Zdecydowanie największą zachętą do robienia zakupów przez Internet jest bardzo szeroki wybór produktów. Bez wychodzenia z domu i przemieszczania się z jednego sklepu meblowego do kolejnego możemy obejrzeć ogromną liczbę modeli. Co więcej, za pomocą jednego kliknięcia myszką możemy sprecyzować nasze oczekiwania – przykładowo odnośnie koloru, materiału czy kształtu poszukiwanego przez nas mebla. Większość sklepów internetowych pozwala również na określenie przedziału cenowego, w jakim chcemy się zmieścić. Dzięki temu, nie narażamy się na ryzyko wydania o wiele większej kwoty niż ta, którą zaplanowaliśmy.

Wielu klientów wirtualne zakupy kuszą bardziej korzystnymi cenami niż te w stacjonarnych sklepach. Niektórzy z nas, widząc okazyjne kwoty, zastanawiają się dlaczego są one niższe. Jeśli szukamy mebli w sklepie, który nie ma swojego salonu, a działa jedynie za pośrednictwem Internetu, mniejsza cena może być wynikiem niższych kosztów utrzymania. Za pozytywną stronę zakupów w Internecie możemy uznać też to, że kompletując listę zakupów w domowym zaciszu nie jesteśmy narażeni na działające na naszą psychikę chwyty marketingowe, polecenia i zapewnienia sprzedawcy, że produkt świetnie się sprzedaje czy inne tego rodzaju sposoby na sprzedanie nam czegoś, co nie zawsze jest zgodnie z naszą pierwotną koncepcją.

W wirtualnych zakupach każdy klient doceni też z pewnością możliwość wykupienia transportu zamówionych przedmiotów prosto pod drzwi naszego domu, szczególnie biorąc pod uwagę często nieporęczne gabaryty i ciężar pakunków. Sklepy często oferują dostarczenie mebli gratis, jeśli nasze zakupy przekroczą wyznaczoną kwotę.

Zanim jednak zaczniemy zachwycać się pozytywami wybierania i kupowania mebli przez Internet, warto wziąć pod uwagę wszystkie minusy. Największą obawą przed zakupami w sieci jest ryzyko, że zostaniemy oszukani. W celu uniknięcia nieprzyjemnych doświadczeń, warto więc korzystać z najbardziej popularnych sklepów internetowych, które po wykonaniu zamówienia wysyłają nam niezwłocznie potwierdzenie. Koniecznie powinniśmy również zapoznać się z regulaminem serwisu. W obawie przed nieuczciwą transakcją możemy także zasięgnąć opinii o danym sklepie na forum, gdzie rozwiane lub potwierdzone zostaną wszelkie nasze wątpliwości.

Kolejną wadą tego rodzaju zakupów jest fakt, że oglądając towar na załączonych zdjęciach, możemy liczyć się z tym, że do internetowego katalogu trafiają te fotografie, które przedstawiają produkt w możliwie najbardziej atrakcyjny sposób. Po rozpakowaniu kartonu może się więc okazać, że tkanina czy drewno jest nieco gorszego gatunku niż się to wydawało w internetowym katalogu. Żeby nie dopuścić do takiej sytuacji, należy zwrócić się z prośbą do sklepu o przesłanie próbek danego materiału.

Uwaga!

Podsumowując – decydując się na dokonanie zakupu mebli przez Internet, każdy z nas powinien zastanowić się, czy odpowiada mu wybranie towaru z wirtualnej listy, tj. bez oglądania go „na żywo” oraz czy jest gotowy podjąć się sprawdzenia firmy, w której dokonuje zakupu w celu zminimalizowania możliwości nieuczciwej transakcji.

A co Wy myślicie na ten temat? Zdarza Wam się kupować meble online? Widzicie więcej plusów czy minusów? Podzielcie się opiniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZabawa w teatr z dziećmi – jak się bawić?
Następny artykułZooterapia dla dzieci – co to, cele, jak działa?

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

1 KOMENTARZ

  1. ja na szczęście kupiłam w salonie meble doktór 🙂 mogłam sobie dowolnie oglądać, przesiadywać itd 🙂 w internecie już nie ma niestety takiej opcji, a to minus jednak. 🙂 pozdrawiam Wiktoria!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here