Zwierzęta Jakie przysmaki treningowe pomogą w szkoleniu psa?

Jakie przysmaki treningowe pomogą w szkoleniu psa?

-

Nieodłącznym elementem szkolenia psa są rozmaite psie przysmaki. One służą do nagradzania pupila za poprawne zachowanie, a także motywują go do działania. Dzięki nim łatwiej osiągnąć zamierzone cele i nauczyć psa sztuczek. Odwiedzając sklep zoologiczny można się jednak natknąć na różne rodzaje takich smakołyków. Jak wybrać te najlepsze? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Małe przekąski na początek

Rozpoczynając szkolenie psa i regularne treningi z czworonogiem najlepiej sięgnąć po przysmaki o niewielkim rozmiarze. Na tym etapie będzie bowiem trzeba nagradzać psa bardzo często, a nie chcemy przecież żeby ze spaceru wrócił przejedzony. Dla skutecznego uczenia komend należy często chwalić psa i motywować go drobnymi przyjemnościami. Przy okazji dawkę smakołyków należy odjąć od codziennej porcji karmy, aby uniknąć psiej otyłości. Intensywne szkolenie nie może mu bowiem dokładać dodatkowych kilogramów.

Większe smakołyki dla doświadczonych psów

Psy, które znają już wiele komend i potrafią odpowiednio wykonywać zlecone im zadania, mogą już otrzymać większe smakołyki. Ich nagradzanie nie jest bowiem tak częste, jak w przypadku początkowych szkoleń. Świetnie sprawdzają się w takiej sytuacji przekąski, które można rzuć. Wtedy też „starczają” pupilowi na nieco dłużej. Świetnym pomysłem są chociażby suszone kawałki mięsa wołowego lub drobiowego, suszone kacze szyje, ścięgna wołowe, a także królicze lub sarnie uszy. Wszystkie te przysmaki oferuje oczywiście specjalistyczny sklep zoologiczny.

Przysmaki nie tylko do sztuczek

Specjalistyczny sklep zoologiczny zaoferuje nam nie tylko przysmaki do szkolenia psów, ale również łakocie dla psich niejadków. Nie każdy czworonóg rzuca się bowiem na jedzenie. Niektóre pieski trzeba zachęcać do regularnego spożywania dobrych i zbilansowanych posiłków. Można go do tego nieco zmotywować, rzucając mu jakieś aromatyczne kąski w postaci chociażby sardynek albo wątróbki. Im bardziej aromatyczny i kuszący przysmak, tym większa szansa na powodzenie w tej sytuacji.

Przysmaki dla zredukowania stresu

Sklep zoologiczny warto odwiedzić również wtedy, gdy nasz pies jest zestresowany. Jego zdenerwowanie może wynikać z różnych sytuacji – przeprowadzki, zmiany właściciela, przebytego ataku innego psa albo nocy sylwestrowej, kiedy dookoła odpalanych jest mnóstwo petard. Aby zapewnić pupilowi większy komfort, warto sięgnąć o przysmaki wyciszające. Takie preparaty można też wykorzystać do trenowania nadpobudliwych i wyjątkowo aktywnych psów, które nie potrafią się skupić na wykonywaniu komend. Przysmaki uspokajające występują najczęściej w formie pasty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Polskie browary – zwiedzanie

Zwiedzanie browarów czy działających przy nich muzeów jest jedną z form wypoczynku, która cieszy się coraz większą popularnością. Wyprawy te są często przygodą, która łączy w sobie historię ze współczesnością. Ta ciekawa propozycja jest skierowana jedynie do osób dorosłych.

Karta kredytowa – wady i zalety

Karta kredytowa to jeden z najpopularniejszych środków płatniczych świata. Jej wydanie wiąże się z przyznaniem właścicielowi limitu kredytowego, który uzależniony jest, tak jak przy staraniu się o pożyczkę czy kredyt, od zdolności kredytowej kandydata. Różnica polega jednak na tym, że zdolność kredytowa posiadacza karty nie musi być zbyt duża, aby otrzymać bardzo wysoki limit. Operacje wykonywane kartą wchodzą w skład obciążenia karty. Czyli za każdym razem, kiedy kupujemy nową parę butów za pomocą karty kredytowej, pożyczamy pieniądze i musimy się liczyć z kosztem tej pożyczki.

Zobacz też

Dyżur medyczny – czas pracy

Czas pracy lekarzy i pielęgniarek jest krótszy niż pracowników innych sektorów i uzasadniany szczególnym charakterem tej pracy. Podobnie – dla pracowników medycznych narażonych na promieniowanie jonizujące lub inne szkodliwe czynniki (pracownicy radiologii, radioterapii czy nawet medycyny sądowej) określany jest inaczej i odbiega od norm czasu pracy wskazanych w przepisach Kodeksu pracy.

Czy wywoływanie zdjęć przez internet jest bezpieczne? Wyjaśniamy

Wiele słyszy się o próbach wyłudzenia danych czy pieniędzy w internecie. Dziennikarze, eksperci, a nawet influencerzy przestrzegają przed publikowaniem...

Jak nosić pierścionki? Krótki poradnik

Styl biżuterii i sposób jej noszenia ciągle się zmieniają wraz ze zmieniającymi się trendami. Obecnie bardzo popularne stały się...

Może Cię zainteresuje: