Zwierzęta Co to jest kopiowanie uszu u psów?

Co to jest kopiowanie uszu u psów?

-

Kopiowanie uszu wykonywano u szczeniąt w wieku do 3 miesiąca życia. W dawnych czasach robiono to ze względów użytkowych, psy pracujące, biorące udział w polowaniach lub stróżujące, narażone na kontakt z drapieżnikami dzięki przycięciu uszu były w mniejszym stopniu narażone na ich powtarzające się urazy.

Jednak w dzisiejszych czasach przycina się psom uszy głównie ze względów „estetycznych”, ponieważ tak, a nie inaczej według niektórych powinien wyglądać przedstawiciel danej rasy.

W wielu krajach wprowadzono już zakaz przeprowadzania takich niepotrzebnych do niczego zabiegów. W Polsce jak do tej pory psy z kopiowanymi uszami nie są uznawane przez takie organizacje jak Polski Klub Psa Rasowego oraz Polską Federację Kynologiczną. Związek Kynologiczny wciąż dopuszcza wystawianie psów z kopiowanymi uszami.

Co myślicie o kopiowaniu uszu i ogonów? Czy względy estetyczne/ historyczne to usprawiedliwiają? Podzielcie się swoimi opiniami.

Monika Gajda

Monika Gajda – absolwetka studiów psychologicznych UJ. Pracowała w schronisku dla zwierząt, jest pettsiterką (http://www.opiekadlapsaikota.za.pl/). Ukończyła kurs trenera Alteri oraz Kurs Dyplomowy dla Behawiorystów Zwierzęch COAPE. Uczestniczy w seminariach o tematyce kynologicznej oraz prowadzi wykłady dla opiekunów zwierząt. Pracuje w COAPE Polska - instytucji kształcącej behawiorystów zwierzęcych i prowadzącej kursy o tematyce kynologicznej.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Świat zwierząt fascynuje mnie od czasów dzieciństwa. Mój pierwszy pies, owczarek niemiecki, pokazał mi jak zawiłe relacje łączą psy z ludźmi, jakie problemy komunikacyjne pojawiają się pomiędzy psem a człowiekiem. Uczęszczaliśmy razem na szkolenia prowadzone w tradycyjny sposób – PT, POI, POII, POIII (PT - pies towarzyszący, PO - pies obronny) – jednak porównując je teraz do szkolenia nowoczesnymi metodami mogę stwierdzić, że te drugie dają znacznie lepsze efekty, sprawiają, że nauka jest przyjemnością i wspierają tworzenie więzi między psem a właścicielem.

Staram się cały czas pogłębiać swoją wiedzę na temat zachowania się i uczenia zwierząt. Za pomoc w nauce muszę podziękować przede wszystkim moim własnym psom: nieżyjącemu już Briksowi (owczarek niemiecki), Tinie (owczarek niemiecki), Dyziowi (kundelek, trafił do mnie przy okazji ewakuacji schroniska zagrożonego powodzią, spędził tam 4 lata), Bubie (kundelek, trafiła do mnie ze schroniska, gdzie przeżyła długie 2 lata) Dla Buby szczególne podziękowania za dzielne towarzyszenie mi w kursie trenerskim Alteri i celujące zdanie egzaminu;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Pomysły na biznes w domu

Prowadzenie firmy w zaciszu własnego mieszkania czy domu nie jest działką zarezerwowaną jedynie dla młodych przedsiębiorczych mam. Rozwinięcie dobrze prosperującej działalności gospodarczej, nie ruszając się z fotela, nie jest niczym trudnym. Wszystko zależy od pomysłu, chęci, zaangażowania i kreatywności. Uaktywnianie zawodowo kobiet wychowujących dzieci, czy osób niepełnosprawnych to jedna z opcji. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zainwestować w tę formę działalności, tylko dla tego, że nam odpowiada.

Warranty subskrypcyjne – co to jest?

Aby wytłumaczyć czym są warranty subskrypcyjne, najpierw posłużę się definicją podawaną nam przez źródło jakim jest encyklopedia. Potem postaram się przetłumaczyć zawarte w definicji sformułowania na „język polski”. Warrant subskrypcyjny, jest to dokument (certyfikat) często dołączony do akcji lub obligacji, dający posiadaczowi ograniczone lub nieustające prawo kupna papierów wartościowych, lub innych aktywów po ustalonej cenie, lub prawo do subskrypcji (coś w rodzaju prenumeraty, dawniej zapisy na przykład na książki) przyszłych emisji obligacji tego samego emitenta.

Zobacz też

Witaminy – informacje

Witaminy są niezbędne dla naszego życia i prawidłowego funkcjonowania. Uczestniczą we wszystkich podstawowych czynnościach organizmu, m. in. mają kluczowe znaczenie dla prawidłowego metabolizmu. Dostarczane w minimalnych ilościach, korzystnie wpływają na wzrost i dobre samopoczucie.

Jak znaleźć dobrą firmę rekrutacyjną w Krakowie?

Już nie tyle z roku na rok, co z miesiąca na miesiąc rośnie popyt na profesjonalne usługi rekrutacyjne. Pandemia...

Kto może prowadzić szkolenia BHP?

Prowadząc firmę, jednym z obowiązków przedsiębiorcy, który dodatkowo zatrudnia pracowników, jest przeprowadzenie szkoleń z zakresu BHP. Kto może się...

Może Cię zainteresuje: