Przy wyborze stolarki drzwiowej należy wziąć pod uwagę kilka czynników, spośród których najważniejsze to: metraż wnętrza, jego styl i lokalizacja. W przypadku, gdy urządzamy niewielką sypialnię, warto rozważyć stolarkę drzwiową z przeszkleniami. Nie tylko optycznie powiększy ona niewielki pokój, lecz także doświetli ciemne pomieszczenie. Nie musimy obawiać się przy tym prześwitów w tym, bądź co bądź, wyjątkowo prywatnym pokoju. Wybierając piaskowane, mleczne, witrażowe czy też oszronione szkło zapewnimy naszej sypialni wymaganą intymność. Decydując się na drzwi z elementami szklanymi, warto jest zwrócić uwagę, czy pokryte są one powłoką ochronną, co wpływa na wytrzymałość, bezpieczeństwo i możliwość utrzymania ich w dobrym stanie przez długi czas.

Przeszklone drzwi sypialniane nadają się nie tylko do niewielkich pomieszczeń. Sprawdzą się też idealnie, jeżeli nasz pokój sypialniany chcemy urządzić w nowoczesnym czy minimalistycznym stylu. Z drugiej strony, jeżeli chcemy ocieplić zbyt futurystyczne wnętrze i dodać sypialni przytulności, nie musimy rezygnować przy tym całkowicie ze szkła – bez problemu znajdziemy drzwi łączące ten materiał z elementami drewnianymi, które skutecznie ocieplą pomieszczenie.

Kolejny, na równi popularny, trend dotyczący sypialnianych drzwi to tradycyjna stolarka drewniana. Jej zalety to uniwersalność (drewniane drzwi pasują do każdego stylu wnętrza) i ponadczasowość. Warto tutaj postawić przede wszystkim na wysoką jakość materiału, gdyż tego rodzaju stolarka służyć nam może przez długie lata i ładnie się będzie komponować z ewentualnie zmieniającym się wystrojem sypialni. Zadbajmy więc o to, aby drewno pokryte było woskiem czy transparentnym lakierem. Zabezpieczą one materiał przed uszkodzeniem i zabrudzeniami, a jednocześnie nie umniejszą naturalnego piękna dębu, brzozy czy sosny. Drzwi drewniane mogą mieć różnego rodzaju rzeźbienia ozdobne – w zależności, jakie z nich wybierzemy, mogą ładnie komponować się z sypialnią nowoczesną, wytworną, romantyczną czy urządzoną w egzotycznym stylu.

Na koniec kilka słów o drzwiach w pełni zabudowanych. Najlepiej sprawdzą się one w sypialniach, które ze względu na swoją lokalizację, narażone są na docieranie hałasów. Taki rodzaj stolarki wyciszy pomieszczenie i, tym samym, umożliwi domownikom spokojny wypoczynek. W pełni zabudowane drzwi poleca się też osobom, które chcą stworzyć w sypialni maksymalną ciemność – stolarka bez przeszkleń w połączeniu z zasuniętymi roletami z pewnością ułatwi zaśnięcie w ciągu dnia.

I co Wy na to? Na jakie drzwi się zdecydowaliście? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak uczyć dziecko zdrowej rywalizacji?
Następny artykułCzy dziecko może jeść słodycze?

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here