Choroby Domowe sposoby na łupież

Domowe sposoby na łupież

-

Przed myciem głowy:

1) Wsmaruj 2 łyżki ciepłej oliwy z oliwek w skórę. Po około 20 minutach umyj głowę. Powtarzaj 1-2 razy w tygodniu. Oliwa natłuści i odżywi Twoją skórę.

2) W skórę wetrzyj ocet jabłkowy rozcieńczony w wodzie w proporcjach 1:1. Trzymaj 5 minut i dokładnie umyj włosy.

3) Wmasuj w skórę głowy olej kokosowy i pozostaw na pół godziny. Spłucz i umyj włosy.

Po myciu głowy:

1) Zastosuj napar z tymianku (1 łyżeczka na szklankę), gdyż ma on działanie grzybobójcze. Wetrzyj go w skórę głowy i nie spłukuj.

2) Wetrzyj w skórę głowy sok z połówki cytryny. Po 15-20 minutach spłukuj wodą. Możesz wykorzystywać ten sposób codziennie, ale najwyżej przez dwa tygodnie. Zamiast cytryny możesz użyć na tej samej zasadzie ocet jabłkowy

3) Na mokre włosy nałóż jogurt naturalny. „Odżywkę” trzymaj około godziny pod ręcznikiem. Następnie spłucz ciepłą wodą i umyj włosy delikatnym szamponem.

4) Zrób maseczkę z zielonej glinki: do dwóch łyżek glinki dodaj trochę wody i wetrzyj w skórę głowy. Zmyj po 15 minutach.

5) Płucz włosy wywarem z ziół. Do problemów z łupieżem zalecany jest m.in. nagietek, rumianek, pokrzywa i skrzyp polny.

6) Nałóż maseczkę z jajka (do ubitej piany z białka dodaj żółtko i dokładnie wymieszaj) i przykryj głowę ręcznikiem. Po upływie 30 minut spłukuj maseczkę chłodną wodą.

Znacie więcej domowych sposobów na walkę z łupieżem? Który stosowaliście? Czy są one skuteczne czy lepiej zainwestować w przeciwłupieżowy szampon?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Skróty klawiszowe w Wordzie

Skróty klawiszowe pozwalają na przyspieszenie pracy z programem Microsoft Word, dzięki ich użyciu nie trzeba błądzić kursorem po ekranie w poszukiwaniu potrzebnych funkcji, a wiele czynności można wykonać, wciskając określone klawisze na klawiaturze.

Wakacje kredytowe

Kredytobiorca może napotkać na wiele okoliczności, które przejściowo ograniczają jego zdolność do spłaty zobowiązań kredytowych (choroba członka rodziny, utrata pracy, zwiększone potrzeby finansowe). Dlatego też wiele banków dopuszcza możliwość udzielenia tak zwanych wakacji kredytowych. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszyscy klienci mogą uzyskać zgodę na okresowe zawieszenie spłaty rat. W praktyce większość kredytodawców wymaga bowiem, aby wnioskodawca mógł się wykazać regularna spłatą zobowiązań przez pewien okres czasu (na przykład rok). Skorzystanie z omawianego wariantu wymaga ponadto zaakceptowania aneksu do umowy, co wiąże się zwykle z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty (jej wysokość w zależności od banku waha się od 50 zł do 400 zł). Lecz to nie koniec wydatków z tytułu zmiany zapisów umownych, albowiem po zakończeniu wakacji kredytowych dochodzi do renegocjacji warunków spłaty.

Zobacz też

Jak często odkurzać, jaki odkurzacz wybrać, jak dobrze odkurzyć dom?

Odkurzanie domu powinno wejść każdemu w krew. Najlepiej robić to codziennie, ale wiadomo, że nie każdy ma tyle czasu, by każdego dnia biegać z odkurzaczem. Jednak takie minimum to odkurzanie co 3 dni, choć właściciele zwierząt powinni to robić częściej.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: