Zwierzęta Zakopywanie jedzenia przez psa - co zrobic?

Zakopywanie jedzenia przez psa – co zrobic?

-

Jeśli problemem dla właściciela jest rozkopywanie ogródka przez psa, można albo wydzielić tylko jego część, w której pozwolimy psu na kopanie albo będziemy karmić psa w kojcu lub w domu i nie pozwolimy mu na wynoszenie jedzenia do ogrodu.

Przyuczanie psa do kopania tylko w wyznaczonym miejscu wymaga czujności właściciela. Jeśli widzimy, że pies kopie w miejscu przez nas nieakceptowanym, przeprowadzamy go na właściwe miejsce i tam zachęcamy do kopania, za co nagradzamy go dodatkowym smakołykiem.

Kopanie dla wielu psów jest ważną potrzebą wynikającą z historii kształtowania danej rasy. Wybierając psa, należy wziąć pod uwagę takie jego skłonności.

Uwaga!

Niektórzy właściciele godzą się z zamiłowaniem psa do kopania i budują nawet specjalne piaskownice dla swych pupili. Nie jest to na pewno rozwiązanie idealne, ale stanowi pewien kompromis.

Jak reagujecie, widząc swojego psa zakopującego jedzenie albo zabawki w ogrodzie? Dajcie znać!

Monika Gajda

Monika Gajda – absolwetka studiów psychologicznych UJ. Pracowała w schronisku dla zwierząt, jest pettsiterką (http://www.opiekadlapsaikota.za.pl/). Ukończyła kurs trenera Alteri oraz Kurs Dyplomowy dla Behawiorystów Zwierzęch COAPE. Uczestniczy w seminariach o tematyce kynologicznej oraz prowadzi wykłady dla opiekunów zwierząt. Pracuje w COAPE Polska - instytucji kształcącej behawiorystów zwierzęcych i prowadzącej kursy o tematyce kynologicznej.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Świat zwierząt fascynuje mnie od czasów dzieciństwa. Mój pierwszy pies, owczarek niemiecki, pokazał mi jak zawiłe relacje łączą psy z ludźmi, jakie problemy komunikacyjne pojawiają się pomiędzy psem a człowiekiem. Uczęszczaliśmy razem na szkolenia prowadzone w tradycyjny sposób – PT, POI, POII, POIII (PT - pies towarzyszący, PO - pies obronny) – jednak porównując je teraz do szkolenia nowoczesnymi metodami mogę stwierdzić, że te drugie dają znacznie lepsze efekty, sprawiają, że nauka jest przyjemnością i wspierają tworzenie więzi między psem a właścicielem.

Staram się cały czas pogłębiać swoją wiedzę na temat zachowania się i uczenia zwierząt. Za pomoc w nauce muszę podziękować przede wszystkim moim własnym psom: nieżyjącemu już Briksowi (owczarek niemiecki), Tinie (owczarek niemiecki), Dyziowi (kundelek, trafił do mnie przy okazji ewakuacji schroniska zagrożonego powodzią, spędził tam 4 lata), Bubie (kundelek, trafiła do mnie ze schroniska, gdzie przeżyła długie 2 lata) Dla Buby szczególne podziękowania za dzielne towarzyszenie mi w kursie trenerskim Alteri i celujące zdanie egzaminu;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak poradzić sobie ze zranieniem, poczuciem krzywdy?

Zostaliśmy w bardzo dotkliwy sposób zranieni. Nie wiemy, z jakiego powodu, czym zawiniliśmy tej osobie, jak mogła zrobić nam coś takiego...? Targają nami skrajne emocje. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji, aby była ona dla nas równocześnie jak najbardziej korzystnym rozwiązaniem?

Małopłytkowość – objawy

Do czego potrzebne są płytki krwi? Płytki krwi nazywane są również trombocytami. Są one najmniejsze spośród elementów morfotycznych krwi. Nie mają jądra komórkowego, same zaś wywodzą się z megakariocytów szpiku kostnego. W płytkach krwi znajduje się wiele ziarnistości, które zawierają różne czynniki wzrostu, krzepnięcia i fibrynolizy.

Zobacz też

Jak się domagać zamieszczenia sprostowania w gazecie?

Wniosek o sprostowanie do gazety, która opublikowała dotyczące nas informacje w sposób nierzetelny lub niezgodny z prawda przypomina raczej polemikę, niż wniosek. Nie ma przewidzianego prawem wzoru dotyczącego takiego sprostowania, lecz można wskazać elementy, które taki wniosek powinien zawierać, by adresat wniosku potraktował go poważnie. Elementy te nie zostały wprost wymienione w ustawie, lecz prawo prasowe reguluje zasady zamieszczania sprostowania w gazecie.

Wiosenny luz, czyli bluzy na wiosnę

Bluza dresowa to, po dżinsach i t-shircie, najbardziej wszechstronny ubiór. Jej sportowy charakter nie przeszkadza zestawiać ją w zupełnie niesportowych...

Uwielbiane przez dzieci maskotki ze Świnką Peppą

Świnka Peppa jest jedną z ulubionych bohaterek kreskówek dla dzieci w Polsce. Wiele z nich codziennie towarzyszy uroczej śwince...

Może Cię zainteresuje: