Wnętrza Sypialnia w stylu kolonialnym - aranżacje

Sypialnia w stylu kolonialnym – aranżacje

-

Kiedyś świadczył o luksusie, podnosił prestiż mieszkańców, obecnie wybierają go osoby ceniące sobie przede wszystkim wygodę, ale także elegancję.

Pomieszczenia urządzone w tym stylu wyglądają jak piękne wspomnienie z dalekiej podróży.

Styl jest również idealny dla osób, które lubią nietuzinkowe wnętrza, meble i gadżety, bowiem meble w stylu kolonialnym wyrabiane są ręcznie, a nie przez maszyny. Oznacza to, że co najwyżej może być tylko kilka lub kilkanaście egzemplarzy danego mebla. Ponadto meble wykonuje się z różnych gatunków drzew egzotycznych, takich jak heban, wenge, teak, mahoń. Drzewa te nie tylko prezentują się elegancko (są ciemne), ale również są trwałe, ładnie się starzeją. Są proste w swej formie, nie czuć w nich przesytu i nadmiaru ozdób.

Bardzo łatwo jest łączyć styl kolonialny ze stylem nowoczesnym, style dobrze uzupełniają się ze sobą. Dodatki, które pasują do wnętrza urządzonego w stylu kolonialnym to skrzynie, walizki, słomiane kapelusze, maski, instrumenty muzyczne zawieszone na ścianach (lub broń), świece zapachowe, kadzidła, obrazki z prostymi grafikami (motywy odnoszące się np. do Azji lub Afryki), przedmioty wykonane ze starego złota, srebra, mosiądzu, tkaniny w zwierzęce wzory – wszelkie zebry i panterki jak najbardziej pasują do takiego wnętrza, podkreślą jego charakter. W takim wnętrzu śmiało można używać również materiałów naturalnych takich jak drewno, ratan, wiklina. Dzięki takim naturalnym dodatkom pomieszczenie będzie wydawało się dużo cieplejsze i bardziej przytulne.

Kolorystyka stylu to tzw. kolory ziemi, czyli brązy, beże, żółcienie, sepia (odcienie tych kolorów wydają się, jakby były wypalone słońcem). Dobrze wygląda również kolor zielony (oliwkowy), pomarańczowy, a także purpura.

Sypialnia urządzona w tym stylu z pewnością będzie bardzo klimatyczna. Na podłodze możemy położyć np. postarzane drewno. Głównym elementem tego pomieszczenia będzie duże łóżko, drewniane, masywne, z wysokim zagłówkiem. Możemy również pomyśleć o łożu z baldachimem – do takiego wnętrza jak najbardziej się nadaje, doda lekkości i powiewu delikatności, poza tym podkreśli charakter wnętrza. Nad łóżkiem (lub obok), możemy powiesić jakąś piękną grafikę lub płaskorzeźbę. Warto pomyśleć również o efektownym oświetleniu – przydadzą się kinkiety, masywne mosiężne lampki nocne, oświetlenie główne natomiast niezbyt ostre – sypialnia powinna być nastrojowa.

Ciekawym elementem będzie również efektowna komoda lub toaletka z lustrem w grubej drewnianej ramie. Pościel możemy trzymać np. w skrzyniach lub starych walizkach, które w tym przypadku staną się bardziej funkcjonalne, a nie będą tylko pustą ozdobą.

W sypialni można zaaranżować również małą biblioteczkę w postaci zabudowanej półkami ściany lub wstawionego regału. W pobliżu przyda się również miejsce do poczytania – miękki wygodny fotel z podnóżkiem i nasza sypialnia bez wątpienia stanie się wyjątkowa.

Co Was przekonuje do stylu kolonialnego? Co w nim lubicie najbardziej?

Anna Jabłońska, Biuro Projektowe

Anna Jabłońska – projektantka wnętrz. Ukończyła Architekturę na Politechnice Białostockiej. Od kilku lat realizuje projekty we współpracy z biurami projektowymi, a także pod szyldem własnej firmy. Również u nas dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Mimo  iż ukończyłam studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki, moją pasją stało się projektowanie wnętrz. Od dziecka lubiłam stale coś zmieniać, poprawiać, projektować. I tak mi zostało.

Projektowanie wnętrz to wbrew pozorom nie tylko przyjemność i dobieranie kolorów, ale również ciężka praca, pełna kompromisów i ciągłego poszukiwania. Jednak uwielbiam ten moment, kiedy po wielu trudach i tygodniach pracy, widzi się efekt końcowy.

Od dwóch lat prowadzę własną firmę, która zajmuje się projektowaniem, głównie w województwie mazowieckim i podlaskim. Obecnie pracuję nad napisaniem książki i własnym sklepem internetowym, zajmującym się sprzedażą artykułów wyposażenia wnętrz, który wystartuje już wkrótce.

Moją pasją jest również malarstwo, fotografia i  pisanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Bankowy tytuł egzekucyjny – co to jest?

Bankowy tytuł egzekucyjny powstaje na podstawie oświadczenia podpisywanego przez dłużnika banku, w którym stwierdza się, że istnieje zobowiązanie klienta wobec banku na określoną kwotę wynikające z określonej czynności bankowej. Zazwyczaj kwota ta jest wyższa od kwoty rzeczywistego zadłużenia (banki doliczają koszty egzekucji), zazwyczaj stanowi 150-200% powstałego zadłużenia. Każda osoba biorąca kredyt podpisuje w banku taki dokument, który po nadaniu mu przez sąd klauzuli wykonalności, staje się podstawą do wszczęcia egzekucji przez komornika. Banki jako instytucje zaufania publicznego otrzymują przywilej podpisywania ze swoimi klientami tego dokumentu.

Jak wykonać podłogę na gruncie?

Podłoga na gruncie składa się w zasadzie z trzech warstw: podsypki, warstwy termoizolacyjnej i przeciwwilgociowej oraz trzeciej warstwy czyli wylewki i wykończenia podłogi. Samodzielne jej wykonanie jest bardzo proste, lecz pracochłonne. Podłoga na gruncie musi być bardzo dobrze izolowana, ze względu na bliski kontakt z zimnym i wilgotnym gruntem.

Zobacz też

Chustowanie dziecka – wady, zalety

W ostatnim czasie kangurowanie, polegające na noszeniu maluszka w zawiązanej specjalnej chuście, znalazło wielu zwolenników. Nikogo nie dziwi już widok tak „spacerującego” noworodka czy niemowlaka. Głośno mówi się o zaletach kangurowania, organizuje się warsztaty wiązania chust, tworzą się kluby, portale i inne organizacje zrzeszające „kangury”.

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Koszula męska — czym kierować się przy wyborze?

Męski ubiór to nie tylko garnitur i spodnie. Stylowy wygląd to odpowiednie dobranie wszystkich elementów garderoby, tak aby tworzyły...

Może Cię zainteresuje: