że jej związek jest bardzo udany i da jej wiele szczęścia. Inne senniki z kolei podają zupełnie odmienne interpretacje, a mianowicie taki sen odczytuje się jako zapowiedź zbliżających się problemów osobistych. Nie chodzi jednak o relacje z partnerem, ale o ogólne trudności.

Komunikacja podświadomego lęku – Według psychoanalizy z kolei każdy sen jest komunikatem, który próbuje nam przekazać nasza podświadomość. Jeśli dziewczyna śni więc o rozstaniu, może to oznaczać, że jest to problem, którego z niewiadomych przyczyn nie dopuszcza do swojej świadomości. Chodzi o podświadomy lęk przed porzuceniem przez partnera albo wręcz przeciwnie – dziewczyna może nieświadomie pragnąć samotności, a obawiać się zbyt bliskiego związku z mężczyzną.

Echo złych doświadczeń – Sen o rozstaniu z chłopakiem może być także związany z przykrymi doświadczeniami z przeszłości, zarówno tej bliższej, jak i bardzo odległej. Jeśli dziewczyna doznała poważnego zawodu miłosnego, istnieje duże prawdopodobieństwo, że po prostu obawia się powtórki tej sytuacji w obecnym związku. Może być również i tak, że młoda kobieta została odrzucona w dzieciństwie, na przykład przez ojca. Relacje z rodzicem płci przeciwnej są szczególnie istotne w rozwoju każdego człowieka, ponieważ w dużej mierze projektują kształt późniejszych stosunków partnerskich.

Nic szczególnego – Sen o rozstaniu z chłopakiem nie musi jednak oznaczać niczego konkretnego. Jeżeli nie ma charakteru uporczywie powtarzającego się marzenia, nie warto się nim przejmować. Czasami śnią nam się różne, nawet najbardziej przerażające rzeczy, które nie zwiastują niczego złego. Bardzo prawdopodobne, że taki sen jest po prostu echem wydarzeń z dnia codziennego. Być może dziewczyna dowiedziała się, że jej znajomi właśnie się rozstali i to znalazło odbicie w jej marzeniach sennych.

Uwaga!

ezoteryka, emocje, koniec związku

Czy wierzycie w swoje sny? Czy często sprawdzają Wam się wyśnione w nocy scenariusze? Wypowiedzcie się.

Agnieszka Czarkowska

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak się rozstać?

Koniec związku jest dla każdego trudnym momentem w życiu, bez względu na to czy jest się osobą, która znajomość zakończyła, czy też stroną, która została postawiona przed faktem dokonanym. Jednak bez wątpienia rozstający się ze sobą ludzie muszą wykazać się wyjątkowym taktem, wyczuciem i delikatnością, aby z rozstania nie uczynić farsy, szaleńczej awantury lub sceny rzewnej rozpaczy. Nie ma wątpliwości co do tego, że rozstania są nieodłączną częścią życia każdego człowieka, dlatego tak ważna i potrzebna jest wiedza jak pożegnać się z partnerem na dobre, ale bez większych trudności.

Co to jest, na czym polega kurs maklerski?

W skrócie praca maklera polega na przekazywaniu zleceń klientów na giełdę oraz ocenianie, czy są one zgodne z obowiązującymi zasadami giełdy. Oprócz tego zajmuje się on analizowanie tego rynku oraz przygotowywaniem rekomendacji. Posiadając odpowiednią licencję może zajmować się doradztwem.

Zobacz też

Jacuzzi do domu – jak wybrać?

Bardzo często wyjeżdżając na urlop lub weekend, staramy się...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: