Zmywarki

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych pytań dotyczących funkcjonalności takich urządzeń. Na co warto zwracać uwagę? Jak wybrać zmywarkę, która będzie służyła przez wiele lat? Dlaczego warto przejrzeć zmywarki na sferis.pl?

  1. Zmywarki na sferis.pl
  2. Zmywarka pod zabudowę czy wolnostojąca?
  3. Klasa energetyczna – podstawowe informacje

Brak konieczności ręcznego mycia brudnych naczyń to jedna z największych zalet posiadania zmywarki w domu.

Zmywarki na sferis.pl

Odkąd zmywarki zaczęły być postrzegane jako jeden z podstawowych elementów wyposażenia kuchni, bardzo duża liczba osób nie wyobraża sobie życia bez nich. Zmywanie brudnych naczyń i sztućców w zmywarce to rozwiązanie wygodne i opłacalne. Nowoczesne sprzęty są nie tylko energooszczędne, ale też dbają o optymalne wykorzystanie detergentów. Są skuteczne w domywaniu nawet dużych garnków. Opisywane urządzenia zazwyczaj wykorzystują około trzech razy mniej wody niż zmywanie (przykładowo na 25 litrów wody zużytej przez zmywarkę przypada ok. 80 litrów w trakcie ręcznego mycia).
Odwiedź https://www.sferis.pl/zmywarki-3348 i przejrzyj ofertę wysokiej jakości zmywarek na każdą kieszeń. W ofercie są dostępne zarówno tanie urządzenia, których cena wynika z obecności wyłącznie podstawowych funkcji, jak i droższe modele dla bardziej wymagających konsumentów. Wśród urządzeń są modele znanych i renomowanych marek takich jak BEKO, Amica i BOSCH. Jeśli chodzi o szerokość, najczęściej spotyka się egzemplarze mieszczące się w zakresie od 45 do 60 cm.

Zmywarka pod zabudowę czy wolnostojąca?

Co należy uwzględnić przed zakupem? Na co zwrócić uwagę? Pierwszą kwestią jest rozmiar zmywarki. Powinno się ją odpowiednio dopasować nie tylko do wielkości danej kuchni lub kuchennego aneksu, ale także gospodarstwa domowego. W przypadku większej rodziny lepszym rozwiązaniem są zmywarki mające szerokość 60 cm. Z kolei osoby, które mieszkają samotnie, nie potrzebują zbyt dużej zmywarki. W ich przypadku optymalne rozwiązanie, to mała zmywarka o szerokości 45 cm albo nawet kompaktowa, nablatowa. Innym wyznacznikiem pojemności zmywarki jest ilość kompletów naczyń, które można zmyć podczas trwania jednego cyklu. Węższy model mieści przeważnie od 8 do 11 kompletów, z kolei te szersze mieszczą od 11 do nawet 15!
Ważny jest także typ samego urządzenia. W ofertach sklepowych są dostępne zmywarki wolnostojące oraz pod zabudowę. Modele wolnostojące są dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają już urządzoną kuchnię. Natomiast modele przeznaczone pod zabudowę są bardzo dobrym wyborem dla tych, którzy mają przed sobą remontowanie kuchni albo planują wymieniać starszy model do zabudowy, lub po prostu mają w swojej kuchni miejsce na tego typu urządzenie. Jest to sprzęt, który ustawia się w ciągu kuchennych szafek.

Klasa energetyczna – podstawowe informacje

Kolejną rzeczą, którą powinno się uwzględnić w trakcie zakupu, jest klasa energetyczna urządzenia. Rozsądnym wyborem jest energooszczędne urządzenie nowej generacji, które zużywa mało prądu. Sprzęty najwyższej klasy energetycznej, zgodnie z obowiązującymi obecnie oznaczeniami, są oznaczane literami od D do A. Większość modeli posiada program ECO, który efektywnie usuwa brud z naczyń, jednak zużywa znacznie mniejsze ilości energii elektrycznej i wody. Taki program można włączyć dodatkowo na panelu sterowania urządzenia lub wybrać za pomocą sterownika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here