Ten rodzaj ubezpieczenia chroni nas głównie od kradzieży lub utraty bagażu na skutek pożaru, wypadku środka komunikacji, którym podróżujemy oraz od zniszczenia powstałego na skutek pożaru, huraganu czy powodzi.

Jeśli zdecydujemy się na wykupienie takiej polisy, warto dokładnie zapoznać się z warunkami, jakie oferują nam firmy ubezpieczeniowe. Na wypłatę odszkodowania nie będziemy mogli liczyć, jeśli jego zagubienie lub zniszczenie nastąpi na skutek naszego rażącego zaniedbania.

Po pierwsze bagaż musimy mieć swoją opieką, jeśli zdecydujemy się oddać go do przechowalni powinniśmy zachować pokwitowanie, które będzie dowodem, że tam nasz bagaż został oddany. Firmy ubezpieczeniowe na pewno nie wypłacą nam odszkodowania, jeśli bagaż zostanie ukradziony z nie zamkniętego na klucz pokoju hotelowego. W przypadku zostawienia walizki z przedmiotami osobistego użytku w samochodzie, należy oczywiście zamknąć pojazd i najlepiej zostawić go na parkingu strzeżonym. Odszkodowanie na pewno nie zostanie nam wypłacone jeśli w momencie jego zagubienia będziemy pod wpływem alkoholu i narkotyków. Pamiętajmy również, że utrata bagażu w wyniku kradzieży, a w szczególności rozboju musi być zgłoszona organom ścigania.

Umowa podpisana z ubezpieczycielem może być zawarta indywidualnie lub grupowo (np. za pośrednictwem biura podróży). Suma takiego ubezpieczenia zależy przede wszystkim od miejsca, w które się udajemy, a ewentualna wypłata odszkodowania ma miejsca zawsze po naszym powrocie do kraju, po okazaniu firmie ubezpieczeniowej odpowiednich dokumentów.

Uwaga!

Przed zakupem polisy bardzo ważną rzeczą jest dokładne zapoznanie się z ofertą ubezpieczyciela oraz wyłączeniami, ponieważ może się okazać, iż nie zawsze będzie nam przysługiwała wypłata odszkodowania.

Jakie jest Wasze zdanie? Czy warto ubezpieczyć bagaż?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo obejmuje ubezpieczenie AC?
Następny artykułUbezpieczenie bezrobotnego

Łukasz Latacz – absolwent politologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (specjalność Europejska). Główne doświadczenie zawodowe zdobył jednak w instytucjach finansowych jako Doradca Klienta w Banku PKO BP oraz Banku BGŻ. W międzyczasie ukończył również studia podyplomowe Szkoły Biznesu organizowane przez Politechnikę Krakowską oraz Central Connecticut State University.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moja przygoda z tematyką bankowości i finansów rozpoczęła się dość przypadkowo, ale trwa do dziś. Jest to bardzo ciekawe doświadczenie, ponieważ cały czas coś się w tej dziedzinie zmienia. Z racji ukończonych studiów interesuję się również polityką, choć jest ona czasem bardzo brutalna i denerwująca, zwłaszcza w naszym kraju.

W wolnym czasie słucham dobrej muzyki rockowej i czytam książki. Moją pasją jest również piłka nożna.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here