Ślub Jak dobrać welon do sukni ślubnej?

Jak dobrać welon do sukni ślubnej?

-

Sytuacja ta dotyczy zarówno rękawiczek, butów jak i welonu, który jest chyba najważniejszym po sukni elementem stroju Panny Młodej. Choć w ostatnich latach jest nieco wypierany przez inne ozdoby, typu tiary, kwiaty, kapelusze czy zupełną rezygnację z ozdób głowy, jego nieprzemijający i ponadczasowy styl jest nadal bardzo popularny. Jednak, aby stanowił on prawdziwe dopełnienie sukni ślubnej musi być odpowiednio dobrany nie tylko pod względem koloru, ale także długości, zdobień oraz rodzaju fryzury bądź upięcia na jaki zdecydowała się w tym dniu Panna Młoda.

jak dobrać welonFot. Dawid Markiewicz

O wyborze welonu decyduje kilka podstawowych zasad. Jedna z nich mówi o tym, że im bardziej strojna i okazała suknia, tym skromniejszy i prostszy powinien być welon. Zatem jeżeli suknia ślubna bogata jest w koronki, hafty i zdobienia, welon powinien być raczej skromny, cięty na prosto, zdobiony jedynie na brzegach delikatnym haftem, koniecznie współgrającym z haftami umieszczonymi na sukni. Tymczasem przy sukni skromnej, prostej, z niewielką ilością zdobień, z powodzeniem można pokusić się o strojny i bogato zdobiony welon, na którym mogą być umieszczone cyrkonie, kryształki, hafty lub lamówki na jego brzegach. Poza tym wtedy można wybrać również welon wielowarstwowy, nieco obszerniejszy, z marszczeniami.

Inną z zasad rządzących przy wyborze welonu jest jego wybór w zależności od wzrostu Panny Młodej. Im kobieta jest wyższa, tym dłuższy może być welon. Jednak należy pamiętać, że jeżeli suknia ma tren, welon powinien być dłuższy od niego. Najczęściej wybierane są welony średnie, do pasa, ponieważ dają one doskonały efekt i wysmuklają sylwetkę. Poza tym subtelnie okalając sylwetkę idealnie współgrają z sukniami o szerokim i bogato zdobionym kole składającym się z wielu warstw materiału bądź tiulu.

welon do sukienkiFot. Dawid Markiewicz

Najrzadziej wybierany jest welon krótki, zapewne dlatego, iż najtrudniej ze wszystkich skomponować go z suknią. Pasuje on bowiem do kobiet drobnych, delikatnych o krótkich włosach, w przypadku których możliwości jego podpięcia do fryzury są znacząco ograniczone w porównaniu z włosami długimi. Te można upinać fantazyjnie i na różne sposoby, więc i możliwości dopięcia do nich welonu są urozmaicone. Najczęściej przypina się go nad kokiem lub innym upięciem, co wyszczupla sylwetkę i optycznie podwyższa, lub pod upięciem, co pozwala wyeksponować fryzurę.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak uruchomić emulator Game Boy Advance?

Emulator Game Boy Advance znajdziemy pod adresem http://www.honmaru.pl/download/index.php?act=download&id=18. Pobieramy go (powinien załadować się automatycznie).

Jak wykończyć balkon?

Mech pojawiający się na balkonach oznacza, że izolacja balkonu została wykonana wadliwie. Izolacja balkonu nie jest rzeczą prostą do zrobienia, ale znając podstawowe zasady prawidłowego izolowania takich powierzchni możemy wykonać ją sami. Poniżej przestawiam zasady izolowania balkonów, oraz wskazówki jak wykonać izolację. Istnieje rzecz jasna wiele systemów wykonania izolacji balkonów i wiele technologii wykańczania jego zewnętrznej warstwy: płytkami grysowymi, kamiennymi, drewnem, żywicami epoksydowymi. W każdym przypadku istotna rolę odgrywa hydroizolacja, która wykonana prawidłowo nie będzie stwarzała problemów w trakcie użytkowania i nie zniszczy pokrycia zewnętrznej warstwy wykończeniowej balkonu.

Zobacz też

Co grozi za kradzież drzewa z lasu?

W każdym przypadku kradzież jest czynem niezgodnym z prawem, a choć różne są okoliczności, sprawcy i przedmioty kradzieży, zawsze przestępstwo to jest zagrożone karą.

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: