Wnętrza Jakie farby do malowania ścian?

Jakie farby do malowania ścian?

-

Farby akwarelowe. Jeśli lubimy technikę akwareli to warto zainwestować w farby dobrej jakości.Akwarele możemy kupować na sztuki i w kompletach. Decydując się na zakup farb pamiętajmy, że tańsze produkty są zazwyczaj słabszej jakości,co w przypadku farb akwarelowych, przejawia się niską intensywnością barw. Podobnie sprawa wygląda z farbami plakatowymi, te z „niższej półki” tracą kolor,lubią szybko wysychać po czympraktycznie nie nadają się do użytku.

Farby olejne i akrylowe. Możemy nabyćje w tubkach, plastikowych pojemnikach lubsłoiczkach, Akryle dają efekt podobny do malarstwa olejnego jednak schną o wiele szybcicej. Na rynku dostępne są farby bardzo dobrej jakości, produkowane od wielu lat przez uznane marki. Nie brakuje również licznych tanich podróbek, jednak lepiej kupić trzy tubki dobrej farby, niż cały zestaw bezużytecznych mazideł w sztucznych kolorach.

Coraz częściej wielu producentów oferuje komplety farb w bardzo ciekawych zestawach kolorystycznych. Możemy kupić farby przeznaczone specjalnie do malowania postaci, aktu do ukazania zwierząt oraztakie, które służą do malowaniaposzczególnych pór roku, ciepła gama barw dla wiosny i jesieni oraz nieco zneutralizowana paleta z barwami lata i zimy.

Czym kierowalibyście się przy wyborze farb do malowania? Podzielcie się opiniami.

Poprzedni artykułZasady gry w Chowanego
Następny artykułJak grać w Durnia? Zasady
Olga Młodawska

Olga Młodawska – plastyczka z zamiłowania i wykształcenia. Uczestniczka licznych wystaw, plenerów malarskich oraz warsztatów dziennikarskich. Absolwentka PLSP im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie na kierunku ceramika artystyczna, Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Ochrona Dóbr Kultury(spec. konserwatorstwo) oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Public Relations na Uniwersytecie Wrocławskim.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Maluję odkąd sięgam pamięcią, jest to moją pasją i zarazem jednym ze sposobów na spędzanie wolnego czasu. Dużo podróżuję, zwiedzam, kocham zabytki i sztukę. Lubię poznawać nowe miejsca i nowych ludzi...to moje inspiracje.

Z nieustannym zachwytem podziwiam różnorodność otaczającego nas świata i cieszę się, że wciąż jest tyle miejsc do zobaczenia i obrazów do namalowania:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wzbudzić zazdrość?

Zazdrość jest wyniszczającym i zatruwającym życie uczuciem. Potrafi skutecznie utrudnić życie, zaburzyć funkcjonowanie związku i sprawić, że zaufanie między partnerami, które jest podstawą każdego związku, zostanie zdeptane i zejdzie na dalszy plan. Ponadto osoba zazdrosna pochłonięta swoimi niszczącymi uczuciami potrafi bardzo dużo czasu zmarnować, na doszukiwanie się dowodów na zdradę i niewierność swojego partnera. Dlatego tak silny nacisk kładzie się na szczerość między partnerami i wzajemną prawdomówność.

Jak chronić się przed spamem?

Nie istnieje niestety jedna skuteczna metoda, która pozwala pozbyć się całkowicie spamu, ale są sposoby, dzięki którym można zredukować jego liczbę.

Zobacz też

Zielona herbata – właściwości

Zielona herbata jest coraz bardziej popularna w Polsce, chociaż daleko jej do popularności czarnej herbaty. Wielka to szkoda gdyż jej pozytywne wpływ na nasze zdrowie jest ogromny. Wystarczy, że jej listki pełne są witamin z grupy B, E oraz C, jak również minerałów.

Wybieramy blender ręczny — czym się kierować?

W domowej kuchni wykorzystuje się na co dzień liczne sprzęty, które w znacznym stopniu ułatwiają przygotowywanie poszczególnych potraw. Doskonałym...

Pierwsza pomoc przy oparzeniach. Podstawowe zasady

Oparzenie to uraz, na który narażone są osoby w każdym wieku. Wszyscy pacjenci wymagają tak samo pilnej pomocy medycznej....

Może Cię zainteresuje: