Prezent dla świeżo upieczonych rodziców

Twoim bliskim przyjaciołom właśnie urodziło się dziecko. Wybierasz się z wizytą, chcąc pogratulować świeżo upieczonym rodzicom i oczywiście poznać ich pociechę. Zastanawiasz się co będzie dobrym prezentem? Co kupić, żeby mieć pewność, że prezent będzie nie tylko ładny, ale również praktyczny?

Doskonałym wyborem przy tak małych dzieciach z pewnością będą ubranka, jak na przykład body czy pajacyk niemowlęcy. Każdy rodzic wie, że tego typu ubrań nigdy za wiele – dzieci łatwo brudzą się przy karmieniu czy przewijaniu, przez co nawet kilka razy dziennie trzeba przebierać je w coś nowego. Za czasów naszych rodziców ubrania dla dzieci były przede wszystkim praktyczne i wytrzymałe. Nikt nie zawracał sobie głowy kolorami czy wzorami – pajacyki dla dziewczynek nie różniły się niczym od pajacyków dla chłopców.

Obecnie w sklepach znajdziemy niewyobrażalną ilość wzorów i kolorów, zarówno uniwersalnych, jak i stricte dziewczęcych czy chłopięcych. Pewne wzory i kolory nadadzą się zarówno dla chłopca jak i dziewczynki, na przykład pajacyk niemowlęcy czy body w misie, kotki czy słoniki. Z drugiej strony pewne wzory czy kolory kojarzą nam się bardziej dziewczęco czy chłopięco – body w samochodziki podarujemy raczej rodzicom małego chłopca, pajacyk dla dziewczynki będzie miał wzór bardziej nadający się dla małej damy, na przykład kokardki czy laleczki. Oczywiście nie musimy ulegać stereotypom, zwłaszcza jeśli wiemy, że świeżo upieczeni rodzice nie są szczególnie przywiązani do takich kwestii.

Fana sportu, któremu urodziła się córka, z pewnością ucieszy pajacyk dla dziewczynki na przykład z motywem piłkarskim czy siatkarskim – choć pozornie wydaje się być to bardziej chłopięcy wzór. Oczywiście wybierając prezent dla tak małego dziecka musimy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany – powinien być naturalny i przewiewny. Najpiękniejsze i najbardziej urocze pajacyki dla dziewczynek czy chłopców nie przydadzą się, jeśli dziecku będzie w nim niewygodnie czy duszno. Dlatego wzór czy kolor nie może być jedynym kryterium wyboru – należy również zadbać o to, by ubranko było dobrej jakości. Taki prezent z pewnością ucieszy każdego rodzica!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here