Wnętrza Jak odnowić kanapę?

Jak odnowić kanapę?

-

Nie zawsze chęć wymiany mebla na nowy spowodowana jest jego złym stanem. Czasem na przykład okazuje się, że zakup sofy był wyjątkowo niefortunny z uwagi na jej pokrycie we wzory, który szybko wyszły z mody lub też kolor mebla przestał harmonizować z nową aranżacją salonu. Na szczęście, w zależności od przyczyny „niedopasowania” kanapy, możemy poddać ją rozmaitym zabiegom i modyfikacjom.

Gdy kanapa jest już stara i zabrudzona, lecz wciąż solidna, nie warto się jej pozbywać. W przypadku, gdy wykonana jest z porządnego i wciąż pasującego do wystroju danego wnętrza materiału, można spróbować poddać ją zabiegom czyszczącym. Jeżeli sofa wykonana jest ze skóry, jej renowację najlepiej zlecić specjalizującemu się w takich pracach zakładowi. Wydając stosunkowo niewielką kwotę, otrzymamy mebel, który odzyska swój dawny blask i elegancję. Jeżeli zaś sofa pokryta jest materiałem, który z biegiem lat uległ zabrudzeniu, można zainwestować w środki czyszczące i odnowić wygląd mebla samemu.

Nie zawsze jednak stare pokrycie kanapy dalej nam się podoba. Bez względu na to, czy kupiliśmy mebel niedawno, czy służy nam przez wiele lat, może się okazać, że tapicerka z jakiś względów już nam nie odpowiada. W takim wypadku dobrym pomysłem jest wymiana jej pokrycia, a pracę tę najlepiej jest zlecić tę pracę tapicerowi. W przypadku nowszego typu mebli, pokrycie sofy często można łatwo ściągnąć i wyprać, a nawet kupić nowe. Jeżeli dany model kanapy wyszedł już ze sprzedaży, warto rozważyć też samodzielne uszycie nowego pokrycia. Wybór dostępnych na rynku materiałów pozwala nam nadać sofie zupełnie nowy charakter i styl.

Uwaga!

Ostatni, chyba najprostszy sposób na odmianę sofy to wymiana tylko i wyłącznie jej dodatków. To rozwiązanie sprawdzi się w przypadku stosunkowo nowych mebli w dobrym stanie, których pokrycie utrzymane jest w neutralnych barwach. Poprzez zmianę narzuty i poszewek poduszek możemy w prosty i niedrogi sposób zupełnie odmienić nie tylko samą kanapę, lecz nawet cały pokój.

Dodalibyście coś do powyższych wskazówek? Dajcie znać!

Monika Magda

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co napisać w zaproszeniu ślubnym?

Jak napisać zaproszenie na wesele? Co należy napisać, a czego nie wypada? Savoir – vivre doradza podobną ostrożność w wyborze słów, jak w planowaniu kto zostanie zaproszony na weselną uroczystość. Co w takim razie doradziłaby etykieta?

Kremówka papieska – przepis

Kariera kremówki zwanej papieską rozpoczęła się 16 czerwca 1999 roku, kiedy to papież Jan Paweł II wspomniał w czasie spotkania z mieszkańcami Wadowic o tym, jak w młodości chodził do cukierni właśnie na kremówki.

Zobacz też

Umowa z inspektorem nadzoru budowlanego i inspektorem nadzoru inwestorskiego – wzór

Nie istnieje w prawie budowlanym funkcja nadzorcy budowlanego. W czasie trwania budowy mamy do czynienia z inspektorem nadzoru budowlanego, który jest organem administracji publicznej, kierownikiem budowy, którego inwestor musi ustanowić na budowie oraz (czasami) inspektorem nadzoru inwestorskiego, z którym zawieramy umowę cywilnoprawną.

Waporyzacja maksimum korzyści „w chmurze”

Osoby, które wcześniej nie miały styczności z waporyzacją, przeważnie podchodzą do niej z pewną rezerwą. Najczęściej zastanawiają się tym,...

Bluza adidas Originals – modny, praktyczny i wygodny strój

Bawełniana bluza to doskonały wynalazek, jeżeli chodzi o garderobę. Doceniają ją zarówno Panie, jak i Panowie – szczególnie w...

Może Cię zainteresuje: