Znane marki mają w swoim asortymencie zazwyczaj serie produktów podzielone na różne kieszenie odbiorców. I wcale nie znaczy, że te tańsze są gorsze. Zanim kupimy sprzęt AGD, warto przejrzeć oferty kilku producentów, obserwować promocje lub wprowadzenie nowej kolekcji. Jeśli planujemy zakup sprzętu ‘na lata’, chyba nie warto ulegać pokusom najnowszej mody i zamiast różowej, wybrać lodówkę klasyczną.

Jeśli zależy nam na utrzymaniu porządku i ładu przestrzennego w kuchni, powinniśmy rozejrzeć się za sprzętami do zabudowy – klasyczna kuchenka mikrofalowa zabierze nam sporą część blatu, natomiast wersja do zabudowy sprawi, że zyskamy więcej przestrzeni roboczej, poza tym jest łatwiejsza do utrzymania w czystości. Lodówka do zabudowy służy nie tylko wbudowaniu jej w ciąg kuchenny, ale także istnieje możliwość obudowania jej drzwi frontem w materiale i kolorze mebli kuchennych. Chociaż obecnie lodówki są tak ładne, że wcale nie trzeba ich ukrywać, wręcz przeciwnie – coraz częściej ich piękno zostaje uwidocznione i podkreślone wśród zabudowy kuchennej.

jak dobrać AGDmorguefile.com

Ważną sprawą jest wybór sprzętu do kuchni jednej firmy – widoczne obok siebie różne nazwy będą wyglądać mało elegancko i estetycznie. Jeśli natomiast z jakiegoś powodu musimy zdecydować się na inną markę, starajmy się, aby były to sprzęty ukryte – np. obudowana lodówka lub zmywarka z górnym panelem, gdzie napis będzie niewidoczny. Ponadto wybór jednej marki ułatwi nam obudowanie sprzętów – nie będziemy mieli wówczas wątpliwości, że szerokość lub wysokość piekarnika będzie pasowała idealnie do szerokości ekspresu do kawy lub mikrofali. Nawet jeśli sprzęty wśród jednej marki nieznacznie się różnią (mikrofala jest zazwyczaj trochę mniejsza od pozostałych elementów), to producenci przewidzieli idealnie pasujące maskownice (obudowa). Poza tym wszystkie sprzęty będą miały jednakowe wykończenie i odcień np. stali.

W jakim stylu jest urządzona Wasz kuchnia? Skąd taki pomysł na aranżację?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNa czym polega degustacja wina?
Następny artykułJak dobrać stół do jadalni?

Anna Jabłońska – projektantka wnętrz. Ukończyła Architekturę na Politechnice Białostockiej. Od kilku lat realizuje projekty we współpracy z biurami projektowymi, a także pod szyldem własnej firmy. Również u nas dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Mimo  iż ukończyłam studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki, moją pasją stało się projektowanie wnętrz. Od dziecka lubiłam stale coś zmieniać, poprawiać, projektować. I tak mi zostało.

Projektowanie wnętrz to wbrew pozorom nie tylko przyjemność i dobieranie kolorów, ale również ciężka praca, pełna kompromisów i ciągłego poszukiwania. Jednak uwielbiam ten moment, kiedy po wielu trudach i tygodniach pracy, widzi się efekt końcowy.

Od dwóch lat prowadzę własną firmę, która zajmuje się projektowaniem, głównie w województwie mazowieckim i podlaskim. Obecnie pracuję nad napisaniem książki i własnym sklepem internetowym, zajmującym się sprzedażą artykułów wyposażenia wnętrz, który wystartuje już wkrótce.

Moją pasją jest również malarstwo, fotografia i  pisanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here