Ślub Jak wybrać wiązankę ślubną?

Jak wybrać wiązankę ślubną?

-

Kiedyś nie przywiązywano większej wagi do szczegółów, z jednej strony dlatego, że wszystko było wtedy skromne, a pieniądze wydawano na zdecydowanie potrzebniejsze rzeczy, a z drugiej strony po prostu tych pieniędzy nie było, a Panna Młoda w najbardziej ekstremalnych przypadkach szła do ślubu po prostu w tym co miała. Obecnie nawet wybór kwiatów, które w drodze do ołtarza poniesie w ręku kobieta jest ważny i warto nieco zorientować się w tym temacie chcąc dobrać rodzaj i kolor kwiatów tak, aby współgrał z całością. Najważniejsze w tym wyborze są więc trzy aspekty: rodzaj kwiatów, ich kolor oraz kształt całej wiązanki. Wszystko to jest od czegoś zależne, więc wybór na chybił trafił albo pierwszy lepszy nie wchodzi tutaj w grę.

O tym, z jakich kwiatów ma być wykonana wiązanka ślubna decyduje zwykle w pierwszej kolejności pora roku. Niekiedy część gatunków kwiatów jest zwyczajnie niedostępna, a ich ewentualne sprowadzenie niezwykle kosztowne i skomplikowane. Wybierając kwiaty należy również zwrócić uwagę na to czy są one wytrzymałe na temperaturę, szczególnie jeśli Państwo Młodzi biorą ślub latem, czy zbyt szybko nie więdną, bo przecież żadna Panna Młoda nie chce w momencie wyjścia z kościoła nieść w ręce wiązki opadniętych i nieświeżych kwiatów. Poza tym warto również zasięgnąć porady florystki lub stylistki, która pomoże dobrać konkretny rodzaj kwiatów do urody i stylu kobiety oraz do kroju i koloru sukni ślubnej. Jest to bardzo ważne, ponieważ delikatna i filigranowa uroda nie będzie współgrała z masywnymi i odważnymi kwiatami, takimi jak na przykład storczyki, które idealnie pasują do kobiety dobrze zbudowanej, o ostrych rysach twarzy, której suknia jest jest bogato zdobiona i masywna. Choć jeszcze nie tak dawno w kwestii wyboru kwiatów należało się również sugerować tym, co na ślubie wypada mieć, a czego nie, to obecnie nie ma to już najmniejszego znaczenia.

Drugim, ale równie ważnym wyborem, którego trzeba dokonać, jest kolor kwiatów. Musi on ściśle współgrać zarówno z urodą Panny Młodej, jej suknią oraz z ogólną kolorystyką, w której utrzymana jest ceremonia. Ważne jest więc, aby bukiet nieco kontrastował z suknią, ale za to współgrał i nie przyćmiewał urody Panny Młodej. Blondynki powinny więc raczej zdecydować się na kwiaty o stonowanych, ciepłych i delikatnych barwach, a kolory głęboki i pełne wyrazu zarezerwowane są dla brunetek i szatynek o nieco bardziej wyrazistej urodzie.

Ostatnim ważnym aspektem jest kształt ślubnej wiązanki. Daje on możliwość manipulowania wizerunkiem Panny Młodej, dlatego też warto z tego skorzystać i dobrać ją w zależności od figury oraz jej mankamentów, które chcemy zatuszować. Zaleca się więc, aby panie szczupłe i wysokie wybierały raczej wiązanki w kształcie kuli, spięte blisko siebie, dla kontrastu z figurą. Zaś nieco bardziej puszyste panie powinny zdecydować się na wiązanki w fantazyjnych, nowoczesnych kształtach, ze zwisającymi elementami, co zdecydowanie wyszczupli i wysmukli ich sylwetkę.

Jakie kwiaty według Was najlepiej prezentują się podczas ślubu? Czekam na Wasze komentarze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wymienić pasek klinowy?

Wyobraźmy sobie sytuację, w której wsiadamy do samochodu, przekręcamy kluczyk, silnik uruchamia się bez żadnego problemu, a tu nagle spod maski odzywa się przeraźliwy piszczący odgłos. Trwa kilka sekund, po czym znika. To oznaka, że czas najwyższy na przyglądnięcie się paskowi klinowemu.

Kawa z miodem – przepis

Kawa z miodem nie jest popularna. Wiele osób być może zastanawia się, czy specyfik ten jest w ogóle pijalny. Wywołuje ona prawie tak duże kontrowersje jak kawa z cytryną. Jednak dla osób, które lubują się w herbacie z miodem, kawa z miodem nie okaże się niczym nowym, powinna im smakować nawet bardziej niż kawa słodzona cukrem. Jeśli jednak ktoś w ogóle nie lubi miodu, nie polecam jej próbować.

Zobacz też

Dlaczego ludzie są złośliwi?

W domu, w pracy - wszędzie, gdzie przebywamy - zależy nam na poprawnej i przyjemnej atmosferze. W pracy najważniejsze są dla nas relacje z przełożonymi, czy też współpracownikami. W domu zaś dbamy, aby nie uprzykrzać innym życia pod wspólnym dachem. Jednakże czasem stresujące sytuacje powodują u ludzi szereg niemiłych zachowań, zwanych również złośliwością.

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: