Sport Narty deska, łyżwy - porównanie kosztów sportów zimowych

Narty deska, łyżwy – porównanie kosztów sportów zimowych

-

Miłośnicy zimowych sportów z niecierpliwością oczekują pierwszego śniegu czy niskiej temperatury. To właśnie dzięki temu mogą oddać się swojej ulubionej zimowej dyscyplinie. Jeśli Ty również chcesz dołączyć do grona szczęśliwców, którzy zimą uprawiają sport na świeżym powietrzu, sprawdź, ile kosztują poszczególne dyscypliny i jak się do nich przygotować.

Łyżwiarstwo

To piękny sport, który uwielbiają nawet małe dzieci. Na lodowisku można doskonale spędzić czas, dostarczając sobie również sporej dawki ruchu. Ponadto jazda na łyżwach świetnie wzmacnia mięśnie nóg, rzeźbi sylwetkę i pozwala zrzucić zbędne kilogramy, z kolei dzieci uczą się wówczas koordynacji ruchowej.

Łyżwiarstwo jest stosunkowo tanim sportem. Komplet nowych łyżew kupimy za 100-200zł. Nie potrzebujemy do tego żadnych dodatkowych akcesoriów, a jedynie ciepłe, wygodne ubranie. Koszt wejścia na lodowisko może wahać się od 10 do 20zł, w zależności od lokalizacji.

Narciarstwo

Droższym sportem okazuje się narciarstwo, które wymaga zakupu nart,  butów, kijków, kasku, gogli oraz odpowiedniego stroju zabezpieczającego przez zimnem i wilgocią, czyli kurtki narciarskiej, spodni oraz bielizny termoaktywnej. Koszt takiego zestawu może wahać się od 1000zł wzwyż. Na początek możemy jednak spróbować wypożyczyć narty wraz z butami i kijkami – taki koszt to ok. 50zł na dobę. 

Warto również pamiętać o wydatkach związanych z wyjazdem na narty. Im dalej mieszkamy od stoków górskich, tym droższa będzie wyprawa. Doliczyć bowiem należy koszt paliwa, a następnie karnetu na stok (całodniowy może nas wynieść ok. 100-150zł).

Jednak ci, którzy zdążyli już pokochać ten sport, zgodnie stwierdzą, że wydatki poniesione na tę dyscyplinę wynagradzają inne zalety, takie jak możliwość przebywania na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej przyrody pokrytej białym śniegiem, doskonały trening całego ciała, a także oderwanie się na kilka godzin od codziennych zmartwień i obowiązków. 

Snowboarding

Snowboarding to sport, który podobnie jak narciarstwo, wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. W tym przypadku mamy do czynienia z jedną deską, niezbędne są również gogle oraz kask. Koszt samej deski to wydatek rzędu od 1000zł wzwyż, do tego trzeba doliczyć zakup kurtki, spodni i akcesoriów, podobnie jak w przypadku narciarstwa, także wydatki związane z wyjazdami na stok. Snowboarding cieszy się jednak rosnącą popularnością i wiele osób właśnie od niego zaczyna swoją przygodę z zimowymi sportami na śniegu. Technika jazdy na snowboardzie wygląda nieco inaczej niż w przypadku nart. Poruszamy się bowiem na jednej platformie i nie podpieramy się kijkami. Podobnie jak w przypadku jazdy na nartach, snowboard zapewnia nam sporą dawkę wrażeń, piękne widoki i solidny trening całego ciała

Czy warto inwestować w sprzęt?

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zimowymi sportami, z pewnością zastanawiają się, czy warto od razu kupować nowy sprzęt. W końcu w przypadku narciarstwa czy snowboardingu to spory wydatek. Warto więc na początek skorzystać z wypożyczalni, które dostępne są zarówno dla łyżew, jak i dla nart oraz snowboardu. To niewielki koszt, a dzięki temu przekonamy się, czy dana dyscyplina nam odpowiada. Jeśli jesteśmy zdecydowani na konkretny rodzaj sportu, a chwilowo brakuje nam środków na zakup sprzętu, pomocna może okazać się pożyczka na 60 dni. Spłacimy ją wygodnie w ciągu 2 miesięcy, podczas których będziemy mogli szaleć na stokach oddając się tym niezwykle emocjonującym sportom. Pamiętajmy tylko o tym, aby w tym zimowym szaleństwie nie zapomnieć o terminowej spłacie takiej pożyczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak pozbyć się much?

Kiedy tylko zrobi się ciepło, to w domu pojawiają się muchy. Problem ten jest dobrze znany ludziom, którzy posiadają swoje domy na wsi. Muchy należą do rzędu muchówek, a w naszym klimacie żyje około 7 tysięcy gatunków muchówek. Wśród tych 7 tysięcy znajdzie się kilka, które są dla nas bardzo uciążliwe, a są to: mucha domowa, mucha plujka, mucha serowa, bolimuszka, mucha zielona.

List motywacyjny – praktyki

Praktyki odbywamy głównie na studiach, są one wówczas obowiązkowe i dostajemy listy przewodnie z uczelni. Niemniej jednak to od nas zależy, jaką placówkę wybierzemy na ich odbycie. Są firmy, które są wręcz oblegane przez chętnych do odbycia u nich praktyk, stąd ważne jest, żeby dobrze umieć się zaprezentować.

Zobacz też

Jaka muzyka do sypialni?

Pewnie są Ci znane z autopsji lub z filmów komediowych sceny, kiedy to zaczynająca baraszkować para traci zupełnie ochotę na kontynuowanie zabaw z powodu włączającej się przypadkiem nieodpowiedniej muzyki. Nikt z nas nie miałby ochoty doświadczyć czegoś takiego, dobrze więc jest się odpowiednio przygotować do romantycznego wieczoru.

Łóżka piętrowe idealnym wyborem do pokoju dziecięcego? Podpowiadamy dlaczego

Własny pokój to raj dla każdego dziecka - prawdziwa kraina zabaw, do której może ono uciekać w beztroskich latach...

Czółenka, a może balerinki? Jakie buty Maciejka zdobędą sympatię klientów?

Co sprawia, że buty Maciejka cieszą się tak wielką popularnością? Przemawia za tym wiele czynników, jednak do najważniejszych można...

Może Cię zainteresuje: