Zwierzęta Łupież u kota - przyczyny, leczenie

Łupież u kota – przyczyny, leczenie

-

Zacznijmy więc od wizyty w lecznicy, gdzie lekarz na podstawie badań stwierdzi, czy pojawienie się łupieżu nie jest wynikiem rozwijającej się choroby narządów wewnętrznych lub skóry. Często łupież współwystępuje z takimi problemami skórnymi jak choroby grzybicze, bakteryjne, pojawienie się pasożytów, alergie.

By pozbyć się objawów, najlepiej poznać ich przyczynę. Jeśli badania potwierdzą występowanie innych schorzeń, ich leczenie powinno rozwiązać problem łupieżu. W przypadku gdy weterynarz nie znajdzie przyczyn w postaci choroby, zastanówmy się, czy odpowiednio karmimy kota (dobrej jakości karmą przystosowaną do jego potrzeb wynikających z wieku, kondycji, stanu zdrowia). To właśnie przyjmowany pokarm w dużej mierze odpowiada za stan skóry i sierści zwierzęcia.

W sklepach zoologicznych dostępne są szampony przeciwłupieżowe dla kotów (nigdy nie używajmy do pielęgnacji kota kosmetyków przeznaczonych dla ludzi), stosujemy je zgodnie z zaleceniami producenta. Zapytajmy też weterynarza, czy możemy podać kotu suplementy diety poprawiające stan skóry i sierści.

Wasz kot miał łupież? Jak sobie z nim poradziliście? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Monika Gajda

Monika Gajda – absolwetka studiów psychologicznych UJ. Pracowała w schronisku dla zwierząt, jest pettsiterką (http://www.opiekadlapsaikota.za.pl/). Ukończyła kurs trenera Alteri oraz Kurs Dyplomowy dla Behawiorystów Zwierzęch COAPE. Uczestniczy w seminariach o tematyce kynologicznej oraz prowadzi wykłady dla opiekunów zwierząt. Pracuje w COAPE Polska - instytucji kształcącej behawiorystów zwierzęcych i prowadzącej kursy o tematyce kynologicznej.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Świat zwierząt fascynuje mnie od czasów dzieciństwa. Mój pierwszy pies, owczarek niemiecki, pokazał mi jak zawiłe relacje łączą psy z ludźmi, jakie problemy komunikacyjne pojawiają się pomiędzy psem a człowiekiem. Uczęszczaliśmy razem na szkolenia prowadzone w tradycyjny sposób – PT, POI, POII, POIII (PT - pies towarzyszący, PO - pies obronny) – jednak porównując je teraz do szkolenia nowoczesnymi metodami mogę stwierdzić, że te drugie dają znacznie lepsze efekty, sprawiają, że nauka jest przyjemnością i wspierają tworzenie więzi między psem a właścicielem.

Staram się cały czas pogłębiać swoją wiedzę na temat zachowania się i uczenia zwierząt. Za pomoc w nauce muszę podziękować przede wszystkim moim własnym psom: nieżyjącemu już Briksowi (owczarek niemiecki), Tinie (owczarek niemiecki), Dyziowi (kundelek, trafił do mnie przy okazji ewakuacji schroniska zagrożonego powodzią, spędził tam 4 lata), Bubie (kundelek, trafiła do mnie ze schroniska, gdzie przeżyła długie 2 lata) Dla Buby szczególne podziękowania za dzielne towarzyszenie mi w kursie trenerskim Alteri i celujące zdanie egzaminu;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Najlepszy styl kierowania firmą

Czym jest styl kierowania? Co jest najważniejsze przy jego wyborze? Jak wybrać styl kierowania, który najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie? I wreszcie - jakich błędów należy się wystrzegać przy dobieraniu stylu kierowania?

Silent Hill Orgins – jak uzyskać wszystkie zakończenia?

Silent Hill Origins posiada 3 zakończenia. Poniżej opis, jak zdobyć każde z nich.

Zobacz też

Konsekwencje niezapłacenia podatku w terminie

Do końca kwietnia każdego roku należy rozliczyć się z podatku dochodowego. Niedotrzymanie tego terminu powoduje odpowiedzialność karno-skarbową. Kary dla nierzetelnych podatników przewidziane są także wówczas gdy obowiązek złożenia deklaracji PIT został zaniedbany z powodu posiadania niewłaściwych lub niepełnych informacji. Czy dochód w wysokości kwoty wolnej od podatku zwalnia z obowiązku rozliczania podatku dochodowego? Jakie są konsekwencje niezapłacenia podatku w terminie? Przedstawiamy kluczowe zagadnienia.

Trybunki konferencyjne dla każdego przedsiębiorcy

Zdarza Ci się organizować lokalne kampanie marketingowe lub różnego rodzaju spotkania, konferencje, czy nawet wystawiać swoich przedstawicieli handlowych na...

Czy warto ozonować mieszkanie? Sprawdź jak wybrać generator ozonu

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele dodatkowych i wygodnych funkcji oferuje nam nowoczesna technologia. Równie często bagatelizujemy ją...

Może Cię zainteresuje: