Jak zapakować wino na prezent

Wino może być dobrym pomysłem na prezent na wiele okazji. Przed jego wręczeniem należy jednak upewnić się, czy obdarowywana osoba będzie zadowolona z takiego upominku. Decydując się na wręczenie wina, warto także zadbać, aby dobrze się ono prezentowało. Ciekawym pomysłem może być nietuzinkowe opakowanie.

Czy według tradycji powinno pakować się wino na prezent?

Ładnie zapakowane wino bardziej przypomina prezent niż butelka wręczona bez niczego. Warto jednak wiedzieć, jakie są tradycyjne poglądy na ten temat. Savoir-vivre wskazuje, że alkohol w formie upominku nie powinien mieć opakowania. Obecnie jednak mało kto przestrzega tych zasad. Co więcej, niektórzy mogą uznać wręczenie w ten sposób butelki trunku za nieodpowiednie i w jakiś sposób niepełne. Jeżeli jednak jest się fanem tradycyjnych rozwiązań i wie się, że obdarowywana osoba również je podziela, można zrezygnować z opakowania. Wówczas warto inaczej ozdobić butelkę, np. przygotować etykiety na wino do druku z ciekawym i spersonalizowanym wzorem lub napisem. Po wydrukowaniu ich wystarczy przyczepić je do trunku – upominek będzie prezentował się oryginalnie.

Sprawdzone pomysły na zapakowanie butelki wina na prezent

Jako że wiele osób wręcza wino na prezent w opakowaniu, warto poznać pomysły na to, jak zrobić to w taki sposób, aby wszystko wyglądało estetycznie i elegancko. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest włożenie butelki alkoholu do papierowej, ozdobnej torebki prezentowej. Można jednak postawić na nieco mniej banalne opcje. Ciekawe opakowania wina to m.in.:

  • drewniana skrzynka – najczęściej mieści jedną butelkę. Prezentuje się bardzo ładnie, stylowo i elegancko. Takie opakowanie można też często spersonalizować. Wówczas należy zamówić skrzynkę z wygrawerowanym napisem (np. z życzeniami) lub ze wzorem;
  • materiałowy ręcznik kuchenny lub ściereczka – wbrew pozorom mogą być to stylowe opakowania. Przywodzą bowiem na myśl sposób, w jaki serwowane jest wino przez kelnerów w eleganckich restauracjach. Ponadto to rozwiązanie zero waste, które na pewno spodoba się zwolennikom ekologicznego trybu życia. Warto pamiętać, aby wybrać ręcznik lub ścierkę z dobrego materiału (np. z bawełny), najlepiej w kolorze białym lub écru. Opcjonalnie można też wykorzystać apaszkę;
  • lniany lub jutowy worek – takie opakowanie spodoba się fanom naturalnych rozwiązań. Nada prezentowi rustykalnego charakteru;
  • papier bibułkowy – najlepiej wybrać taki w stonowanym, ciemnym kolorze, ponieważ wówczas będzie prezentował się bardziej elegancko. Oprócz tego można przewiązać go złotą lub srebrną wstążką.

Ciekawym i zabawnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w okresie świąt Bożego Narodzenia, jest przygotowanie lub kupienie „ubranek” na wino. Mogą mieć one formę małych, wydzierganych na drutach szalików, czapek lub kubraczków. W takim opakowaniu butelka wina i jego etykieta wciąż będą widoczne – „ubranka” dodadzą jednak dekoracyjnego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here