Zakupy Jaką walizkę kupić?

Jaką walizkę kupić?

-

Bez względu na to, czy pakowanie jest dla nas długo wyczekiwanym rytuałem, czy przykrą koniecznością, warto jest postawić na solidnie wykonaną walizkę. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę m.in. na jej pojemność. Tutaj do wyboru mamy te o pojemności 30/40 litrów (odpowiednie na kilkudniowy wyjazd, a ponadto spełniające zazwyczaj wymagania dotyczące bagażu podręcznego), 60/70 litrów (tj. typowa walizka średnich rozmiarów ) i 90/120 litrów (spakować się do niej może nawet kilka osób).

Kolejną istotną cechą dobrej walizki jest jej praktyczność. Na pewno warto wybrać bagaż, który oprócz głównej przegrody ma też dodatkowe kieszonki, pokrowce i zamki. Szczególne przydatne są zewnętrzne kieszenie, gdzie trzymać możemy rzeczy, do których konieczny jest łatwy i szybki dostęp. Nie zapomnijmy też o sprawdzeniu, czy walizka posiada wygodne i solidne kółka umożliwiające łatwe przemieszczanie się z nią po różnych powierzchniach. Walizki czterokołowe poleca się do bagaży o większej pojemności, te o dwóch kółkach sprawdzą się zwłaszcza przy manewrowaniu po niekoniecznie równych powierzchniach.

Wybierając walizkę należy zwrócić też uwagę na jej wagę. Ta z kolei w dużej mierze zależy od materiału, z którego wykonany jest produkt. Walizka plastikowa stanowi lepszą ochronę przed zabrudzeniem, wilgocią i uszkodzeniem znajdujących się w niej przedmiotów, jednak jest cięższa od tej wykonanej z materiału. Zaletą tej ostatniej jest możliwość swobodnego regulowania jej rozmiarów  w zależności od objętości bagażu.

Przed zakupem walizki należy zastanowić się, w jakich sytuacjach będziemy z niej korzystać. Jeżeli mają to być głównie wyjazdy na urlop, warto wybrać bagaż o charakterystycznym wzorze, dzięki czemu łatwo odnajdziemy go na lotniskowej taśmie a także wśród innych walizek umieszczonych w luku autobusowym.

Uwaga!

Jeżeli podróżujemy najczęściej tylko z bagażem podręcznym, wybierzmy produkt o gabarytach spełniających wymagania linii lotniczych. Bez względu jednak na rozmiary, kolory czy materiał wykończeniowy, walizka musi być przede wszystkim solidna, aby mogła nam służyć przez lata i dobrze chronić przedmioty, które do niej spakujemy.

Jak najczęściej podróżujecie – z bagażem czy bez bagażu (z bagażem podręcznym) i kupujecie niezbędne rzeczy na miejscu? Podzielcie się opiniami.

Monika Magda

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak ponownie uwierzyć w siebie po zdradzie z młodszą kobietą?

Wydaje się, że odejście mężczyzny do młodszej kobiety jest wręcz klasycznym scenariuszem w wypadku dojrzałych par, które się rozchodzą. Była partnerka musi się w tej sytuacji zmierzyć ze świadomością, że została wymieniona na nowszy model. Jak po czymś takim odbudować poczucie własnej wartości?

Wniosek o wpis do KRS

Po podjęciu decyzji o prowadzeniu działalności gospodarczej, będziemy zmuszeni zgłosić naszą firmę do Krajowego Rejestru Sądowego. Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym Z dnia 20 sierpnia 1997 (t.j. DZ.U 2007.168.1186), wprowadza zasadę, zgodnie z którą złożenie wniosku musi nastąpić do siedmiu dni od dnia zdarzenia uzasadniającego dokonanie wpisu.

Zobacz też

Kryzys po 7 latach małżeństwa – mit czy prawda?

Naukowcy co jakiś czas bombardują nas kolejnymi rewelacjami na temat dynamiki związku partnerskiego. Jedną z najczęściej pojawiających się teorii są przewidywania na temat potencjalnego kryzysu, który ma zaatakować parę. Czy zatem prawdą jest, że związek przeżywa poważne trudności po siedmiu latach?

Wybieramy blender ręczny — czym się kierować?

W domowej kuchni wykorzystuje się na co dzień liczne sprzęty, które w znacznym stopniu ułatwiają przygotowywanie poszczególnych potraw. Doskonałym...

Pierwsza pomoc przy oparzeniach. Podstawowe zasady

Oparzenie to uraz, na który narażone są osoby w każdym wieku. Wszyscy pacjenci wymagają tak samo pilnej pomocy medycznej....

Może Cię zainteresuje: