Wnętrza Fototapety na ścianę - aranżacje

Fototapety na ścianę – aranżacje

-

Najpierw należy znaleźć odpowiednie miejsce w mieszkaniu – może to być np. jedna ze ścian w salonie, sypialni lub holu. Następnie powinno się przemyśleć gabaryty i kolorystykę – w niewielkim, wąskim pomieszczeniu z małą ilością światła naturalnego, powinniśmy uważać, zanim zdecydujemy się na ciemne kolory.

Jeśli odległość, z jakiej będziemy ścianę z fototapetą oglądać jest niewielka – unikajmy dużych i zawiłych wzorów we wszystkich kolorach tęczy – mam na myśli głównie szalone grafiki – nie będziemy mieć dobrej perspektywy do oglądania takiego dzieła, ponadto nie będziemy czuć się komfortowo w takim pomieszczeniu. Na wszystko, co przyciąga wzrok, powinniśmy mieć zapewnioną odpowiednią odległość, by móc przyjrzeć się temu i dokładniej obejrzeć. Taka ściana potrzebuje „oddechu”.

W niewielkich pomieszczeniach najlepiej wyglądają fototapety przedstawiające perspektywę, niedokończenie, głębię – np. ścieżka w lesie lub krajobraz z wodą i mostem w tle pozwala nam myśleć, patrząc na tę ścianę, że dalej coś jeszcze jest. Taka fototapeta optycznie powiększy nam przestrzeń.

Jeśli nie mamy ciekawego widoku z okna – możemy to zmienić, przyklejając na jednej ze ścian odpowiednio wykadrowaną fototapetę z panoramą miasta (np. czarno – białą).

Dobrze dobrana fototapeta potrafi odmienić wnętrze – dodać blasku, światła, charakteru, może powiększyć lub zmniejszyć pomieszczenie, rozjaśnić lub przyciemnić, dodać odrobiny pikanterii i ożywienia zbyt mdłemu pomieszczeniu.

W chwili obecnej, możemy mieć na naszej fototapecie dosłownie wszystko – może to być ulubiona grafika, zdjęcie dziecka lub ulubione zdjęcie z wakacji, kopia obrazu, geometryczne wzory, krajobraz. Ograniczeniem jest – jak zwykle – wyobraźnia.

FototapetaŹródło: photoxpress.com

Kiedy zdecydujemy się już na konkretne zdjęcie, dobrze jest porozmawiać o nim z fachowcem, który sprawdzi jakość obrazu, pomoże odpowiednio wykadrować zdjęcie, dobrać kolorystykę do wnętrza i wreszcie – profesjonalnie wydrukuje interesujący nas obraz. Dlatego też czasem warto unikać tanich wydruków i zdjęć przesłanych mailem do późniejszego odbioru gotowej fototapety, bo może zdarzyć się tak, że w efekcie otrzymamy zamiast szarości – zielenie, zamiast ostrych wyraźnych kolorów – wyblakłe i przygaszone.

Uwaga!

Jeśli firma nie ma ochoty profesjonalnie się nami zająć – omijajmy takie punkty szerokim łukiem, zaoszczędzimy wtedy czas i pieniądze. Wydruk to jeszcze nie koniec naszej zabawy z fototapetą – lepiej jest poprosić fachowców o pomoc w przyklejaniu, tak by wszystkie elementy (najczęściej fototapeta jest pocięta na kilka mniejszych fragmentów) ładnie się ze sobą połączyły, bez przesunięć, które będą szpecić naszą ścianę.

Jeśli nie możemy skorzystać z pomocy fachowca, warto obejrzeć flimm intruktażowy Leroy Merlin: Naklejanie fototapety. Jak wykonać?:

W jakim stylu jest urządzone pomieszczenie w którym planujecie fototapetę? Skąd taki wybór?

Anna Jabłońska, Biuro Projektowe

Anna Jabłońska – projektantka wnętrz. Ukończyła Architekturę na Politechnice Białostockiej. Od kilku lat realizuje projekty we współpracy z biurami projektowymi, a także pod szyldem własnej firmy. Również u nas dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Mimo  iż ukończyłam studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki, moją pasją stało się projektowanie wnętrz. Od dziecka lubiłam stale coś zmieniać, poprawiać, projektować. I tak mi zostało.

Projektowanie wnętrz to wbrew pozorom nie tylko przyjemność i dobieranie kolorów, ale również ciężka praca, pełna kompromisów i ciągłego poszukiwania. Jednak uwielbiam ten moment, kiedy po wielu trudach i tygodniach pracy, widzi się efekt końcowy.

Od dwóch lat prowadzę własną firmę, która zajmuje się projektowaniem, głównie w województwie mazowieckim i podlaskim. Obecnie pracuję nad napisaniem książki i własnym sklepem internetowym, zajmującym się sprzedażą artykułów wyposażenia wnętrz, który wystartuje już wkrótce.

Moją pasją jest również malarstwo, fotografia i  pisanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zabawkę wybrać dla kota?

Koty należą do drapieżników, są zwierzętami świetnie przystosowanymi do polowania. W warunkach domowych nie mają zwykle naturalnych możliwości wykorzystania tych talentów.

Jak imprezować będąc na diecie?

Impreza na diecie nie musi być katorga i walką z pokusami kulinarnymi. Można jeść zdrowo, niskokalorycznie i co ważne smacznie. Chipsy i pizza nie są niezastąpione!

Zobacz też

Ból gardła, chrypka – jak leczyć?

Chrypka i ból gardła często nie stanowią poważnego problemu zdrowotnego, są zaś przyczyną poczucia dyskomfortu oraz utrudniają normalne funkcjonowanie. Nieleczone, mogą jednak stać się przyczyną powikłań i prowadzić do poważniejszych schorzeń. Jak zatem leczyć chrypkę i ból gardła?

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: