Zakupy Czy wywoływanie zdjęć przez internet jest bezpieczne? Wyjaśniamy

Czy wywoływanie zdjęć przez internet jest bezpieczne? Wyjaśniamy

-

Wiele słyszy się o próbach wyłudzenia danych czy pieniędzy w internecie. Dziennikarze, eksperci, a nawet influencerzy przestrzegają przed publikowaniem online osobistych informacji czy kupowaniem produktów z nieznanych źródeł. Zastanawiasz się zatem, czy wywoływanie fotografii przez internet jest bezpieczne? Skąd mieć pewność, że otrzymasz zamówienie? Sprawdź wskazówki.

Czy zamawianie odbitek online jest bezpieczne?

Boisz się, że zamówisz zdjęcia online i otrzymasz grafiki wydrukowane na zwykłych kartkach? Zastanawiasz się, czy wywoływanie fotografii przez internet jest rozsądne? Zdecydowanie tak pod warunkiem, że wybierzesz solidne i sprawdzone laboratorium fotograficzne.

Pamiętaj, że dobra i rzetelna firma:

  • ma stronę internetową zabezpieczoną certyfikatem SSL – jest to potwierdzenie, że połączenie pomiędzy Twoim komputerem a serwerem nie jest przejęte przez np. hakerów. Dzięki temu można mieć pewność, że przesłane zdjęcia nie trafią w niepowołane ręce;
  • drukuje odbitki na papierze fotograficznym profesjonalnej marki i wyraźnie to podkreśla nie tylko na swojej stronie internetowej, ale także np. w mediach społecznościowych. Taki papier ma wysoką gramaturę, dzięki czemu wywołane na nim zdjęcia charakteryzują się wysoką trwałością. Trudniej je uszkodzić, a ponadto nie blakną mimo upływu czasu; dlatego można się nimi cieszyć przez długie lata;
  • pracuje na specjalnych profilach kolorystycznych, które są dopasowane do rodzaju papieru fotograficznego – pozwala to na wierne oddanie barw zdjęcia, wydobycie z niego niuansów oraz podkreślenie głębi. W rezultacie wywołane fotografie wspaniale się prezentują i w niczym nie odbiegają od obrazu na ekranie komputera.

Dobre laboratorium powinno zapewniać także możliwość skontaktowania się osobistego lub przez formularz w przypadku jakichkolwiek pytań czy wątpliwości. Jeśli nie ma danych kontaktowych bądź adresu firmy, warto sprawdzić, czy dana firma w ogóle istnieje.

Jak wywołać odbitki online?

Aby wywołać zdjęcia przez internet, trzeba wejść na stronę wybranego laboratorium i wybrać interesujący Cię produkt. Kolejny krok to przesłanie fotografii z komputera do systemu. Kiedy zdjęcia się załadują, można wybrać:

  • rozmiar odbitek – dostępne są opcje klasyczne, czyli prostokątne i kwadratowe;
  • rodzaj papieru fotograficznego – standardowy, premium lub profesjonalny;
  • sposób druku, tj. czy zdjęcia mają być wydrukowane standardowo, czy w procesie fotochemicznym na papierze srebrowym;
  • ramkę – to element opcjonalny.

Ponadto można wyedytować zdjęcie i wykadrować je, jeśli format pliku graficznego jest niezgodny z rozmiarem odbitek. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że fotografie przedstawiają to, na czym Ci zależy. Na koniec wystarczy zdecydować o formie dostawy, wpisać kod rabatowy (jeśli jest dostępny) i zapłacić za zamówienie. Odbitki zostaną dostarczone pod wskazany adres w ciągu kilku dni.

Powierz swoje cenne fotografie sprawdzonemu laboratorium, a zyskasz pewność, że odbitki będą świetnie się prezentować i towarzyszyć Ci przez długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Cholesterol – jak utrzymać go w normie?

Cholesterol to związek organiczny z grupy steroli. Znajduje się w błonach komórkowych i jest transportowany w osoczu krwi. Nadmiar cholesterolu osiada na ich ściankach żył, co w konsekwencji prowadzi do powstania złogów. O cholesterolu zrobiło się głośno, gdy firmy produkujące margaryny zaczęły udowadniać, że masło nie jest zdrowe i wyliczać negatywne skutki spożywania cholesterolu. Prawdą jest, że nadmiar cholesterolu jest przyczyną chorób serca, miażdżysty i powstawania kamieni żółciowych, lecz musimy dostarczać organizmowi pewną jego ilość. Cholesterol jest potrzebny do wytwarzania kwasów żółciowych, hormonów płciowych i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, m. in. z grupy D.

Świadectwo pracy – wzór

Obowiązek wydania świadectwa pracy przez pracodawcę...

Zobacz też

Relacje z żoną po narodzinach dziecka

Narodziny dziecka są dla związku przełomowym wydarzeniem, wywierającym wpływ na całe przyszłe życie. Nic już nie będzie takie samo jak przed porodem, a nawet jeśli zewnętrznie podobne to z inną jakością. Zazwyczaj maluszek totalnie angażuje czas, myśli i siły rodziców, a zwłaszcza mamy pozostającej z dzieckiem w domu. Trzeba wiele troski, aby w codziennej bieganinie nie zatracić siebie nawzajem. Nierzadko w trudnym położeniu znajduje się mężczyzna.

Czy wywoływanie zdjęć przez internet jest bezpieczne? Wyjaśniamy

Wiele słyszy się o próbach wyłudzenia danych czy pieniędzy w internecie. Dziennikarze, eksperci, a nawet influencerzy przestrzegają przed publikowaniem...

Jak nosić pierścionki? Krótki poradnik

Styl biżuterii i sposób jej noszenia ciągle się zmieniają wraz ze zmieniającymi się trendami. Obecnie bardzo popularne stały się...

Może Cię zainteresuje: