Powinniśmy mieć komfort siadania do stołu i wstawania od niego, a także w miarę możliwości obejścia dookoła, bez wyrządzania przy tym krzywdy sobie i wyposażeniu wnętrza.

Wybierając stół powinniśmy również dopasować jego wygląd do stylu w jakim aranżowaliśmy mieszkanie, można także postawić na kontrast – np. do wnętrza nowoczesnego wstawić masywny postarzany stół z wyraźnie widocznym rysunkiem słojów i sęków, do niego natomiast ponownie możemy zestawić krzesła w nowoczesnym stylu lub te bardziej retro.

Jeśli mamy dużą powierzchnię jadalni pięknie będzie wyglądał duży i przede wszystkim wygodny stół (prosta bryła), bez możliwości składania go (z pewnością będzie efektowniej wyglądał bez linii rozgraniczających na blacie, poza tym bez niepotrzebnych systemów wydaje się być bardziej trwały).

Jeśli natomiast każde miejsce w naszym mieszkaniu jest na wagę złota, możemy zdecydować się na stół składany, a dodatkowa ilość krzeseł, która nam wówczas zostanie (jeśli nie mamy specjalnie do tego przeznaczonego schowka), może posłużyć w gabinecie przy biurku lub przy toaletce w sypialni. Wtedy jednak należy wybrać krzesła bardziej uniwersalne, niż tylko i wyłącznie jadalniane.

Warto pamiętać, że stół okrągły wraz z ustawionymi dookoła niego krzesłami zabiera więcej przestrzeni, niż stół prostokątny czy kwadratowy.

jak wybrać stół poradnikmorguefile.com

Ponadto istnieją również stoły, a właściwie blaty składane, montowane do ściany, gdzie do złożeniu mamy o wiele więcej przestrzeni otwartej. Takie doskonałe systemy do małych kuchni ma w swoim asortymencie np. sklep IKEA.

Stół do jadalni może być wykonany w zasadzie ze wszystkiego, występują stoły drewniane, kamienne, szklane, czy z tworzywa sztucznego. Wszystko zależy od naszej inwencji i gustu.
Jeśli natomiast chcemy zaaranżować jadalnię trochę inaczej, możemy użyć do tego elementu, który posłuży nam za cokół – beczka, skrzynia, fragment kolumny, fragment mebla, kamienia, itp., a na nim położyć i przytwierdzić blat.

W jakim stylu chcecie zaaranżować jadalnię? Skąd taki pomysł na aranżację?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie AGD wybrać do kuchni?
Następny artykułJak dekorować potrawy?

Anna Jabłońska – projektantka wnętrz. Ukończyła Architekturę na Politechnice Białostockiej. Od kilku lat realizuje projekty we współpracy z biurami projektowymi, a także pod szyldem własnej firmy. Również u nas dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Mimo  iż ukończyłam studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki, moją pasją stało się projektowanie wnętrz. Od dziecka lubiłam stale coś zmieniać, poprawiać, projektować. I tak mi zostało.

Projektowanie wnętrz to wbrew pozorom nie tylko przyjemność i dobieranie kolorów, ale również ciężka praca, pełna kompromisów i ciągłego poszukiwania. Jednak uwielbiam ten moment, kiedy po wielu trudach i tygodniach pracy, widzi się efekt końcowy.

Od dwóch lat prowadzę własną firmę, która zajmuje się projektowaniem, głównie w województwie mazowieckim i podlaskim. Obecnie pracuję nad napisaniem książki i własnym sklepem internetowym, zajmującym się sprzedażą artykułów wyposażenia wnętrz, który wystartuje już wkrótce.

Moją pasją jest również malarstwo, fotografia i  pisanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here