Sport Narty deska, łyżwy - porównanie kosztów sportów zimowych

Narty deska, łyżwy – porównanie kosztów sportów zimowych

-

Miłośnicy zimowych sportów z niecierpliwością oczekują pierwszego śniegu czy niskiej temperatury. To właśnie dzięki temu mogą oddać się swojej ulubionej zimowej dyscyplinie. Jeśli Ty również chcesz dołączyć do grona szczęśliwców, którzy zimą uprawiają sport na świeżym powietrzu, sprawdź, ile kosztują poszczególne dyscypliny i jak się do nich przygotować.

Łyżwiarstwo

To piękny sport, który uwielbiają nawet małe dzieci. Na lodowisku można doskonale spędzić czas, dostarczając sobie również sporej dawki ruchu. Ponadto jazda na łyżwach świetnie wzmacnia mięśnie nóg, rzeźbi sylwetkę i pozwala zrzucić zbędne kilogramy, z kolei dzieci uczą się wówczas koordynacji ruchowej.

Łyżwiarstwo jest stosunkowo tanim sportem. Komplet nowych łyżew kupimy za 100-200zł. Nie potrzebujemy do tego żadnych dodatkowych akcesoriów, a jedynie ciepłe, wygodne ubranie. Koszt wejścia na lodowisko może wahać się od 10 do 20zł, w zależności od lokalizacji.

Narciarstwo

Droższym sportem okazuje się narciarstwo, które wymaga zakupu nart,  butów, kijków, kasku, gogli oraz odpowiedniego stroju zabezpieczającego przez zimnem i wilgocią, czyli kurtki narciarskiej, spodni oraz bielizny termoaktywnej. Koszt takiego zestawu może wahać się od 1000zł wzwyż. Na początek możemy jednak spróbować wypożyczyć narty wraz z butami i kijkami – taki koszt to ok. 50zł na dobę. 

Warto również pamiętać o wydatkach związanych z wyjazdem na narty. Im dalej mieszkamy od stoków górskich, tym droższa będzie wyprawa. Doliczyć bowiem należy koszt paliwa, a następnie karnetu na stok (całodniowy może nas wynieść ok. 100-150zł).

Jednak ci, którzy zdążyli już pokochać ten sport, zgodnie stwierdzą, że wydatki poniesione na tę dyscyplinę wynagradzają inne zalety, takie jak możliwość przebywania na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej przyrody pokrytej białym śniegiem, doskonały trening całego ciała, a także oderwanie się na kilka godzin od codziennych zmartwień i obowiązków. 

Snowboarding

Snowboarding to sport, który podobnie jak narciarstwo, wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. W tym przypadku mamy do czynienia z jedną deską, niezbędne są również gogle oraz kask. Koszt samej deski to wydatek rzędu od 1000zł wzwyż, do tego trzeba doliczyć zakup kurtki, spodni i akcesoriów, podobnie jak w przypadku narciarstwa, także wydatki związane z wyjazdami na stok. Snowboarding cieszy się jednak rosnącą popularnością i wiele osób właśnie od niego zaczyna swoją przygodę z zimowymi sportami na śniegu. Technika jazdy na snowboardzie wygląda nieco inaczej niż w przypadku nart. Poruszamy się bowiem na jednej platformie i nie podpieramy się kijkami. Podobnie jak w przypadku jazdy na nartach, snowboard zapewnia nam sporą dawkę wrażeń, piękne widoki i solidny trening całego ciała

Czy warto inwestować w sprzęt?

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zimowymi sportami, z pewnością zastanawiają się, czy warto od razu kupować nowy sprzęt. W końcu w przypadku narciarstwa czy snowboardingu to spory wydatek. Warto więc na początek skorzystać z wypożyczalni, które dostępne są zarówno dla łyżew, jak i dla nart oraz snowboardu. To niewielki koszt, a dzięki temu przekonamy się, czy dana dyscyplina nam odpowiada. Jeśli jesteśmy zdecydowani na konkretny rodzaj sportu, a chwilowo brakuje nam środków na zakup sprzętu, pomocna może okazać się pożyczka na 60 dni. Spłacimy ją wygodnie w ciągu 2 miesięcy, podczas których będziemy mogli szaleć na stokach oddając się tym niezwykle emocjonującym sportom. Pamiętajmy tylko o tym, aby w tym zimowym szaleństwie nie zapomnieć o terminowej spłacie takiej pożyczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ćwiczenia na komunikację w zespole

Podczas prowadzenia zajęć podstawą jest nawiązanie porozumienia z grupą. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ prowadzący dysponuje ograniczonym czasem, zaś jego głównym celem jest przekazanie wiedzy. Jednak przy odrobinie wyobraźni czy pomysłowości połączonej z doświadczeniem można zbudować taką nić porozumienia.

Kaillera – jak nagrywać i odtwarzać filmy w tym programie?

Na pewno wiele razy pobieraliście program i nie mogliście poradzić sobie z jego obsługą. Aby uniknąć takich sytuacji, tłumaczymy jak poprawnie zainstalować, uruchomić i obsłużyć program Kaillera.

Zobacz też

Nieskuteczne działania marketingowe

Wielu firmom wydaje się, że marketing jest uniwersalnym środkiem na pozyskanie klientów i dlatego bez opamiętania wydają one pieniądze na zbędną promocję i reklamę. Oczywiście, przy obecnym nasileniu konkurencji działania marketingowe są w pewnym sensie niezbędne, ale niektóre z nich są dla firmy wręcz szkodliwe.

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Może Cię zainteresuje: