Zakupy Wybieramy wannę do domu

Wybieramy wannę do domu

-

Kto z nas nie lubi długich, relaksujących kąpieli? Wanna to jeden z najważniejszych łazienkowych (choć nie tylko) elementów. Oferta producentów sprzętów sanitarnych jest bardzo bogata. Możemy wybierać spośród modeli o różnorodnym kształcie, wielkości czy stylistyce. Jak wybrać wannę do domu? Podpowiadamy.

Choć kabiny prysznicowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, to wanna nadal jest miejscem relaksu i wyciszenia, który pozwala zregenerować siły po długim i męczącym dniu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze wanny?

Najważniejsze parametry

Kluczowe przy wyborze wanien są podstawowe parametry – wielkość, pojemność oraz rodzaj materiału, z jakiego została wykonana. Warto również zwrócić uwagę na model i kształt, który powinien zostać dopasowany do wymiarów i stylu przewodniego łazienki. Sporą popularnością cieszą się wanny wykonane z akrylu, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Gładka i przyjemna w dotyku powierzchnia sprawia, że wanny akrylowe są jednymi z chętniej wybieranych sprzętów. Co istotne i warte podkreślenia, akryl ma dobrą izolację termiczną, dzięki czemu woda nie schładza się zbyt szybko. 

Wanna – rodzaje

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, producenci oferują modele wanien o różnych kształtach. Największą popularnością cieszy się wanna prostokątna, którą można bez problemu dopasować do niemal każdego wnętrza. Dostępne są również modele symetryczne i asymetryczne – owalne, okrągłe, sześciokątne. Prócz kształtu, warto zwrócić uwagę na materiał wykonania. Co prawda, tradycyjne wanny akrylowe zajmują miejsce na podium wśród najchętniej kupowanych sprzętów, jednak to nie jedyne opcje, oferowane przez producentów. Wyróżniamy również wanny:

  • żeliwne – bardzo trwałe i wytrzymałe, jednak zimne w dotyku,
  • stalowe – pokryte farbą emaliowaną,
  • kamienne – wykonane z kamienia lub mieszanki granitu, 
  • konglomeratowe – wyróżniające się gładką powierzchnią i delikatnym połyskiem,
  • drewniane – trwałe i wytrzymałe, ciepłe w dotyku.

Funkcje dodatkowe

Przy wyborze wanny do domu nie sposób pominąć funkcji dodatkowych. To w końcu one wpływają na nasz komfort i bezpieczeństwo. Na jakie opcje warto zwrócić szczególną uwagę?

  • hydromasaż – bazuje na odpowiednim ciśnieniu wody, zapewnianym przez specjalną pompę. Sterowanie odbywa się ręcznie lub elektronicznie, w zależności od modelu. 
  • parawan – idealne rozwiązanie dla osób chcących połączyć możliwość kąpieli z prysznicem. Parawan, montowany na brzegu szybko zmieni wannę w kabinę prysznicową.   
  • uchwyty – przydatne w szczególności dla osób starszych i dzieci, ułatwiają wejście i wyjście. 
  • zagłówek – sprawdzi się idealne dla miłośników długich kąpieli. 

Wybór odpowiedniej wanny do domu to nie lada wyzwanie. To właśnie dlatego, podczas zakupu warto dokładnie zapoznać się z jej parametrami i funkcjami. 

Sprawdź ofertę architektów w Szczecinie na portalu RynekPierwotny.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Roszczenie uprawnionego z patentu

Sprawy dotyczące roszczeń cywilnoprawnych z patentu (czy szerzej – z zakresu ochrony własności przemysłowej) rozstrzygane są w postępowaniu cywilnym, pod warunkiem, że nie należą do kompetencji innych organów. W postępowaniu cywilnym roszczenie te rozpoznają sądy okręgowe, które są wyłącznie właściwe dla spraw z zakresu ochrony dóbr niematerialnych – także ochrony praw z patentu.

Syndrom uporczywego podniecenia seksualnego – leczenie

Syndrom uporczywego podniecenia seksualnego dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. U pań tyczy się on głównie kobiet w okresie przed menopauzą, lub zaraz po jej wystąpieniu. Podniecenie występuje z olbrzymią częstotliwością i powiązane jest z nadwrażliwością nerwów.

Zobacz też

Jakie zioła na bóle menstruacyjne?

Dawniej miesiączka określana była mianem „choroby”. Dziś wiadomo, że jeśli menstruacja występuje regularnie i nie jest zbyt obfita ani skąpa, jest symptomem zdrowia. W pewnym sensie jest częścią przełomową kobiecego cyklu. Od niej wszystko zaczyna się na nowo - co potwierdzi każda kobieta, która zna smak syndromu napięcia przedmiesiączkowego i bólu towarzyszącego krwawieniu.

Czy karta pamięci ma wpływ na jakość zdjęć?

W aparatach analogowych jakość kliszy miała niebagatelny wpływ na jakość zdjęć. We współczesnych aparatach cyfrowych rolę kliszy przejęły karty...

Ekspres przelewowy do kawy – co warto o nim wiedzieć

Zastanawiasz się nad zakupem profesjonalnego ekspresu do kawy? Z pewnością warto zwrócić uwagę na ekspres przelewowy. W poniższym wpisie...

Może Cię zainteresuje: