Ślub Jak tanio urządzić wesele?

Jak tanio urządzić wesele?

-

Jeśli nie dysponujesz dużą ilością gotówki, jaka mogłaby być poświęcona na organizację wesela, spróbuj zorganizować ceremonię oraz przyjęcie w miesiącach zimowych. Wiele różnych miejsc oferuje duże zniżki na wesela organizowane zimą.

Pomyśl o zaproszeniach wykonanych samodzielnie lub z pomocą przyjaciół. Możesz zaprojektować zaproszenie sama i wydrukować je lub zapraszać gości osobiście. Zaoszczędzisz wtedy na zakupie zaproszeń.

Możesz samemu zorganizować wstążki przypinane gościom do stroju oraz karteczki z imionami stawiane na stół. Wykonaniem tego typu weselnych szczegółów możesz zająć się sama. Nie będą cię prawie nic kosztować i dostarczą ci dużo zabawy.

Zaaranżuj dekorowanie stołu oraz sadzanie przy nim gości po swojemu. Najpierw się jednak upewnij, że koszta związane z tym nie są wliczone w organizację wesela. Jeśli nie, masz wolną rękę i możesz puścić wodze wyobraźni. Poproś przyjaciół o pomoc przy dekorowaniu stołu, przemyśl gdzie posadzisz i jak swoich gości. Zaaranżuj ich rozmieszczenie tak, aby posadzić rodzinę koło siebie, przyjaciół zaś w innej części stołu. Karteczki przy nakryciach na stole będą dla nich wskazówką kto gdzie powinien zająć miejsce i jednocześnie pozwolą uniknąć zamieszania.

Możesz poszukać tanich rozwiązań także w kwestii kwiatów. Najlepiej użyj kwiatów towarzyszących zaślubinom do stworzenia dekoracji miejsca, gdzie będzie odbywać się wesele. Obniży to znacznie wydatek na kwiaty. Salę weselną możesz też udekorować kwiatami sama, samodzielnie je również wcześniej zakupując.

Zorganizuj wesele późnym popołudniem, wówczas zaoszczędzisz na jednym posiłku. Zrezygnuj z pomysłu otwartego baru, ponieważ rachunek może cię powalić z nóg następnego dnia. Lepiej zaopatrz przyjęcie w odpowiednią ilość alkoholu, ale zakupionego wcześniej. Pozwoli ci to na kontrolowanie sytuacji finansowej w związku z alkoholami.

Zrezygnuj też z zakupu nowej sukni ślubnej i garnituru. Możesz pożyczyć lub zakupić używane stroje.

Powyższe wskazówki pomogą ci obniżyć koszty wesela. Kieruj się wyobraźnią i pomysłowością, aby zaoszczędzić tam, gdzie jest ku temu możliwość i nie ma sensu przepłacać za rzeczy, które możesz wykonać lub zorganizować sama.

Uważacie, że powinno się oszczędzać na weselu? Czekam na Wasze opinie.

Poprzedni artykułKalendarz ślubny
Następny artykułJak wybrać ślubny garnitur?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Haft koralikowy krok po kroku

Haft koralikowy jest specyficznym rodzajem haftu. W przypadku większości haftów – to kolorowe nici tworzą wzór. Tym razem to barwne, lśniące paciorki będą stanowiły główną ozdobę. Tego rodzaju haft stanowi świetną ozdobę dla każdego ubrania. Już kilka takich błyszczących, kolorowych elementów nada naszej odzieży zupełnie nowy wygląd.

Ciemieniucha – leczenie

Ciemieniucha to schorzenie często występujące u niemowląt. Może pojawić się między 6. tygodniem życia a 18. miesiącem. Nie jest to jednak niebezpieczne i można ją zwalczać domowymi sposobami.

Zobacz też

Jak urządzić małą sypialnię?

Sypialnia to niezwykle istotna domowa przestrzeń, w której, zgodnie z wynikami badań, spędzamy blisko jedną trzecią naszego życia! Mimo tego, że tak wiele godzin poświęca się na sen – zarówno w nocy, jak też podczas przyjemnych popołudniowych drzemek, na sypialnię wybieramy zazwyczaj jedno z najmniejszych dostępnych pomieszczeń. O ile projektując dom mamy możliwość zmodyfikowania koncepcji tak, aby uwzględniła przestronne pokoje sypialne, to mieszkania w bloku nie pozostawiają nam innego wyjścia, jak efektywnie wykorzystać nawet najmniejsze pomieszczenie.

Jak wybrać panele podłogowe?

Planując wystrój pomieszczenia, zwracamy dużą uwagę na wygląd każdego elementu, który ma się w nim znaleźć. Każdy szczegół ma...

Jakie czynniki wpływają na komfort w mieszkaniu?

Lokale mogą różnić się pod względem wielkości, sposobu ich użytkowania czy wystroju. Cechą wspólną jest to, że każdy z...

Może Cię zainteresuje: