Wnętrza Dekoracja ścian - szablony

Dekoracja ścian – szablony

-

Wystarczy poszperać trochę w sklepach internetowych – ciekawe rzeczy możemy znaleźć na stronie „art of wall”. Jeśli chodzi natomiast o nietuzinkowe tapety – również takie z wyższej półki, moim ulubionym sklepem (na stronie którego można znaleźć dosłownie wszystko odnośnie tapet) jest sklep internetowy „magic home”.

Innym pomysłem są gotowe szablony, które dają niekończące się możliwości.Przyklejamy taki szablon do ściany zazwyczaj specjalnymi taśmami – każdy producent podaje instrukcję obsługi na swoim wyrobie, udziela również rad dotyczących malowania – np. jakiego narzędzia powinniśmy użyć i jakiego rodzaju farby mamy zastosować. Kiedy przykleimy szablon do ściany i upewnimy się, że nic nam nie będzie przeciekać, zabieramy się za malowanie. Malować możemy specjalną gąbką lub sprayem, czasem można użyć również pędzla lub farb w sztyfcie. Sposobów jest wiele, wszystko zależy od tego, jaki szablon kupiliśmy i jaki efekt chcemy uzyskać.

Szablony na ścianęŹródło: photoxpress.com

Dostępne są na rynku również szablony, które nie potrzebują zastosowania taśmy – są to tzw. szablony samoprzylepne, pokryte małą ilością kleju, które bez problemu odklejają się od ściany. Szablony renomowanych firm nie powinny zostawiać żadnych śladów na ścianie.

Powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów – w ten sposób szablon nie tylko będzie dobrze trzymał się ściany, ale również nie pozwoli nam na żadne przeciekanie farby, co w rezultacie da wspaniały efekt – nasz namalowany wzór będzie miał idealnie równe krawędzie. A przecież końcowy efekt jest najważniejszy.

Takie szablony ma m.in. w swoim asortymencie sklep internetowy „Szablonetka”. Warto poczytać jak najwięcej na temat szablonów na stronach ich producentów – ich rodzajach, sposobach przyklejania, malowania, odrywania od ściany (farba musi być sucha), zanim wybierzemy się do konkretnego sklepu. Jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze i nerwy po widoku nieudanego malunku – być może warto wybrać trochę droższy (z pozoru… w porównaniu z późniejszym odmalowywaniem ściany…) szablon dobrej firmy i przede wszystkim dobrej jakości.

Zobacz jak wykonać dekoracje na ścianę – film Leroy Merlin:

W jakim stylu jest urządzone pomieszczenie w którym planujecie dekoracje? Skąd taki wybór?

Anna Jabłońska, Biuro Projektowe

Anna Jabłońska – projektantka wnętrz. Ukończyła Architekturę na Politechnice Białostockiej. Od kilku lat realizuje projekty we współpracy z biurami projektowymi, a także pod szyldem własnej firmy. Również u nas dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Mimo  iż ukończyłam studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki, moją pasją stało się projektowanie wnętrz. Od dziecka lubiłam stale coś zmieniać, poprawiać, projektować. I tak mi zostało.

Projektowanie wnętrz to wbrew pozorom nie tylko przyjemność i dobieranie kolorów, ale również ciężka praca, pełna kompromisów i ciągłego poszukiwania. Jednak uwielbiam ten moment, kiedy po wielu trudach i tygodniach pracy, widzi się efekt końcowy.

Od dwóch lat prowadzę własną firmę, która zajmuje się projektowaniem, głównie w województwie mazowieckim i podlaskim. Obecnie pracuję nad napisaniem książki i własnym sklepem internetowym, zajmującym się sprzedażą artykułów wyposażenia wnętrz, który wystartuje już wkrótce.

Moją pasją jest również malarstwo, fotografia i  pisanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Podział majątku po rozwodzie

Z chwilą zawarcia małżeństwa między małżonkami (jeżeli nie podpisali przed ślubem intercyzy) powstaje wspólnota majątkowa. Do wspólnego majątku wlicza się przedmioty majątkowe nabyte zarówno przez oboje małżonków, jak i przez jednego z nich w trakcie trwania całego małżeństwa.

Prawa autorskie pracownika

Prawo autorskie przyznaje twórcy wszelkie prawa - osobiste i majątkowe - do stworzonego dzieła. Zasada ta stoi w sprzeczności z prawem pracy, w którym przyjmuje się, że pracownik pracuje (tworzy) na rzecz pracodawcy. Ustalenie podmiotu praw autorskich w przypadku utworów (dzieł) stworzonych przez pracowników jest problematyczne i w dużej mierze zależy od treści zawartej umowy o pracę, która może prawa autorskie ograniczać.

Zobacz też

Surówka z porów – przepisy

Por to warzywo, które możemy kupić w sklepie lub na targu przez cały rok. Niestety przez swój charakterystyczny smak i aromat nie nadaje się raczej do samodzielnego spożywania, ale może być świetnym składnikiem surówek, sałatek czy zup. Jedzenie pora jest świetnym uzupełnieniem naszej codziennej diety, ponieważ dostarcza nam składników mineralnych takich jak fosfor, wapń, żelazo i magnez, a także witaminy C, E, B1 i B2.

O czym pamiętać, kupują nowy wężyk do fajki wodnej?

Elastyczne wężyki do shishy odpowiadają za komfort palenia, a po części również za zapach dymu. Jeśli wybierzesz model, który...

Pompa próżniowa – jak wybrać, montować i eksploatować?

Coraz częściej zdarza się, że nawet we własnych domach i mieszkaniach montujemy systemy klimatyzacji. Oczywiście w prywatnych obiektach są...

Może Cię zainteresuje: