Wnętrza Jakie drzwi do sypialni?

Jakie drzwi do sypialni?

-

Przy wyborze stolarki drzwiowej należy wziąć pod uwagę kilka czynników, spośród których najważniejsze to: metraż wnętrza, jego styl i lokalizacja. W przypadku, gdy urządzamy niewielką sypialnię, warto rozważyć stolarkę drzwiową z przeszkleniami. Nie tylko optycznie powiększy ona niewielki pokój, lecz także doświetli ciemne pomieszczenie. Nie musimy obawiać się przy tym prześwitów w tym, bądź co bądź, wyjątkowo prywatnym pokoju. Wybierając piaskowane, mleczne, witrażowe czy też oszronione szkło zapewnimy naszej sypialni wymaganą intymność. Decydując się na drzwi z elementami szklanymi, warto jest zwrócić uwagę, czy pokryte są one powłoką ochronną, co wpływa na wytrzymałość, bezpieczeństwo i możliwość utrzymania ich w dobrym stanie przez długi czas.

Przeszklone drzwi sypialniane nadają się nie tylko do niewielkich pomieszczeń. Sprawdzą się też idealnie, jeżeli nasz pokój sypialniany chcemy urządzić w nowoczesnym czy minimalistycznym stylu. Z drugiej strony, jeżeli chcemy ocieplić zbyt futurystyczne wnętrze i dodać sypialni przytulności, nie musimy rezygnować przy tym całkowicie ze szkła – bez problemu znajdziemy drzwi łączące ten materiał z elementami drewnianymi, które skutecznie ocieplą pomieszczenie.

Kolejny, na równi popularny, trend dotyczący sypialnianych drzwi to tradycyjna stolarka drewniana. Jej zalety to uniwersalność (drewniane drzwi pasują do każdego stylu wnętrza) i ponadczasowość. Warto tutaj postawić przede wszystkim na wysoką jakość materiału, gdyż tego rodzaju stolarka służyć nam może przez długie lata i ładnie się będzie komponować z ewentualnie zmieniającym się wystrojem sypialni. Zadbajmy więc o to, aby drewno pokryte było woskiem czy transparentnym lakierem. Zabezpieczą one materiał przed uszkodzeniem i zabrudzeniami, a jednocześnie nie umniejszą naturalnego piękna dębu, brzozy czy sosny. Drzwi drewniane mogą mieć różnego rodzaju rzeźbienia ozdobne – w zależności, jakie z nich wybierzemy, mogą ładnie komponować się z sypialnią nowoczesną, wytworną, romantyczną czy urządzoną w egzotycznym stylu.

Na koniec kilka słów o drzwiach w pełni zabudowanych. Najlepiej sprawdzą się one w sypialniach, które ze względu na swoją lokalizację, narażone są na docieranie hałasów. Taki rodzaj stolarki wyciszy pomieszczenie i, tym samym, umożliwi domownikom spokojny wypoczynek. W pełni zabudowane drzwi poleca się też osobom, które chcą stworzyć w sypialni maksymalną ciemność – stolarka bez przeszkleń w połączeniu z zasuniętymi roletami z pewnością ułatwi zaśnięcie w ciągu dnia.

I co Wy na to? Na jakie drzwi się zdecydowaliście? Dajcie znać.

Monika Magda

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zakupy spożywcze online?

Polacy od lat dokonują zakupów przez Internet. Dostępność produktów...

Jak długo trwa likwidacja szkody przez firmę ubezpieczeniową?

Likwidacja szkody jest równoznaczna z wypłaceniem przez firmę ubezpieczeniową należytego odszkodowania. Termin likwidacji szkody jest regulowany przepisami prawnymi kodeksu cywilnego. Może być także wskazany w umowie ubezpieczenia bądź w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Zobacz też

Zabezpieczenie hipoteczne w kredycie

Zabezpieczenie hipoteczne jest zwane inaczej hipoteką, lub obciążeniem hipotecznym. Biorąc kredyt pod kupno nieruchomości, lub nawet ruchomości zabezpieczeniem jego może być kupowana lub posiadana nieruchomość. Hipoteka jest wpisem na rzecz wierzyciela do księgi wieczystej nieruchomości. Wpis do hipoteki nieruchomości ogranicza prawa właściciela i daje podstawę wierzycielowi do egzekucji ewentualnych zobowiązań dłużnika z nieruchomości.

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Koszula męska — czym kierować się przy wyborze?

Męski ubiór to nie tylko garnitur i spodnie. Stylowy wygląd to odpowiednie dobranie wszystkich elementów garderoby, tak aby tworzyły...

Może Cię zainteresuje: