Wnętrza Jak, gdzie umieścić pralkę w kuchni?

Jak, gdzie umieścić pralkę w kuchni?

-

Największą niedogodnością związaną z umiejscowieniem pralki w kuchni jest fakt, że urządzenie to niezbyt ciekawie komponuje się z resztą wyposażenia. Co więcej, pralka wiąże się z dosyć dużym hałasem, więc przygotowywanie posiłków czy ich spożywanie podczas jej pracy nie będzie zbyt przyjemne. Jest jednak rozwiązanie, które pomoże skuteczne wyeliminować pierwszą z opisanych niedogodności oraz zminimalizować tę drugą. Mowa tu mianowicie o zabudowie tego urządzenia.

Wybierając pralkę do kuchni, miejmy na uwadze to, że najlepiej wtopi się ona w pomieszczenie i będzie z nim współgrać, gdy ją zabudujemy. Dlatego wybierzmy tradycyjny, ładowany od frontu model. Standardowe wymiary pralki, która ma stanowić jednolity ciąg z kuchenną zabudową to około 85 cm wysokości, 60 cm szerokości i 55 cm głębokości.

Kupując pralkę do zabudowy upewnijmy się, czy posiada ona praktyczne wycięcie na dole jej frontowej części, które to umożliwia zamontowanie maskownicy. Ważny jest też sposób doprowadzenia wody i jej odpływu. Lepiej jest wszystko dokładnie sprawdzić i wymierzyć, niż później robić korekty w zabudowie.

Jeżeli decydujemy się na ustawienie pralki w kuchni, pamiętajmy o zachowaniu odstępu od ściany, podłogi i innych urządzeń z uwagi na drgania podczas wirowania. Po bokach przestrzeń ta nie powinna być mniejsza niż 2 cm. Pralka musi znajdować się w pobliżu gniazdka elektrycznego, gdyż przy jej użytkowaniu nie zaleca się stosowania przedłużaczy. Aby nie przeciążyć gniazdka, nie podłączajmy do niego (w miarę możliwości) innych urządzeń.

Niektórym osobom pomysł ustawienia pralki w kuchni wydaje się niehigienicznym rozwiązaniem. Po pierwsze, należy wspomnieć, że warto z niego skorzystać tylko w przypadku braku innej ewentualności, zaś samo urządzenie i jego praca, poza oczywiście hałasem, nie będzie miało żadnego negatywnego wpływu na kuchenną higienę. Wystarczy, że kosz na brudne ubrania będziemy trzymali w łazience czy pomieszczeniu gospodarczym.

Na jaką pralkę się zdecydowaliście i jak zaaranżowaliście ją w kuchni? Dajcie znać.

Monika Magda

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Wpływ pogody na samopoczucie

Jeśli w tracie zmiany pogody, skręcają ci się stawy, masz gorsze samopoczucie lub pojawiają się uciążliwe migreny, z pewnością jesteś meteoropatą! Wszystkiemu jednak można zaradzić, istnieją sposoby, które z powodzeniem pozwalają zniwelować negatywne skutki zmiany pogody.

Drzewko bonsai – pielęgnacja

Bonsai to miniaturowe drzewka doniczkowe. Uzyskujemy je poprzez specjalne metody hodowlane z siewek drzew iglastych lub liściastych. Poszukując odpowiedniego materiału na bonsai, powinniśmy uważnie rozejrzeć się we własnym ogrodzie, aby wypatrzyć odpowiednią siewkę drzew o interesujących kształtach.

Zobacz też

Fryzura ślubna – warkocz

Plecionki są hitem w modzie. Nawet do ślubu warto się w nie uczesać. W warkoczu każda panna młoda będzie wyglądała dziewczęco i romantycznie. Fryzura doskonale komponuje się z białą suknią.

Wkrótce zostaniesz mamą? O tych gadżetach warto pomyśleć!

Jako przyszła mama na pewno nie możesz doczekać się spotkania z maleństwem. W trzecim trymestrze pojawia się syndrom wicia...

Urządź swoje wnętrze i… śpij spokojnie. Dobre łóżko to podstawa!

Wybierając łóżko zazwyczaj mamy na uwadze to, by pasowało do stylu wnętrza. Słusznie, ponieważ jest ono najważniejszym meblem w...

Może Cię zainteresuje: