Sport Najlepsza odzież na zimę dla aktywnych – co wybrać?

Najlepsza odzież na zimę dla aktywnych – co wybrać?

-

Zima to wymagający okres dla wszystkich, którzy lubią trenować na zewnątrz. Niskie temperatury sprawiają, że trzeba wiedzieć, jak się ubrać, aby trening był bezpieczny i komfortowy. Znaczenie ma zarówno bielizna, jak i okrycie wierzchnie. Co warto wybrać?

Odzież, która chroni przed zimnem

Odzież typu outdoor to bardzo szeroka i zróżnicowana gama produktów. Można znaleźć wśród niej ubrania zarówno do biegania, jak i do ekstremalnych wypraw w zaśnieżone szczyty. Do lżejszych treningów na zewnątrz sprawdzą się cienkie kurtki z membranami chroniącymi przed śniegiem i wiatrem. Ci, którzy planują górskie wyprawy, powinni zaopatrzyć się w kurtki puchowe. Tylko one są w stanie odpowiednio zabezpieczyć ciało przed wychłodzeniem.

Warto zwrócić uwagę na legginsy ocieplane, które są bardzo elastyczne i wygodne, a ponadto zapewniają stylowy wygląd i ochronę przed chłodem. Modele zimowe mają podwyższony pas, który sprawia, że lędźwie są odpowiednio osłonięte przed zimnem. Zwolenniczki luźniejszych krojów mogą sięgnąć po ocieplane spodnie.

Akcesoria do ćwiczeń outdoorowych – co warto mieć?

Wśród akcesoriów do ćwiczeń na zewnątrz najważniejsze są kominy do biegania i

bielizna termoaktywna. Warto zaopatrzyć się także w czapki oraz rękawiczki. Komin pozwala ochronić szyję przed wyziębieniem i sprawdza się szczególnie podczas biegania lub wycieczek w góry. Można go używać zamiast szalika, bo jest lżejszy i zajmuje mniej miejsca.

Bielizna termoaktywna to przede wszystkim majtki, skarpety oraz podkoszulki, które wykonuje się z cienkich i termoaktywnych materiałów. Muszą one dokładnie przylegać do ciała, aby zapewniać jak największy komfort cieplny i nie zsuwać się podczas aktywności. Zimą warto ubierać się w kilka warstw ubrań, dlatego koszulki czy longsleeve’y pod bluzami są bardzo praktyczne.

Natomiast funkcjonalnym i wygodnym rozwiązaniem do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy podczas treningu są nerki. Zimą warto wybierać te wykonane z wodoodpornych materiałów, aby noszone w nich przedmioty nie zepsuły się przez wilgoć. Dzięki regulowanym paskom można nosić je w dowolny sposób – zarówno na pasie, jak i przewieszone przez plecy i klatkę piersiową.

Czapki i rękawiczki do ćwiczeń powinny być termoaktywne oraz lekkie. Cienkie materiały pozwalają na komfortowe wykonywanie wielu aktywności i nie przeszkadzają np. podczas biegania czy wspinaczki. Warto wybierać takie rękawiczki, które pozwalają na obsługę smartfona bez konieczności zdejmowania ich z rąk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Rośliny odporne na wiatr

W naszych ogrodach czynnikiem, który może wpłynąć na wygląd roślin, jest silny wiatr. Stanowi on zagrożenie głównie dla roślin nieosłoniętych, które rosną w żywopłocie. Tak naprawdę to one przyjmują na siebie zarówno pierwsze uderzenie wiatru, jak i mrozu. To one stanowią swoistą osłonę i tworzą wewnątrz ogrodu mikroklimat. Dlatego przy wyborze roślin na żywopłoty, a także na stanowiska nieosłonięte powinniśmy wybierać rośliny odporne na wiatr oraz mrozy.

Dlaczego kobieta nie ma ochoty na seks?

Spadek libido u kobiet może mieć wiele różnorodnych przyczyn. Kiedy mówimy o seksualności pań, przede wszystkim należy pamiętać, że wszystko, co dzieje się w ich organizmie, a więc także ochota na seks, jest sterowane za pomocą miesięcznego cyklu hormonalnego.

Zobacz też

Dalsza nauka po szkole specjalnej

Naukę w szkole specjalnej podejmują uczniowie posiadający orzeczenie poradni psychologiczno-pedagogicznej ze względu na niepełnosprawność. Ich również obejmuje obowiązek szkolny. Nauka po specjalnej szkole podstawowej jest kontynuowana w specjalnym gimnazjum. Dalej wyróżnia się specjalne szkoły zasadnicze, szkoły przysposabiające do pracy zawodowej, licea i szkoły policealne oraz technika.

Czy wywoływanie zdjęć przez internet jest bezpieczne? Wyjaśniamy

Wiele słyszy się o próbach wyłudzenia danych czy pieniędzy w internecie. Dziennikarze, eksperci, a nawet influencerzy przestrzegają przed publikowaniem...

Jak nosić pierścionki? Krótki poradnik

Styl biżuterii i sposób jej noszenia ciągle się zmieniają wraz ze zmieniającymi się trendami. Obecnie bardzo popularne stały się...

Może Cię zainteresuje: