Ślub Jakie buty do ślubu?

Jakie buty do ślubu?

-

Dla kobiety, która ma stanąć na ślubnym kobiercu i ślubować swojemu partnerowi miłość i wierność do końca życia ważne są wszystkie elementy, zarówno samej ceremonii jak i stroju. Nic w tym dziwnego. Dla każdej kobiety dzień ślubu jest przecież dniem wymarzonym i musi być idealny. Dlatego tak ważne są szczegóły.

Decyzję o kupnie butów do ślubu należy podjąć dużo wcześniej, przed zakupem sukni. W pierwszej kolejności przyszła Panna Młoda powinna określić jakiego mają być koloru, jaki mają mieć fason, z jakiego materiału powinny być wykonane oraz na jak duży obcas może sobie pozwolić, aby wygodnie, a jednak z klasą bawić się do białego rana.

Zacznijmy więc od koloru butów. Tutaj raczej nie ma zbyt dużego pola do popisu, ponieważ buty muszą ściśle współgrać kolorystycznie z suknią ślubną. Są więc albo tradycyjnie białe, albo w robiącym coraz większą furorę écru.

ślubne butyFot. Dawid Markiewicz

Jeżeli chodzi o materiał z jakiego powinny być wykonane, również i to zależy od tego w jakim stylu jest sukienka. Oczywiście najlepsze, zarówno pod względem komfortu i wygody są tradycyjne pantofelki wykonane z delikatnej skórki. Można je z powodzeniem rozchodzić jeszcze przed ślubem, tak aby dopasowały się do stopy i w czasie weselnych szaleństw nie przysporzyły większego problemu w postaci bolesnych obtarć czy bąbli. I choć skóra jest tutaj najpraktyczniejsza, bardzo wiele młodych panien podążając za modowymi wskazówkami, decyduje się na buty wykonane z satyny, atłasu czy nawet koronki, które można z wyjątkową precyzją dopasować do materiału, z którego wykonana jest suknia. Należy mieć jednak na względzie, że buty wykonane z materiału nieco trudniej rozchodzić, łatwiej w nich o otarcia i są zdecydowanie mniej wygodnie, gdyż w przeciwieństwie do skóry pod wpływem chodzenia nie dopasowują się tak dobrze do stopy.

Uwaga!

Kolejnym wyborem, którego musi dokonać Panna Młoda poszukując ślubnych pantofelków jest ich krój oraz wysokość. Choć przed długi czas najczęściej wybieranym modelem były klasyczne wysokie szpilki z długimi czubkami, obecnie decyduje się na nie coraz mniej Pań. Zdecydowanie większym powodzeniem cieszą się pantofelki o lekko zaokrąglonych noskach lub – jeżeli ślub brany jest latem – sandałki z odkrytymi palcami. Jeżeli chodzi o wysokość obcasa należy pamiętać, aby współgrał on z długością sukni oraz aby nie był zbyt wysoki, uniemożliwiając dobrą i wygodną zabawę przez całą noc. Warto zwrócić na to szczególna uwagę, jeżeli Panna Młoda na co dzień chodzi na płaskim, ledwo widocznym obcasie. Zbyt wysoka szpilka może w dniu ślubu przysporzyć jej niepotrzebnych stresów i problemów, a ponieważ w dniu ślubu buty powinny mieć choćby niewielki obcas, warto jednak postawić na wygodę i wybrać taką wysokość, która pozwoli na połączenie klasy, elegancji i wygody. W końcu własna zabawa weselna trwa do białego rana tylko ten jeden jedyny raz w życiu.

Jakie buty Waszym zdaniem najbardziej pasują pod taką uroczystość jak ślub? Wypowiadajcie się w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Sprzedaż na Allegro bez działalności – konsekwencje

Zmiany w sposobach komunikowania się, związane z rozwojem mediów elektronicznych, a przede wszystkim internetu, spowodowały ogromną przemianę niemalże w każdej dziedzinie aktywności ludzkiej. W ciągu kilku ostatnich lat wzrosła rola i znaczenie internetu jako środka komunikacji, który wykorzystywany jest już nie tylko do poszukiwania ciekawych informacji o otaczającym nas świecie, ale także do działalności zarobkowej. Wiele osób korzysta bowiem z internetu w celach handlowych, sprzedając różnorodne towary na aukcjach internetowych, z których największą popularnością cieszy się od kilku lat Allegro – pionier transakcji on-line, który rozpoczął swoją działalność prawie jedenaście lat temu.

Jak urządzić łazienkę na poddaszu?

Łazienkę na poddaszu jest dość trudno urządzić – ze względu na liczne skosy pomieszczenie potrzebuje sporej przestrzeni. Z drugiej strony to dobrze, bo dzięki dużej przestrzeni możemy stworzyć ładny salon kąpielowy albo małe spa.

Zobacz też

Jak odwołać polecenie zapłaty?

Odwołanie polecenia zapłaty jest niczym innym, jak cofnięciem zgody na obciążenie naszego rachunku bankowego. Sytuacji z pozoru śmiesznych a w efekcie dość frustrujących związanych z odwołaniem polecenia zapłaty, jest cała masa. Jeden z klientów dużego banku i dużej sieci telefonii komórkowej, posiadał zlecenie stałe, mówiące o ściąganiu z jego konta kwoty wynikającej ze świadczenia usług telekomunikacyjnych.

Wybieramy wannę do domu

Kto z nas nie lubi długich, relaksujących kąpieli? Wanna to jeden z najważniejszych łazienkowych (choć nie tylko) elementów. Oferta...

Ginekomastia – gdzie szukać pomocy

Zaburzenia hormonalne pojawiają się w populacji dość często. Niektóre z nich mogą być bardzo poważne dla naszego zdrowia, inne...

Może Cię zainteresuje: