Paznokcie u rąk są bardziej narażone na czynniki zewnętrzne i urazy mechaniczne od paznokci u stóp. Objawy, jakie mogą świadczyć o chorobie paznokci to:

Uniesienie płytki paznokciowej – stan zapalny skóry może świadczyć o grzybicy paznokci
Pogrubienie płytki paznokciowej – ma wiele przyczyn, między innymi: łuszczyca, grzybica, uraz, liszaj płaski, wyprysk kontaktowy, łysienie plackowate, zaburzenia troficzne
Bruzdowanie poprzeczne paznokci – powodem może być choroba zakaźna, miejscowe stany zapalne, choroby serca, egzema, zanokcica
Stan zapalny wału paznokciowego – drożdżyca
Matowa, krucha, zgrubiała płytka – łuszczyca paznokci

Macie jakieś problemy z paznokciami u rąk? Co Was niepokoi? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułChoroby paznokci u stóp – objawy
Następny artykułŻółty makijaż oczu – krok po kroku

Marta Pardyak – absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Doświadczony kosmetolog. Ukończyła liczne szkolenia i kursy kosmetyczne. Współpracuje z serwisami zajmującymi się tematyką Zdrowia i Urody.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją wielką pasją, nie tylko zawodową, jest kosmetologia oraz wszelkie związane z nią zagadnienia. Piękno pochodzi z duszy, wystarczy to po prostu pokazać! Bardzo lubię doradzać innym osobom w sprawach pielęgnacji i urody, sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Równie mocno interesuje mnie moda oraz trendy. Ikoną mody jest dla mnie Audrey Hepburn oraz Marilyn Monroe. Po dziś dzień mała czarna nie wychodzi z mody, a w ostatnim sezonie Ray-Bany, zapoczątkowane w noszeniu przez Audrey, zrobiły furorę.

Wolne chwile spędzam na uprawianiu sportu lub czytaniu książek, szczególnie tych z literatury kobiecej. Uważam że w życiu najważniejsze jest być sobą, realizować swoje marzenia oraz dążyć do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here