Dobra organizacja pracy pomoże nam rozplanować czas i zamówić usługi różnych ekip remontowych w określonych terminach (jednak należy pamiętać o tym ,że każdy remont i tak rządzi się swoimi prawami), pomoże nam w unikaniu popełniania błędów podczas remontu i co za tym idzie – pomoże nam przejść przez okres remontu jak najmniej nerwowo.

Kolejność prac wykończeniowych

Zła kolejność może spowodować natomiast np. zniszczenie istniejących sprzętów lub mebli, podwójną pracę i dłuższy czas trwania remontu. Poniżej opiszę schematycznie kolejność prac, aby rozjaśnić nieco jak wygląda remont mieszkania.

  • Krok pierwszy

    Zaczynamy oczywiście od prac budowlanych i pyłowych. Będą to: rozbiórki ścian działowych, budowanie nowych ścian, ewentualna poprawa hydrauliki (np. przeniesienie umywalki w inne miejsce czy wc), rozprowadzenie elektryki w mieszkaniu i innych instalacji.

  • Krok drugi

    Następnie zabieramy się :za budowanie sufitów podwieszanych oraz gładzenie ścian i tynkowanie. Na tym etapie mamy zakończone najbardziej uciążliwe prace pyłowe i możemy myśleć o układaniu ogrzewania podłogowego.

  • Krok trzeci

    Później możemy zacząć robić wylewki: wyrównanie podłogi we wszystkich pomieszczeniach do zamierzonej wysokości (należy wziąć pod uwagę wysokości użytych materiałów – wysokość deski, płytki i wykładziny oraz grubość warstw materiałów mocujących). W tym momencie możemy zająć się układaniem płytek w łazience.

  • Krok czwarty

    Następnie zabieramy się za parapety i podłogi w mieszkaniu. Po ułożeniu podłóg dokładnie czyścimy mieszkanie z kurzu i pyłu – czyścimy również ściany, aby przygotować je do malowania.

  • Krok piąty

    Następnie rozkładamy folię malarską i malujemy ściany i sufity. Po malowaniu można swobodnie zawiesić grzejniki w mieszkaniu.

  • Krok szósty

    Kolejną czynnością jest osadzenie drzwi wewnętrznych oraz montaż listew przypodłogowych. Po wykonaniu tych prac możemy swobodnie montować armaturę w łazience, meble do zabudowy – szafy, meble w kuchni, AGD, itd.

  • Krok siódmy

    Później rozmieszczamy w mieszkaniu resztę mebli, montujemy oświetlenie, karnisze, sprzęty drobne – lustra, obrazy, itp.

  • Obejrzyj film Leroy Merlin – Jak zaplanować kolejność prac wykończeniowych:

    Kiedy ostatnio robiliście remont? Co teraz zmieniacie?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFałszywe oprogramowanie w firmie – kary
Następny artykułKiedy policja może zatrzymać prawo jazdy?

Anna Jabłońska – projektantka wnętrz. Ukończyła Architekturę na Politechnice Białostockiej. Od kilku lat realizuje projekty we współpracy z biurami projektowymi, a także pod szyldem własnej firmy. Również u nas dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Mimo  iż ukończyłam studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki, moją pasją stało się projektowanie wnętrz. Od dziecka lubiłam stale coś zmieniać, poprawiać, projektować. I tak mi zostało.

Projektowanie wnętrz to wbrew pozorom nie tylko przyjemność i dobieranie kolorów, ale również ciężka praca, pełna kompromisów i ciągłego poszukiwania. Jednak uwielbiam ten moment, kiedy po wielu trudach i tygodniach pracy, widzi się efekt końcowy.

Od dwóch lat prowadzę własną firmę, która zajmuje się projektowaniem, głównie w województwie mazowieckim i podlaskim. Obecnie pracuję nad napisaniem książki i własnym sklepem internetowym, zajmującym się sprzedażą artykułów wyposażenia wnętrz, który wystartuje już wkrótce.

Moją pasją jest również malarstwo, fotografia i  pisanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here