Wnętrza Jaka podłoga do łazienki?

Jaka podłoga do łazienki?

-

Wybierając łazienkowe wykończenie podłogi powinniśmy wiedzieć, że do swojej dyspozycji mamy zarówno płytki ceramiczne, jak i terrakotę. Bez problemu możemy też znaleźć posadzki wykonane z kamienia ozdobnego. Dostępne są również podłogi wykończone odpowiednio zabezpieczonym przed wilgocią drewnem. Popularnym, a, co za tym idzie, powszechnie stosowanym materiałem wykończeniowym posadzek jest także gres porcelanowy oraz szkliwiony.

Wybierając odpowiednią podłogę do naszej łazienki, powinniśmy zwracać uwagę nie na tylko na to, co jest akurat modne i nam się podoba, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo i trwałość posadzki. Bezpieczna podłoga łazienkowa to taka, która zapewnia nam zminimalizowanie ryzyka poślizgnięcia się po wyjściu z wanny lub spod prysznica. Dlatego też najlepiej wybierać posadzki o lekko chropowatej lub żłobionej powierzchni. Jeżeli mamy dzieci, dobrze jest postawić na pokrycie podłogi o dodatkowym zabezpieczeniu antypoślizgowym. Tutaj idealnie sprawdzą się płytki ceramiczne o fakturze stylizowanej na przykład na kamień.

Jak już zostało to wcześniej wspomniane, podłoga w łazience powinna być odporna na wilgoć. Oznacza to, że oprócz świetnie spełniającej to kryterium glazury, pod uwagę możemy też wziąć parkiety drewniane zabezpieczone dodatkową warstwą specjalnego lakieru ochronnego. Najpewniejszym tego typu rozwiązaniem jest parkiet egzotyczny. Uwagę przyciąga nie tylko jego niepowtarzalna kolorystyka, ale również oryginalny układ słoi, który daje wrażenie misternie ułożonej mozaiki. Drewno w łazience doda temu z reguły sterylnemu pomieszczeniu ciepła i przytulności. Szczególnie ciekawie będzie się prezentowało w luksusowych pokojach kąpielowych.

Ostatnie kryterium to odporność na zabrudzenia i łatwość utrzymania powierzchni w czystości. Spełnia je idealnie chociażby podłoga wyłożona przyjemnym w dotyku gresem. Materiał ten jest o tyle uniwersalny, że łączy w sobie wcześniej wymienione cechy dobrego łazienkowego wykończenia – jest bezpieczny oraz odporny na wilgoć. Jego delikatnie błyszcząca powierzchnia doda zaś pomieszczeniu elegancji i szyku.

Co Wy na to? Na jaką podłogę się zdecydowaliście? Dajcie znać.

Poprzedni artykułJak urządzić jadalnię?
Następny artykułJaka podłoga w sypialni?
Monika Magda

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czerniak złośliwy – leczenie

Czerniak złośliwy (melanoma malignom) powstaje z melanocytów, czyli z komórek, które produkują melaninę, barwnik znajdujący się w skórze. Aby rozpoczął się proces nowotworzenia, musi zadziałać pewien czynnik, który będzie iskrą, bodźcem do dalszych przemian.

Magnez w jedzeniu – działanie

Jakiego rodzaju pokarm stanowi źródło magnezu? Bogaty w magnez jest szpinak, gorczyca, brokuły, liście kalarepy, nasiona dyni i mięta. Także ogórek, fasolka szparagowa, seler oraz nasiona słonecznika, sezamu czy siemię lniane. Do czego dokładnie potrzebny nam magnez?

Zobacz też

Jak konserwować odzież motocyklową?

Konserwacja kombinezonów motocyklowych stanowi podstawę ich długotrwałego użytku. Stroje te są oczywiście bardzo mocne i odporne na czynniki atmosferyczne, ale codzienne użytkowanie jest w stanie zniszczyć każda tkaninę. Troska o skórzane elementy zapewni im dodatkowo świetny wygląd mimo upływu czasu, a także podniesie komfort użytkowania.

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: