Mata grzewcza do terrarium

Kabel grzewczy, żarówka, czy może mata grzewcza do terrarium? Jeżeli ten dylemat wydaje Ci się znajomy, to w tym artykule zapoznasz się szczegółowo z ostatnim z tych trzech elementów wyposażenia, których zadaniem jest ogrzewanie terrarium. Jak działa mata grzewcza do terrarium i kiedy powinieneś ją wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Podpowiadamy!

Mata grzewcza do terrarium – od A do Z

Wiele gatunków zwierząt egzotycznych wymaga dodatkowego ogrzewania wewnątrz terrarium. Chodzi przede wszystkim o odwzorowanie naturalnego środowiska, ale także o wspieranie naturalnych procesów fizjologicznych zwierząt i ich zachowań. Montując ogrzewanie w zbiorniku pupila, który wymaga wyższej temperatury, dbasz o jego zdrowie, bezpieczeństwo i komfort. Mata grzewcza do terrarium jest właśnie jednym z elementów, które pozwalają na kontrolowane podniesienie temperatury. Jakie są jej zalety?

 • Jest bardzo łatwa w montażu.
 • Równomiernie rozprowadza ciepło po zbiorniku.
 • Możesz ją zestawić z innym źródłem ciepła, np. żarówką grzewczą.
 • Można ją również połączyć z termostatem czy timerem.
 • Na macie grzewczej nie warto oszczędzać, ale mimo wszystko – nie jest to bardzo drogi sprzęt.
 • Nowoczesne maty są energooszczędne i nie generują dużego zużycia energii elektrycznej.
 • Sprzęt wysokiej jakości (a na wyłącznie taki warto zwrócić swoją uwagę) jest odporny na zachlapania i wilgoć.

Kierując się troską o swoje zwierzę, nie powinieneś pomijać tego elementu wyposażenia, jeżeli wiesz, że wybrany przez Ciebie gatunek odnajdzie się doskonale w terrarium z matą grzewczą. Ma to na celu poprawę jego dobrostanu i zdrowie. Poszukując sprawdzonej maty do terrarium, sprawdź ofertę sklepu terrarystycznego lesmantes.pl: https://www.lesmantes.pl/maty-grzewcze-do-terrarium-c-34.html.

Jak montowana jest mata grzewcza do terrarium?

Montaż maty grzewczej do terrarium jest niezwykle prosty, wręcz intuicyjny. Chcąc zapewnić stabilne warunki swojemu pupilowi, skorzystaj z oferty sklepu terrarystycznego lesmantes.pl, który oferuje wyłącznie sprzęt wysokiej jakości. W sklepie znajdziesz zarówno matę grzewczą z gumowymi nóżkami, jak i samoprzylepną. Możesz liczyć na terminową wysyłkę i profesjonalną obsługę.

Gumowe podkładki mają na celu umożliwienie cyrkulacji powietrza. Taka mata może być umieszczona na boku terrarium, pamiętaj jednak, aby nie miała styczności z łatwopalnymi przedmiotami i materiałami.

Samoprzylepna mata ma bezpieczny dla zwierząt klej – nie musisz się niepokoić. Umieść ją tam, gdzie uważasz za stosowne. Może to być bok terrarium lub jego dno. Przykryj matę podłożem. Zwierzę nie powinno móc jej dotknąć. Jeżeli jednak wolisz wykorzystać nóżki, również są załączone w zestawie.

O czym jeszcze powinieneś pamiętać, mocując matę grzewczą w terrarium? Nie powinna ona wypełniać całej jego powierzchni. Zwierzę samo wybierze, czy woli aktualnie spędzać czas w cieplejszym, czy chłodniejszym miejscu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu maty grzewczej do terrarium?

Kiedy już podejmiesz decyzję, że mata grzewcza do terrarium to sprzęt, którego szukasz, zwróć uwagę na parę istotnych kwestii.

 • Moc i wielkość maty – dostosuj ją do potrzeb zwierzęcia i rozmiaru terrarium.
 • Zwróć uwagę na klasę sprzętu. Czy jest szczelny i odporny na zachlapania?
 • Jaki jest maksymalny pułap temperatury, który oferuje mata?
 • Czy mata do terrarium ma certyfikaty?
 • Czy ma wbudowany termostat, a jeżeli nie, to czy można go z nią łączyć?
 • Czy ma dodatkowe elementy, np. gumowe nóżki.
 • Cena – zbyt niska powinna wzbudzić Twoje podejrzenia.
 • Producent – czy specjalizuje się on w wyrobie tego typu sprzętu, jest sprawdzony?

Im większe terrarium, tym większa powinna być mata grzewcza i odwrotnie – im mniejsze, tym mniejsza musi być. Wybierz sprzęt po przeanalizowaniu powyższych punktów w kontekście konkretnego produktu. Jeżeli chodzi o cenę, wyjaśniamy: na sprzęcie terrarystycznym, a w konsekwencji na swoim pupilu, nie warto oszczędzać. Inwestujesz w jego bezpieczeństwo i dobrostan. Z tego powodu warto wybrać asortyment, który spełnia wszystkie wymogi, jest trwały i pewny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here